Schalke vs Mainz

A bundesliga 22.fordulóját rendezik a hétvégén.A péntek esti összecsapáson két jó formában levő együttes mérettetik meg,a Schalke és a Mainz.Az idei fordulókat tekintve a hazaiak 4 győzelmet abszolváltak,míg a vendégek 3 győzelmet értek el és csupán egy vereség csúszott be nekik.A táblázaton elfoglalt helyezésük szerint a Gelsenkircheniek a 4. helyen álltak a forduló előtt, míg a vendégek a 9. helyen.Az őszi mérkőzést a mostani hazai együttes nyerte 1:0-ra. A Mainz kezdte a mérkőzést.Az első negyedórában nagyrészt mezőnyjáték zajlott.A 12.percben Farfan szöglete a keresztlécen csattant de végül a vendégek jöhettek kirúgással.Soto lőtt a 19.percben vendég részről  25méterre a kaputól de Fährmann azonban biztosan védett,a szögletből gólveszély nem alakult ki.A 29. percben Farfan szögletét kellett Karius kapusnak megfognia Huntelaar elől,majd az ezt követő vendég támadásnál kellett a hazaiak kapusának közbeavatkoznia egy középretett labdát követően. Huntelaar lőtt kapura a 31.percben,úgy 19 méterről de lövése a kapu mellé ment.Farfan lőtt a 16-os vonaláról de a labda nagy erővel a kapu mellett hagyta el a játékteret.A 37.percben egy vendég kontra vágódott ki a védelemről,ebből indultak a hazaiak,a támadás végén egy vendég védő kezéhez ért ugyan a labda de mivel az nem volt szándékos,így nem követte az esetet büntető. Okazaki került a 16-oson belül gólhelyzetbe de Färhmann-t fejbelőtte,így szöglet következett,ebből már gólhelyzet nem alakult ki. Farfan indított támadást a jobb szélen rögtön vissza is kapta a labdát de lövése kicsivel a bal kapufa mellett haladt el kíülről.Beleértek,ezért szöglet következett de az ismét veszélytelennek bizonyult.A 44.percben vendég szöglet következett de a labda a kapu fölött hagyta el a játékteret.Ezzel véget is ért az első félidő,az eredmény 0:0. A második félidőt a hazaiak kezdték.A 46.percben kerültek a hazaiak helyzetbe de Karius védte a szélről leadott lövést.Färmann védett egy lövést a 49.percben,mely a kapu közepébe tartott.Az 52.percben Karius adta el a labdát,az Meyer elé került aki önző módon megpróbálta kapura ívelni ahelyett,hogy a jobb pozícióban levő Huntelaar elé passzolt volna.Díaz sárgalapot kapott az 58.percben.A 60. percben Färmann-nak kellett védenie Bell fejesét követően.A 64.percben Karius-nak kellett kivédenie Goretzka lövését.Csere a hazaiaknál,Draxler jött Meyer helyére.Müller kapott sárgalapot kezezésért a 65.percben.Kettős csere a vendégeknél,Okazaki és Koo jöttek le,Choupo-Moting és Park mentek pályára a 75.percben.Ezt követően vendég szabadrúgás következett de Färmann védte a labdát.A 78.percben Boateng sárgult be egy szabálytalanságot követően.Obasi állt be Goretzka helyére a 81.percben.Farfan ívelt be a jobb oldalról a 82.percben de Boateng a kapu mellé fejelt.Csere a vendégeknél,Saller érkezett Müller helyére. Még ebben a percben Soto lőtte kapura a labdát de Färmann védeni tudta.Pospech révén került a 16-oson belülre a labda,kapura lőtt de Färmann védeni tudott,szöglet következett.Csere a 88.percben,Szalai jött be Huntelaar helyére.Farfan indult a jobb oldalon,majd középre tett labdájáról Boateng maradt le centikkel,így kirúgás következett a 90.percben.1perc a hosszabbítás.Az extra játékidőben említésre méltó esemény nem történt így az eredmény 0:0 maradt.

A ma esti összecsapás sem gólt sem sok gólhelyzetet nem hozott,ami adódott azt pedig a kapusok hárították.A Schalke játékán érződött,hogy a jövő héten a BL-ben a Real Madriddal,majd ezt követően a Bundesligában a Bayern München-nel találkoznak.A mérkőzés végeredménye hűen tükrözi a meccs jellegét illetve azt,hogy egyik csapat sem szolgált rá a 3 pontra.