ARSENAL F.C-BESIKTAS F.C

A Bajnokok Ligája 3. Fordulójának Visszavágóját rendezik meg ma 20:45-től. Az első mérkőzés lüktető játékot kapufát hozott ám gólt nem. Így némi meglepetésre az Arsenal igen közel került ahhoz,hogy kiessen a selejtező köröket követően. Az ágyúsok a nyáron Alexis Sanchezzel erősödtek. Jól indult a szezon az angolok számára hiszen megnyerték az Angol Szuperkupát ám ezt követően épphogy győztek az első fordulóban a Palace ellen majd Giroud góljával mentettek az utolsó pillanatban pontot az Everton ellen majd hónapokra kidőlt. Érdekes mérkőzésre van kilátás melynek esélyese a hazai csapat.

Arsenal: Szczesny;Monreal;Debuchy;Koscielny;Mertesacker;Flamini;Chamberlain;Wilsher;Casorla;Özil;Sanchez

Besiktas: Zengin;Köybasi;Franco;Gülüm;Motta;Kavlak;Hutchinson;Özyakup;Sahan;Pektemek;Ba

A mérkőzést a hazaiak kezdték. Az 5. percben hazai szöglet melyből helyzet nem alakult ki,Mertesacker elől tudtak menteni a vendég védők. A 9.percben Wilshere kapott jó labdát a 16-oson belül de végül nem tudta eltenni a jól kijövő Zengin Kapu mellett. A 10.percben egy távoli kísérlet Casorla részéről ám labdája elkerülte a kaput. A 11. percben Chamberlain adott jobbról középre de a középen érkező Sanchez elől menteni tudta a vendég védők. A 12. percben török szabadrúgás következett a hazai térfélről egy szabálytalan belépőt követően,a középre ívelést Szczesny húzta le a levegőből. A 14.percben Debuchy sárgult be egy ütközést követően. A 19. percben Ba kapott kitűnő indítást ám Szczesny lehúzta előle a labdát. A 22.percben egy jobbról  bejövő labdát Sanchez passzolt a 16-oson belülre de a védők ezt lefülelték így a vendégek hozhatták a labdát. A 24. percben hazai szabadrúgás melyet 24 méterről Sanchez lőtt Zengin kezébe. A 35. percben egy bal oldali beadást követően ismét Szczesny húzta le a levegőből a labdát. A 41.percben egy bal oldali vendég akciót követően Wilshere csúszott Motta felé s végül ha gyanús körülmények között is de szerelni tudott. A 43. percben Sanchez elől mentett nagyot Zengin sőt a labda visszapattant a támadóra így a vendégek jöhettek kirúgással. A 46.percben egy jobb oldalról beérkező labdát még menteni tudtak a védők de a játékszer visszakerült Sanchez elé aki 9 méterről a kapu bal alsó sarkába lőtte a labdát 1:0! Ezzel véget is ért az első játékrész.

A második félidőt a vendégek kezdték. A 46.percben a jobb oldalon futott gyors hazai kontra melyet végül a vendég védők tudtak megállítani. A 48. percben hazai szöglet melyet Özil adott középre  de helyzet nem alakult ki belőle. Az 50.percben Casorla lőtt 18 méterről ám labdája a kapu előtt keresztbe húzott el. Az 51.percben Zengin jött ki kapujából s szerelt szögletre,a sarokrúgásból helyzet nem alakult ki. Az 52. percben egy védelmi hibát követően Wilshere elé került a labda aki Sanchez elé passzolt aki a kapu torkából mellé tudta lőni a labdát. Az 53. percben hazai szöglet melyből helyzet nem alakult ki. Az 54. percben egy vendég passzjátékot követően Mertesackernek kellett mentenie. Az 55.percben egy szólót követően Chamberlain tüzelt 17 méterről de a bevetődő védők blokkolni tudták lövését. Az 56.percben vendég szabadrúgás 28 méterről melyet Özyakup lőtt a kapu fölé. Az 59.percben Özilt állították meg szabálytalanul a 16-os előterében,az esetet követően Franco sárgult be. A szabadrúgást Casorla ívelte a kapu elé ahol Debuchy érkezett de a kapu mellé fejelte a labdát. A 63. percben Sahan helyére Töre érkezett a vendég oldalon. A 64. percben a hazai védelemnek kellett tisztáznia egy balról beérkező beadást,ezt követően Ba lőtt a kapu mellé miután Flamini bizonytalankodott. A 69.percben Sanchez harcosságának köszönhetően a hazaiak rúghattak szabadrúgást az alapvonal közeléből. A pontrúgást Özil végezte el de egy középen történő szabálytalanságot követően a vendégek hozhatták a labdát. A 74.percben a vendégek vezették a labdát majd egy rossz passzot követően a hazaiak kontrázhattak de a vendég védők menteni tudtak. A 75. percben újabb hazai helyzet de Sanchez ezt sem tudta kihasználni,még e percben a török ellenakciót Debuchy állította meg s ezért megkapta 2. sárga lapját így a kiállítás sorsára jutott. A 76. percben Özil helyére Chambers érkezett,rögtön beállását követően a cserejátékos rögtön sárga lapot kapott ugyanis túl hamar jött a pályára. Csere a vendég oldalon is Kavlak helyére Uysal érkezett. A 78. percben Chambers tette a jobb oldalról középre a labdát ám Sanchez ezt is a kapu fölé lőtte. A 79. percben Hutchinson  sárgult be. A 80. percben hazai szabadrúgás melyet Casorla ívelt középre Sanchez elé de a támadó nem tudott beleérni. A 82. percben egy veszélyesnek tűnő vendég fejes hagyta el a  játékteret az oldalvonalon. A 84. percben Chambers majd Chamberlain küzdöttek a labdáért és tartották bent de helyzet végül nem alakult ki. A 85. percben Uysal sárgult be. A 86. percben Szczesny sárgult be időhúzásért. A 87. percben Pektemek helyére Tosun érkezett a vendég oldalon. A 89.percben Töre veszélyes beadása haladt el Ba feje előtt. A 90. percben Töre sárgult be egy szabálytalan belépőt követően. A hosszabbítás 4 perc. A 91.percben Szczesny húzta le a levegőből a labdát. A 93.percben Monreal lőtte ki a mezőnybe a labdát mely a jobb oldalról érkezett középre. Több helyzet már nem alakult ki így a végeredmény maradt az 1:0 ami egyben a párharc végeredményét is jelenti mellyel az Arsenal jutott a BL főtáblájára.

Egy nyugalmasabb első játékrész végén a hazaiak Sanchez első góljával az Arsenal színeiben megszerezték a vezetést. A második játékrész elképesztő izgalmakat és iramot hozott a 60. percet követően. A hazaiak emberhátrányba kerültek melyet követően még inkább felpörögtek az események. A hazaiak küzdelemből ezúttal is jelesre vizsgáztak csakúgy mint hétvégi bajnokijukon. A Besiktas nagyon jól játszott azonban helyzeteit nem tudta kihasználni s az emberelőnyt sem tudta kamatoztatni. összességében az Arsenal megérdemelten jutott tovább s várhatja a holnap délutáni BL sorsolást.