F.C.BARCELONA – REAL MADRID F.C.

A Copa del Rey döntőjét rendezik meg ma este 21:30-as kezdéssel.Az idén ez már a 3. El Classico,azonban ezúttal ez egy kupadöntő.Az elmúlt két összecsapást a Barcelona nyerte,így a Madridiaknak van miért visszavágniuk.A tavalyi év ezen szakaszán az Atletic Madrid fosztotta meg a Realt a kupagyőzelemtől.A Barcelona nagy problémákkal küszködik,ugyanis a védelemből hosszú időre kiesett Pique,valamint Valdes is megsérült,illetve Puyol állapota sem 100%-os.Emellett a hazaiak gondjait tovább mélyítik az eddző távozásáról szóló pletykák,valamint több kulcsjátékos hanyatló formája.A vendég oldalon már jobb a helyzet,ugyanis a Barcelonával ellentétben továbbjutottak a Bajnokok Ligája elődöntőjébe.Ugyan Ronaldo lesérült,ám őt könnyedén tudják pótolni,melyet mutat a csapat nyerő szériája is.Izgalmas összecsapásnak nézünk elébe,melynek nincs egyértelmű esélyese.

Az első félidőt a vendégek kezdték.A 3.percben Isco sárgult be szabálytalanságért.A 4.percben Alba  került veszélyesen közel a kapuhoz,de a labda végül a kapu mellett ment ki.Az 5.percben Bale lőtt a 16-os bal oldaláról keresztbe,de a labda a kapu előtt gurult el.A 7.percben egy újabb vendég helyzet,Bale beadásából Benzema a 16-oson belülről próbált kapura rúgni,de sikertelenül,a labda a kapu mellett ment el.A 11.percben Di Maria rúgott egy hatalmas gólt 10 méterről egy hazai védő két lába között a kapu jobb alsó sarkába,ezzel 0:1!A 13.percben egy veszélyes hazai megmozdulást követően a labdát egy védő rúgta ki a mezőnybe.A 17.percben Neymar és Pepe sárgultak be.A 20.percben a vendégek hajtottak végre sikertelenül egy akciót,ugyanis a labda a kapus kezében landolt.A 21.percben Fabregas lőtt a jobb oldalról de Neymar már nem érte el a labdát.A 23.percben Alba próbálta elérni a labdát sikertelenül,így gól nem született.A 25.percben Alba ívelt középre Neymarnak,azonban a labdát nem érte el a támadó.A 32.percben Iniesta rúgott középre egy labdát de a vendég védők jól zártak.A 36.percben Isco passzolt középre Balenek de a védelem jól blokkolt.A 37.percben Benzema centerezett középre,de labdáját mentette a hazai védelem.A 39.percben hazai szöglet,melyet Xavi tekert középre,de a labdát a vendég védelem fejelte ki a mezőnybe.Messi a 42.percben egy bal oldali passz után tüzelt 17 méterről a jobb kapufa mellé.A 45.percben Di Maria futott el a jobb szélen,majd középre játszotta a labdát,ahonnan Benzema lőtt a kapu mellé.Ezzel véget ért az első félidő,az állás 0:1 a Real Madrid javára.

A második félidőt a hazaiak kezdték.A 49.percben Bale lőtte a labdát a 16-oson belülről közvetlenül a kapu mellé.Hazai szabadrúgás az 50.percben ,Messi lőtte ki a labdát a pályáról a kapu fölött.Az 53.percben Mascherano kapott sárgalapot.Vendég szabadrúgás az 54.percben,melyet Bale rúgott néhány centivel a kapu fölé.Csere a hazaiaknál,Fabregas jött le és Pedro lépett a helyére a 61.percben.Vendég szöglet a 61.percben,Pinto fogta Ramos fejesét.A 62.percben Pinto adta el a labdát,majd Benzema próbálkozása után vendég szöglet következhet,amiből nem alakult ki gólveszély.A 65.percben Casillasnak kellett hárítania egy hazai bombát,a szögletet követően nem született gól.A 67.percben a vendégek szereztek egy gólt,amit a bíró támaszkodás miatt érvénytelenített.A 68.percben hazai szöglet,melyet Xavi végzett,beívelését követően Bartra fejelt a vendég kapuba,1:1!A 69.percben Modric lövését blokkolta Mascerano.A 72.percben Bale viharzott el a baloldalon,majd lövését Pinto hárította bravúrral.A 78.percben egy veszélyesnek tűnő támadás akadt el a vendég védők lábában.A 80.percben Modric 20 méterről lőtt a bal kapufára,de a labda az alapvonalon túl ment ki.Hazai szöglet a 82.percben,Xavi végezte el,nem alakult ki gólveszély.Mégegy szöglet abból sem lett semmi.A 83.percben Di Maria tüzelt a kapu fölé távolról egy kontrát követően.A 84.percben Adriano lövését védte könnyű szerrel Casillas.A 85.percben Bale futotta le védőjét,majd Pinto lábai között lőtte a labdát a hálóba,1:2!Vendég csere Illaramendi állt be Di Maria helyére.A 87.percben egy vendég kontrát követően Benzema lövését kellett Pintonak védenie.A 88.percbenXavi Alonso sárgult be.A 89.percben Isco helyére Casemiro érkezett.A 90.percben vendég csere Benzema helyére Varane érkezett.Még e percben Casillas védett nagyot Neymar helyzetét követően.3 perc a hosszabbítás.Hazai szöglet a 93.percben,Xavi ívelt középre de helyzet nem alakult ki belőle.Több említésre méltó esemény nem történt,így a végeredmény maradt 1:2!

A mérkőzés rendkívül izgalmas és intenzív volt.Nagyon sok játékmegszakítást láthattunk,ami megakasztotta a játék folyamatosságát.A hazaiakon látszott az elmúlt hetek forma ingadozása,míg a vendégeken a magabiztosság jelei voltak felfedezhetőek.A vendég vezető gól nem tett jót a mérkőzésnek,mert ettől fogva a hazaiak kapunak szegezték őket,ők pedig csak a kontrákkal foglalkoztak.A Barcelona rászolgált az egyenlítésre,ám mivel az ilyen meccsek nagyon nehezen hozhatók le hiba nélkül,így megkapták a második vendég gólt is.Összességében egy érdekes találkozót láthattunk,mely a várakozásokhoz híven nagy csatát és 1:2-es vendég sikert hozott.