A.C. MILAN – JUVENTUS F.C.

A Serie A 11. fordulóját rendezik meg a hét végén. A forduló rangadóját már rögtön az első mérkőzésen láthatjuk csak úgy mint a Premier League-ben. Az újjá épülő Milan fogadja hazai környezetben a bajnoki címvédő Juventus gárdáját. A hazaiak jól kezdték a bajnokságot ám ezt követően egyre több pontos hullajtottak el. Jelenleg a 8. helyen állnak, 10 mérkőzésből 5-öt nyertek meg 1 döntetlen és 4 vereség mellett. Utolsó 5 bajnokijukon 1 győzelem és  döntetlen mellett 3 vereség szerepel, hazai pályán 5 mérkőzésből mindössze 3 győzelmet arattak 1 döntetlen és 1 vereség mellett. A milánói együttes az Európa Ligában vezeti csoportját. A vendég Juventus eddigi bajnoki teljesítménye elmaradt a várttól. Eddigi 10 mérkőzésükből 8-at nyertek meg 1 döntetlen és 1 vereség mellett. Utolsó 5 meccsükön 3 győzelem mellett 1 döntetlent értek el 1 vereség mellett. Vendégként 4 mérkőzésből 3-t nyertek meg 1 döntetlen mellett. A Juve BL csoportjában a Barcelona mögött a második csoportjában. A sérülések inkább a hazaiakat sulytják; Bonaventura Calabria és Conti valamint Bonucci piros lapja miatt nem játszhat. Vendég részről Höwedes és Benatia nem lép ma pályára. Az esélyek tekintetében a Juventus áll jobban ám a Milan hazai pályán ne fog feltett kézzel kiállni. Igazán jó mérkőzés előtt állunk.

Milan: Donnarumma;Rodriguez;Romagnilo;Zapata;Kessie;Biglia;Abate;Calhanoglu;Borini;Kalanic;Suso

Juventus: Buffon;Lichtsteiner;Rugani;Chiellini;Asamoah;Pjanic,Khedira;Cuadrado;Dybala;Mandzukic;Higuain

A mérkőzést a Milan kezdte. 3.perc: Rodriguez lövését Buffon védte magabiztosan. 8.perc: Calhanoglu lövését blokkolták a védők. 9.perc: hazai szöglet helyzet nélkül. 12.perc: vendég szabadrúgás melyet követően helyzet nem alakult ki ám szöglet igen. A sarokrúgásból helyzet nem alakult ki. 13. perc: 3 egymást követő Juventus szöglet következett ám helyzet egyikből sem alakult ki. 19.perc: Dybala iramodott meg ám Donnarumma hárítani tudott. 23.perc: Higuain kapott jó labdát Dybalá-tól aki ziccerből a lőtt a hálóba 0:1! 30.perc: hazai szöglet melyet újabb követett miután a védők a kapu elől tisztáztak. Az újabb sarokrúgásból nem alakult ki helyzet. 32.perc: Kessie sárgult be. 37.perc: Suso lövését Buffon hárította. 46.perc: Kalinic lőtt a keresztlécre nagy ziccert hagyva ki ezzel. Véget is ért az első játékrész.

A második félidőt a Juventus kezdte. 48.perc: vendég szöglet melyből helyzet nem alakult ki. 50.perc: újabb vendég szöglet melyből helyzet nem alakult ki. 53.perc: Kessie próbálkozása szállt a kapu fölé. 56.perc: hazai szöglet de ebből sem alakult ki helyzet. 61.perc: Abate helyére Locateli állt be illetve Biglia helyére Antonelli. 63.perc: ismét Higuain talált a hálóba 2:0! A mérkőzés valószínűleg eldőlt. 65.perc: Lichtsteiner helyére Barzagli érkezett. 70.perc: Asamoah helyére Sandro állt be. 77.perc: Calhanoglu helyére Andre Silva állt be. 78.perc: vendég szöglet melyet követően a hazaiak hozhatták a labdát. 78.perc: Dybala próbálkozását védte Donnarumma. 81.perc: Khedira helyére Matuidi állt be. A hosszabbítás 4 perc, 91.perc: Zapata sárgult be. Ezzel ért véget a találkozó.

Az első játékrészben a hazaiak kezdtek nagyon aktívan s több helyzetet is ki tudtak alakítani. A vendégek a 20. perc körül tértek magukhoz ám ezt Higuain révén gyorsan gólra is tudták váltani. A hazaiak ezt követően is becsülettel próbálkoztak ám találatig már nem jutottak. A második játékrészben a hazaiak mindent megpróbáltak de ne tudtak közel jutni Buffon kapujához. A vendégek Higuain második góljával el is döntötték a 3 pont sorsát. Összességében jó mérkőzést láthattunk ám messze elmaradt a korábbi rangadók hangulatától és iramától!