ARSENAL F.C. – CHELSEA F.C.

A nemzetközi klubfoci az utolsó előtti mérkőzéséhez érkezett a 2018-2019-es szezont illetően. A döntőbe két esélyes együttes került be s ráadásul egy nemzetből. A sorozat történetében előnyör jutott két angol együttes ezen kupasorozat döntőjébe. MIndkét gárda a csoportkörből kezdte menetelését. Az Arsenal az E csoportot megnyerve jutott a legjobb 32 közé míg a Chelsea A Vidit is magáb foglaló L csoportot megnyerve mentetelt tovább. Az Arsenal a BATE együttesével küzödd meg majd a Rennes legyőzése következett. Ezt követően a Napoli együttese következett. Az elődöntőben a Valencia együttesét múlták felül. A Chelsea a 32 között a malmo együttesét búcsúztatta majd a Dinamo Kijev gárdáját. A negyeddöntőben a Slavi Praha együttesét győzték le majd a Frankfurt együttesét egy hosszabbításos 11-es párbajjal spékelt meccsen. A két együttes közül tehát az Arsenal útja volt simább Bakuig. A Premier League-ben ugyanakkor a Chelsea szerepelt jobban olyannyira,hogy a Bajnokok Ligája főtáblájára kijutottak ráadásul a dobogón végeztek. Az Arsenal számára a mai meccs tétje, hogy ha nyernek a kupagyőzelem mellett a Bajnokok ligája főtáblájára is qvalifikálják magukat. Kitűnő összecspás előtt állunk.

Arsenal: Cech;Monreal;Koscielny;Sokratis;Kolasinac;Xhaka;Torreira;Niles;Özil;Lacazette;Aubameyang

Chelsea: Kepa;Azpilicueta;Christensen;Luiz;Emerson;Kovacic;Jorginho;Kante;Pedro;Giroud;Hazard

A mérkőzést az Arsenal kezdte. 10.perc: Aubameyang lőtt kevéssel a jobb alsó mellé. 15.perc: Hazard lőtt szabadrúgásból a kapu mellé. 19.perc: Lacazette ért földet gyanús körülmények között. A büntető elmaradt. 28.perc: Xhaka lőtt a kapu mellé kevéssel.A második félidőt a Chelsea kezdte. 33.perc: Azpilicueta mentett Kolasinac bombáját követően. 34.perc: Emerson lőtt kapura ám lövését Cech bravúrral védte. 39.perc: Ceceh védett ismét hatalmasat. Ezzel ért véget az első játékrész.

A második félidőt a Chelsea kezdte. 50.perc: Emerson beadását követően Giroud fejelt szép mozdulattal a hálóba 0:1! 56.perc: Pedro sárgult be reklamálásért. 60.perc. Hazard lapos passzát követően Pedro lőtt a hálóba 2:0! Eldőlni látszik a mérkőzés. 65.perc: Chelsa büntető Giroud felesleges buktatásáért. A 11-est Hazard lövi a hálóba 3:0!  66.perc: Monreal helyére Guendouzzi érkezett illetve Iwobi váltotta Torreira-t. 68.perc: Christensen sárgult be. 69.perc: Iwobi lőtt hatalmas gólt 17 méterről 1:3! 71.perc. Willian állt be Pedro helyére. 72.perc: Hazard köszönt be ismét 4:1! 76.perc: Barkley állt be Kovacic helyére. 77.perc: Özil helyére Willock állt be. 79.perc: Willian lövését Cech védte bravúrral. 84.perc: Lacazette hibázott ziccerben. 89.perc: Zappacosta váltotta Hazardot. Több nagy ziccer már nem alakult ki a mérkőzéseken.

Az első játékrészben az Arsenal kezdett jobban. Majd a Chelsea a félidő végére vette át a játék irányítását illetve alakított ki nagy helyzeteket. A második játékrészben aztán érkezett a kék henger s esélyt sem adva az Arsenalnak gyakorlatilag simán megnyerték Hazard és Giroud vezérletével az életjelet alig mutató ágyúsokat. Sarri együttese megérdemelten hódította el a kupát.