CHELSEA F.C. – LIVERPOOL F.C.

A Premier League 5. fordulójának rangadóját a Chelsea és a Liverpool együttese játssza. Az idei évtől péntekenként is rendeznek PL meccseket s a mai estén aligha rendeznek világszerte érdekesebb összecsapást. A hazai együttes elképesztően kezdték a szezon s csupán a gólkülönbségnek köszönhetően másodikok a tabellán. Costa ontja a gólokat Kante úgy fest beilleszkedett Hazard újra élete formájában játszik, egyszóval a Conte faktor úgy fest érvényesülni látszik. A sérülések nem sújtják a hazaiakat így nagyon pozitív előjelekkel várhatják a mérkőzést. A vendég Liverpool is jól kezdte a szezont s sz Arsenal együttesét verték simán ám ezt követően két mérkőzésen is pontokat veszítettek így jelenleg a 10.helyen állnak a tabellán. Az előjelek így tehát nem annyira pozitívak mint a hazaiaknál. Klopp együttese ugyanakkor masszív együttesnek tűnik amely bármelyik mérkőzésen okozhat meglepetést. a mai mérkőzés esélyese a Chelsea de a levegő tele a meglepetés jellegzetes illatával.

Chelsea: Courtois;Azpilicueta;Luiz;Cahill;Ivanovic;Kante;Willian;Oscar;Matic;Hazard;Costa

Liverpool: Mignolet;Clyne;Matip;Lovren;Milner;Wijnaldum;Henderson;Lallana;Mane;Sturridge;Coutinho

A mérkőzést a Chelsea kezdte. 3.perc: Sturridge lőtt Cech kezébe. 7.perc: Azpilicueta mentett a 16-oson belülről. 13.perc: a hazai védők ezúttal egy jobb oldali beadást mentett a hazai védelem. 14.perc: vendég szöglet melyből helyzet nem alakult ki. 17.perc: Lovren lőtt kapásból a hazai kapuba 0:1! Érik a meglepetés. 25.perc: ismét vendég szöglet melyből helyzet ezúttal sem alakult ki. 31.perc: hazai szöglet melyet követően helyzet nem alakult ki. 36.perc: Henderson lőtt elképesztően nagy gólt távolról 0:2! Courtois-nak esélye sem volt. 39.perc: 3 egymást követő hazai szöglet következett de találat nem született belőlük. 44.perc: Costá-t szerelték a 16-oson belül így szöglet következett de helyzet ebből sem alakult ki. 46.perc: Willian sárgult be.

A második félidőt a Liverpool kezdte. 53.perc: Kante hagyott ki egy kisebb helyzetet. 57.perc: Sturridge helyére Origi állt be. 61.perc: Matic passzolt remekül Costa elé aki a kapuba lőtt 1:2! 63.perc: Mignolet húzta le Willian labdáját. 65.perc: Costa lövését Mignolet védte nagy bravúrral. 70.perc: vendég szöglet melyet követően helyzet nem alakult ki.76.perc: Mignolet csípte el Willian passzát a 16-oson belül. 79.perc: Coutinho lőtt szép mozdulattal a kapura de a védők lövését blokkolták. 81.perc: Orogi próbálkozását Courtois védte bravúrral a kipattanó Lallana lőtte  a kapu mellé. 82.perc: Lucas érkeeztt a vendégeknél Coutinho helyére. 83.perc. vendég szögelt melyből helyzet ne alakult ki. 84.perc. tömeges cserék Willian helyére Moses állt be illetve Matic helyére Fabregas és Oscar helyét Pedro vette át. 88.perc: Lucas sárgult be. 90.perc: Fabregas a sorfalba lőtt egy szabadrúgást. 91.perc: Wijnaldum helyére stewart érkezett. A hosszabbítás 3 perc. 92.perc. hazai szöglet de helyzet nem alakult ki belőle. Ezzel véget is ért a találkozó.

Az első játékrészben a vendég együttes kezdett aktívabban s alakított ki előbb több kisebb helyzetet majd szerezte meg a vezetést. A hazaiak meglepően passzívan játszottak melyet helyzeteik száma is jelez. A vendégek vezető góljukat még egy csodás találattal tudták növelni melyre a hazaik nem tudtak válaszolni. a második játékrészben a hazaiak ugyan nagyobb sebességi fokozatba kapcsoltak ám a vendégek ekkor sem roppantak meg. Costa ugyan lőtt egy gólt ám ezt követően a hazaiak nem tudtak ziccerig így gólszerzésig jutni. A vendégek kitűnően játszottak s megérdemelten szerezték meg a 3 pontot.