CHELSEA F.C. – F.C. BAYERN MÜNCHEN

A Bajnokok Ligája a hét közbeni nyolcaddöntős mérkőzésekkel folytatódik. A keddi nap slágermérkőzése a Chelsea és a Bayern München összecsapása Londonban. A hazaiak egy rangadóval teli időszakban járnak ahol a hétvégén a Tottenham együttesét verték emg hazai pályán. Ezt leszámítva Lampard együttesének az utóbbi időben nem túl biztatóak az eredményei s így a Premier League.ben lévő 4. helyük is veszélyben forog. A Bayern München az ősz után s az edzőváltás miatt összekapta magát s immár vezeti a Bundeslga tabbellát igaz midössze egyetlen ponttal a Lipcse előtt s a Dortmundot is csak 4 egységgel előzik meg. A müncheniek formája javuló tendenciát mutat a bajnokságot tekintve amely akár jó előjel lehet e párosítás előtt. Összességében a mérkőzés három esélyes a párharc esélyese ugyanakkr a német együttes.

Chelsea: Caballero;Alonso;Christensen;Rüdiger;Azpilicueta;Kovacic;Jorginho;Barkley;James;Giroud;Mount

Bayern München: Neuer;Pavard;Boateng;Alaba;Davies;Kimmich;Thiago;Gnabry;Müller;Coman;Lewandowski

A mérkőzést a Bayern München kezdte. 1.perc: Müller lövését Caballero védte bravúrral. 7.perC: Mount egy lepattanót lőtt a kapu mellé. 11.perc: Coman lőtt a kapu mellé. 16.perc: Caballero védett nagyot Lewandowski próbálkozásánál, az ezt követő szögletből helyzet nem alakult ki. 20.perc: hazai szöglet helyzet nélkül. 29.perc: Müller lőtt kevéssel a kapu mellé. 35.perC: ismét müller lőtt kapura ezúttal a keresztlécet találta el. 43.perc: Alonso került helyzetbe ám lövését blokkolták, az ezt követő szögletből hekyzet nem alakult ki. A hosszabbítás 2 perc, 46.perc: vendég szöglet melyből helyzet nem alakult ki, sőt Thiago sárga lapot kapott.

A második félidőt a Chelsea kezdte. 49.perC: Jorginho sárgult be. 51.perC. Gnabry egy pontos labdát követően lőtt a hálóba 0:1! 54.perc: ismét Gnabry kapott labdát majd lőtt a hálóba 0:2! 59.perc: ezúttal is Gnabray próbálkozott igaz kevés sikerrel. 61.perC: Giroud helyére Abraham állt be illetve Barkley helyére Willian. 63.perc: vendég szöglet helyzet nélkül. 66.perc: Coman helyére Coutinho állt be. 71.perc: hazai szöglet helyzet nélkül. 73.perc: Azpilicueta helyére Pedro állt be. 76.perc: Lewandowski váltotta gólra Davies passzát 0:3! A mérkőzés és úgy fest a továbbjutás is eldőlt. 82.perc: Alonso sárgult be ismét így piros lappal kellett elhagyja a pályát. 85.perc: Tolisso állt be Gnabry helyére. 90.perC: Thiago helyére Goretzka állt be. A hosszabbítás 4 perc, 91.perc: vendég szöglet melyből már helyzet nem alakult ki. Ezzel ért véget a mérkőzés.

Az első játékrészben a vendégek kezdtek erősebben s végig jobban is játszottak. A hazai helyzetek nem igazán veszélyeztették Neuer kapuját. A második félidőben a vendégek Gnabry révén kihasználták a hazai védelmi hiányosságokat s végül Lewandowski gólja gyakorlatilag a továbbjutást is eldöntötte. A hazaiak jelenleg még messze vannak mai ellenfelük szintjétől s játékerejétől. A visszavágó formalitásnak tűnik.