CHELSEA F.C. – PARIS SAINT GERMAIN F.C.

A Bajnokok Ligája negyeddöntőinek visszavágóit rendezik meg a héten.Az előző találkozón a PSG némi meglepetésre 3:1-es győzelmet aratott a Chelsea felett.A hazaiaknak ma este nehéznek ígérkezik a dolguk,ugyanis amennyiben gólt kapnak már ahhoz is 3 gólt kellene rúgniuk,hogy hosszabbításra mentsék a találkozót.Amennyiben 2:0-ra tudnak nyerni,akkor idegenben lőtt góllal jutnak tovább.Ha 2 gólt kapnak 5 gólt kellene lőniük.A hétvégi mérkőzésüket mindkét csapat hozni tudta.

A mérkőzést a hazaiak kezdték.A 6.percben egy hazai szabadrúgást Lampard ívelt középre de a védelem tisztázni tudott a kapu elől.A 8.percben Eto’o lövését blokkolták a vendégek,így hazai szöglet következett a szögletbe végül senki sem ért bele,így kirúgás következett.Sirigu cselezgetett a 16-oson belül,Eto’o szabálytalankodott vele szemben,így hiába szerezte meg a labdát a csatár a vendégek jöhettek szabadrúgással.Cech mentett vetődve a 14.percben egy jobb oldali középre adást követően.A 18.percben Schürrle jött be Hazard helyére.A 23.percben Willian szabálytalankodott Lucas-sal szemben,a pontrúgást Cavani lőtte a sorfalba.Hazai szabadrúgás a 27.percben,Lampard ívelte a labdát a 16-os bal oldaláról de Sirigu hatalmasat védett a rövidre tartó lövésnél.A 29.percben egy bedobást követően Schürrle lőtt 11 méterről a kapu közepébe 1:0!Összetettben már 3:2 de még a PSG javára.A 36.percben Lampard ívelt be egy szabadrúgást,mely lepattant a védőkről és Cahill lőtt közelről a kapu mellé.A 4.percben Cavani sárgult be,mert nem engedett elvégezni egy szabadrúgást.A 45.percben Cech védett nagyot egy vendég szabadrúgást követően.Az első félidőben 1 perc a hosszabbítás,melyben több helyzet nem alakult ki,így az állás 1:0!

A második játékrészt a vendégek kezdték.Hazai szabadrúgás a 4Az 52.percben.A 47.percben,melyet azonban a vendég védelem kifejelt a mezőnybe.Az 52.percben Schürrle lőtt óriási kapufát Willian passzát követően,majd a kipattanót Etoo kezelte le de Lucas szabálytalankodott vele szemben a 16-os előterében. Lucas kapott az esetet követően sárga lapot.A szabadrúgást Oscar a felső lécre vágta.Az 54.percben vendég csere Verratti helyett Cabaye állt be a vendég oldalon.Az 55.percben Ivanovics sárgult be,így ha a Chelsea továbbjut ő már nem játszhat azon a meccsen.A szabadrúgás a 16-os bal oldaláról következett,melyet Lavezzi lőtt kapura de Cech szögletre ütötte ki.A szögletből helyzet nem alakult ki.Az 57.percben Cavani végzett el egy bal oldali szögletet de helyzet nem alakult ki belőle.A 64.percben hazai szöglet,de Sirigu kiöklözte azt a mezőnybe.Újabb hazai szöglet melyet a vendég védelem fejelt ki.Den Ba állt be a hazai oldalon Lampard helyett a 67.percben.A 68.percben Schürrle lőtt kapura de Sirigu fogta  középre tartó labdát.cavani lőtt kapura 72.percben de lövése ha kicsivel is de elkerülte a hazai kaput.A 73.percben Lavezzi helyett Pastore lépett a pályára.Maxwell lőtt a kapu előtt keresztbe a 16-oson belülről.A 77.percben Cavani lőtt a kapu fölé 15 méterről.A 81.percben Torres állt be Oscar helyére.Luiz kapott sárga lapot a 82.percben egy szabálytalanságot követően.Hazai szöglet a 84.percben de helyzet ebből sem alakult ki.A 84.percben Lucas helyett Marquinhos állt be.A 85.percben a gólvonalról kellett mentenie a hazai védelemnek de az esetet egy lökés előzte meg így amennyiben gól született volna érvénytelennek minősítették volna.A 87.percben Den Ba talált közelről,egy megpattanó labdát löbbölt az ötös vonaláról Sirigu fölött a kapuba 2:0!Összesítésben 3:3 de idegenben lőtt góllal az angolok a továbbjutók jelen állás szerint.A hosszabbítás 4 perc,a 94.percben vendég szöglet melynél már Sirigu is felment fejelni,a sarokrúgást követően Marquinos lőtt kapura de Cech nagyot védett.Az újabb szögletből már helyzet nem alakult ki így maradt a 2:0-ás végeredmény.

Érdekes mérkőzésen vagyunk túl ahol a londoni csapat jutott végül a legjobb négy csapat közzé.Összességében megérdemelte lépték át a Francia bajnokot.Az első mérkőzést ugyan a franciák jobb játékkal nyerték meg ám a győzelmük mértéke talán kicsivel nagyobb volt mint azt a mérkőzés sugallta volna.A visszavágó első félideje nem hozott túlzottan szép focit ám a hazaiak így is meg tudták szerezni egy csereként beállt Schürrle révén a vezetést.A második félidő igazi focit és izgalmakat hozott valamint még egy gólt a mérkőzés végén,hazai szempontból talán a legjobbkor.A PSG úgy gondolom ott bukta el a továbbjutást,hogy támadó csapat létére védekező focira rendezkedett be és a meccs folyamán a cserék még inkább ezt mutatták.A hazaiak saját focijukat játszották és végig higgadtak tudtak maradni,ezért ők jutottak tovább.