CHELSEA F.C. – TOTTENHAM HOTSPUR

A Premier League 24. fordulóját rendezik meg. A forduló meglepetését a Manchester City pontvesztése okozta miközben a tabella 3. helyezettje a Chelsea nem kisebb feladat előtt áll minthogy a feljövőben lévő Tottenham együttesét hazai körülmények között győzze le. Az előjelek szoros mérkőzésre utalnak. A vendégek szakvezetését nem oly régen Conte vette át aki korábban épp a Chelsea együttesével lett a Premier League bajnoka. Pikáns csata előtt állunk ahol bármelyik együttes megszerezheti a 3 pontot.

Chelsea: Kepa;Sarr;Silva;Rüdiger;Azpilicueta;Jorginho;Odoi;Kovacic;Mount;Ziyech;Lukaku

Tottenham Hotspur: Lloris;Tanganga;Dier;Sanchez;Davies;Sessegnon;Hojbjerg;Winks;Doherty;Bergwijn;Kane

A mérkőzést a Tottenham kezdte. 4.perc: Odoi fejelt centikkel a kapu mellé. 7.perc: hazai szöglet helyzet nélkül. 9.perc: újabb hazai szöglet helyzet nélkül. 17.perc: hazai szöglet melyből helyzet nem alakult ki. 22.perc: megint hazai szöglet melyből gólveszély nem alakult ki. 24.perc: Silva sárgult be. 35.perc: hazai szöglet helyzet nélkül. 37.perc: Tanganga sárgult be. 40.perc: Kane lőtt lesről gólt. 42.perc: Jorginho sárgult be. 44.perc: két hazai szöglet helyzet nélkül.

A második játékrészt a Chelsea kezdte. 48.perc: Ziyech passzolt Odoi elé aki közelről a kapuba lőtt 1:0! Megérdemelt a vezetés a hazaiaknak! 49.perc: Ziyech lövését Lloris védte bravúrral. 55.perc: Silva érkezett Mount beadására majd fejelt a hálóba 2:0! 56.perc: Sessegnon helyére Moura érkezett majd Tanganga helyére Skipp érkezett. 63.perc: hazai szöglet helyzet nélkül. 70.perc: vendég szöglet helyzet nélkül. 73.perc: Jorginho helyére Kante állt be. 78.perc: hazai szöglet helyzet nélkül. 86.perc: Winks ívelését Kane lőtte a kapu mellé. 87.perc: Alonos állt be Odoi helyére. 88.perc: vendég szöglet helyzet nélkül. 89.perc: Winks helyére Gil állt be. 91.perc: Ziyech helyére Niguez állt be. Ezzel ért véget a mérkőzés.

Az első játékrészben a Chelsea végig támadta a félidőt s rengeteg szögletet lőtt ám találatig nem jutott. Kane révén ugyan rezzent a háló ám érvényes gól egyik oldalt sem született. A második játékrészben a hazaiak gyorsan eldöntötték a mérkőzés végkimenetelét. A vendégek több helyzetet is kialakítottak ám végül találatig nem jutottak. A Chelsea megérdemelten tartotta otthon a 3 pontot.