CHELSEA F.C.-GALATASARAY F.C.

A Bajnokok Ligája nyolcaddöntőinek visszavágói folytatódnak ezen a héten is.A mai este pikáns pillanatokat valamint izgalmas perceket hozhat,eltérően az eddig lejátszott 4 nyolcaddöntő visszavágójától.A hazaiak a meccs és ezzel a továbbjutás esélyesei az idegenbeli 1-1  et követően. Elnézve a vendégek idei szezonban mutatott teljesítményét bármi előfordulhat.A pikantériát Drogba személye jelenti,aki a Chelsea emblematikus figurája,ugyanakkor a Galata színeiben lép pályára ma.A hétvégén a hazaiak vereséget szenvedtek idegenben a Villa Parkban,míg a vendégek idegenben egy 0:0-ás döntetlent értek el.Egyik csapat sem mondhatja el,hogy hibátlanul vette a kupa előtti akadályt.Izgalmas összecsapásra van kilátás.

A mérkőzést a vendégek kezdték.A 4.percben egy tetszetős hazai támadást követően Eto’o elé került a 16-oson belül a labda ő pedig Muslera alatt a kapuba lőtt 1:0!Vendég szabadrúgás a 10.percben de az elvégzését követően nem jutott előrébb a Galata.Sok kis szabálytalanság tűzdeli a meccs elejét így a folyamatos játék elmarad.A 11.percben Eto’o kevergetett a vendég 16-oson belül de helyzet végül nem alakult ki belőle.A 13.percben egy jobb oldali beadást fejelt a földre Drogba,melyet a hazai védelem kivágott a mezőnybe.A 19,percben Felipe Melo  kapott sárga lapot.A 22.percben egy bal oldali akció bontotta meg a vendég védelmet de az végül mégis zárni tudott így gólhelyzet nem alakult ki.A 23.percben Hazard került a büntető területen belülre de a középre adott labdáját Muslera fogta.A 24.percben 18 méterről Hazard lőtt Muslera ölébe.A 27.percben Ivanovic rúgta fel Sneijder-t.A pontrúgást követően nem alakult ki helyzet.A 29.percben megtörtént az első vendég kapura lövés de az elkerülte Cech kapuját.A 33.percben hazai szabadrúgás következett melyet Terry kapásból lőtt pár centivel a kapu fölé.A 36.percben Chelsea szöglet,Lampard ívelte középre de gólveszély nem alakult ki.A 36.percben vendég szabadrúgás,Drogba lőtte magasan a kapu fölé.A 38.percben egy szép hazai támadás végén Willian lőtt erőtlenül Muslera ölébe.A 40.percben Oscar sárgult be egy belépőt követően.Hazai szöglet a 42.percben,Lampard ívelt középre amit egy Terry fejes,majd egy Muslera védés végül egy Cahill gól követett 2:0!Újabb hazai szöglet a 44.percben de helyzet nem alakult ki.A hosszabbítás 3 perc,helyzet már nem alakult ki így maradt a 2:0-ás hazai vezetés.

A második félidőt a hazaiak kezdték.A 49.percben a hazaiak szép passzjátékot követően a 16-oson belül veszélyeztettek de a védelem ha nehezen is de fel tudott szabadítani.Az 51.percben Willian lőtt a kapu közepébe de Muslera védeni tudta.Csere a vendégeknél Yilmaz helyére Burut érkezett az 53.percben.Az 57.percben Oscar lőtt a bal kapufa mellé kiszorított szögből.Az 58.percben Ivanovic sárgult be egy fautot követően.Az 59.percben egy tetszetős akció végén Willian adott középre de pechére Muslera leolvasta szándékát és megfogta  a labdát.A 64.percben hazai szöglet a beívelés után helyzet nem alakult ki.A 66.percben Lampard lőtt a bal szélről Muslera kezébe.Vendég csere a 67.percben Hakan Balta helyett érkezett Kurtulus .A 68.percben Drogba sárgult be.a 70.percben Willian ellen szabálytalankodtak a térfél jobb oldalán amit Lampard lőtt fölé.a 77.percben Hajrovic váltotta Ebue-t.A 79.percben Muslera védett egy hazai löketet.Hazai csere a 81.percben Oscart Schürle váltotta.A 83.percben egy hazai kontra végén Azpilicueta lőtt a keresztléc fölé,de Cech-nek nem kellett beavatkoznia.A 84.percben Hazard lőtt kapura a büntetőterületen belül de Muslera óriásit védett.A 85.percben Eto’o tüzelt fölé majd le is cserélték helyére Torres érkezett.A 88.percben Hazard tálalt Torres elé aki azonban a kapusba rúgta a ziccert,így szöglet következett.A sarokrúgásból nem alakult ki helyzet.A 89.percben Ramires lőtt a kapu mellé távolról.A 90.percben vendég szabadrúgás,melyet Inan ívelt középre,itt Ivanovicról Cech kezébe pattant  a labda.A 91.percben  hazai szabadrúgás,mely a sorfalban akadt el,Inen sárgult be az eset miatt.A 92.percben hazai szöglet de ezt megelőzően Willian helyére Kalas állt be.Több helyzet már nem alakult ki a végeredmény 2:0!

A várakozásokhoz képest egy nagyon sima mérkőzést láthattunk.A vendégeknek szinte helyzetük sem volt,míg a hazaiak kényük kedvük szerint alakíthatták ki azokat.Mind az első mind a második játékrészben a hazaiak fölénye érvényesült,az eredmény a vendégekre nézve hízelgő.Összességében egy kieséses szakaszhoz képest egysíkú mérkőzés volt.