bet365

F1 Maláj nagydíj

A hétvégén került megrendezésre a 2. felvonása a száguldó cirkusznak, melynek Szephang adott otthont.  Az erőviszonyok tisztázódni látszanak. Kimagaslik a mezőnyből a Mercedes, akik egyenlőre verhetetlenek, utánuk jön a Red Bull, és a Ferrari egyenlőre nem tud beleszólni a dobogós helyezésekbe, de Alonso ennek ellenére az összetettben a 3. helyen áll. A Williams mégsem bizonyul olyan gyorsnak, mint a szezonnyitón.

Az élről Hamilton, és Vettel  indulhatott, a második sorban Rosberg és Alonso állt, a harmadik sort Ricciardo és Raikonnen zárta.  A mezőny nagyobb balesetek nélkül rajtolt, Vettel kissé beragadt, így Rosbergnek sikerült elévágnia.  Ricciardo szárnyakat kapott a startnál, és így egy pillanatig Vettelt is sikerült megelőznie, de végül a 4. helyen folytatta a versenyt. Raikonnen defektet kapott, így neki már az elején elment a versenye.

Innentől kezdve az élen nem nagyon láthattunk előzést, mindenki spórolni próbált a benzinnel. Hulkenberg zavarta össze egy ideig az élmezőnyt, mert 1 kiállással kevesebbel sikerült végig mennie, de ennek ellenére csak az 5. helyet szerezte meg. Ricciardo 2. kerékcseréje közben rosszul rögzítették a bal első kerekét, így meg kellet állnia a boxutcában, majd vissza kellet tolni, később büntetést is kapott ezért, így esélye sem volt a pontszerző helyekre. Ricciardonak ez már a 2. nullázása, ebből is látszik, hogy szerencse is kell ehhez a sporthoz, mert ő egyikről sem tehetett. A képernyőn feltűnt még egy új információ, ahol a fogyasztást láthattuk, ebből kiderült a Red Bull fogyaszt a legtöbbet, a legspórolósabb meg a Williams, közel 5l üzemanyaggal kevesebbet fogyasztott.

A Ferrari Alonso tudásának köszönhetően a 4. helyre tudott bejönni, és 10mp kapott Vetteltől.

Massa a futam végén , amikor is a 7. helyen haladt azt az utasítást kapta a csapattól, hogy engedje el versenytárást, Bottast, mert ő talán meg tudná előzni az előttük haladó Buttont. Massa többszöri felszólításra sem engedte el, sőt védte a pozícióját. Ez persze érthető, mivel most nem egy kétszeres világbajnok a csapattársa, ahol evidens lenne a dolog, hanem egy zöldfülű akivel szemben egy Massa ezt nem engedheti meg magának. Ennek ellenére Bottas kiválóan teljesített a 15. helyről rajtolva lett a 8.

A versenyt tehát kettős győzelemmel a Mercedes nyerte, Rosberg a 2. lett, így toronymagasan vezeti a bajnokságot. Hamilton a győzelmével a 2. helyre hozta fel magát, míg Alonso a két 4. helyével a 3. a világranglistán.

A világbajnokság sorsát 3 csapat pilótái dönthetik majd el:  Mercedes, Red Bull és Ferrari.  Mindegyik csapatból csak az egyik pilóta esélyes: Hamilton, Vettel és Alonso.  Hamilton győzelme 2.1x, Rosbergé 3,5x  Vettelé 4x, míg Alonsoé 17x, pénzt ér. Rosberget véleményem szerint gyengébb pilóta mint Hamilton, így őt kivenném az esélyesek közül.

A mezőnyből tudásilag kiemelkedik még Hulkenberg, aki később egy jobb autóval könnyedén világbajnok lehet. Teljesítménye, a nagyokénál is meggyőzőbb.