ALBÁNIA – MAGYARORSZÁG

A 2022-es VB selejtezők sorát a magyar válogatott Albániában folytatja. Albánia a selejtező szünetet a 3 helyen kezdte s némi meglepetésre Lengyelországot is megelőzve a Magyar válogatott mögött foglalt helyet. Persze az Albán sorsolás mondhatni kedvező volt eddig hiszen Andorra és San Marino mellett. Anglia legyőzte magabiztosan az Albán válogatottat. Az előző fordulóban Lengyelország legyőzte Albániát míg Magyarország meglepetésre otthon szerzett 3 pontot az Angol válogatott ellen, így vezetjük a csoportot az EB ezüstérmes előtt míg Lengyelország a 3. helyre zárkózott fel. Kitűnő összecsapás előtt állunk melynek esélyese a Magyar válogatott.

Albánia: Berisha;Kumbulla;Djimsiti;Ismajli;Doka;Abrashi;Gjasula;Trashi;Bajrani;Balaj;Uzuni

Magyarország: Gulácsi;Fiola;Orban;Szalai;Lang;Nagy;Gazdag;Kleinheisler;Botka;Szoboszlai;Sallai

A mérkőzést Magyarország kezdte. 7.perc: két hazai szöglet helyzet nélkül. 13.perc: újabb hazai szöglet helyzet nélkül. 21.perc: vendég szöglet melyet követően Orban lőtt távolról a kapu mellé. 27.perC: Balaj lövését Gulácsi védte hatalmas bravúrral. 31.perC: Gazadag kapott jó labdát ám felszabadítottak előle. 33.perc: hazai szöglet melyet követően Kumbulla lőtt kecsegtető helyzetből a kapu mellé. 44.perc: vendég szöglet melyet követően helyzet nem alakult ki. 46.perc: Szoboszlai kitűnő lövését Berisha védte nagy bravúrral. Ezzel ért véget a félidő érdemi része.

A második félidőt Albánia kezdte. A félidőben Gulácsi helyére Dibusz érkezett a csere oka sérülés, emellett Trashi helyére Roshi állt be. 51.perc: Balaj lőtt centikel a kapu mellé. 53.perc: hazai szöglet helyzet nélkül. 63.perc: Bajrami helyére Laci állt be illetve Gazdag helyére Sallói majd Abrashi sérülése miatt Cekici állt be. 72.perc: Cekici hibázott nagy helyzetben. 73.perc: hazai szöglet helyzet nélkül. 78.perc: Makkiele sárgult be. 79.perc: Balaj helyére Borja érkezett illetve Doka helyére Haoxallari. 80.perc: Orban sárgult be. 82.perc: hazai szöglet helyzet nélkül. 87.perc: Szoboszlai lövése ment a kapu mellé. 88.perc: hazai kontra melynek végén Borja lőtt okos gólt 1:0! 89.perc: Botka helyére Varga állt be illetve Sallai helyére Hahn állt be. 92.perC: Cekici sárgult be. 94.perc: Borja sárgult be. 95.perc: Nikolics állt be Kleinheisler helyére. Ezzel ért véget az összecsapás.

Az első játékrészben a hazai együttes kezdett erősebben. Több sarokrúgás mellett több veszélyes helyzetet is ki tudtak alakítani. A félidő második felében a magyar válogatott egyre több helyzetet alakított ki s nem sokon múlott a vezetés megszerzése. A második félidőben a hazai együttes jól tartotta magát s egyre több helyzetet alakítottak ki. A magyar válogatottnak is akadt helyzete ám ma semmi sem akart bemenni. A mérkőzés végén egy elkerülhető találatot kapott a magyar válogatott s így Albánia győzött s felért a tabella második helyére.