HAMBURGER S.V-BAYER LEVERKUSEN F.C

A Bundesliga 29.fordulójának nyitó mérkőzését rendezik ma este 20:30-as kezdéssel.A hazai csapat a 17.helyről várta a fordulót míg a vendégek az előkelő 4.helyről.A hazaiak a kiesés elől menekülnek formájuk igen ingadozó,az elmúlt 6 fordulót tekintve 1 győzelem mellett 2 döntetlen és 3 vereség szerepel.A vendégek a BL selejtezőt érő helyen tanyáznak ám formájuk nem éppen a leglenyűgözőbb,1 győzelem mellet 2 döntetlen és 3 vereség a mutatójuk.Az őszi mérkőzést nagy csatában 5-3-ra a Leverkusen nyerte.A mai estén is egy hasonlóan izgalmas mérkőzés várható még ha a gólok száma talán nem is éri el ezt a számot.Az összecsapás esélyese a vendég Leverkuseni gárda.

Az első játékrészt a hazaiak kezdték.A 4.percben Calhanoglu lőtte a labdát 24 méterről a kapu bal alsó sarkába 1:0!Hatalmas gól,melyet Leno sem tudott hárítani.Az 5 percben vendég szabadrúgás,melyet a védelem mentett nagy nehezen,az újabb sarokrúgásból már nem alakult ki helyzet.A 6.percben Kiessling lövését védte Adler nagy bravúrral,majd a kipattanót a védelem szögletre rúgta.A 9.percben vendég szöglet melyből helyzet nem alakult ki.A 17.percben Szon szögletét öklözte ki Adler.Son a 20.percben lőhetett 17 méterről de lövése egy hazai védő lábáról került az oldalvonalon túlra.Hazai szöglet a 20.percben és ebből Mancienne ollózta a kapu mellé a labdát.A 22.percben vendég szöglet,Son beíveléséből Kiessling fejelt a kapu mellé közelről.Hazai pontrúgás,mely a kapu mellet hagyta el a  játékteret.A 26.percben hazai sarokrúgás következett,melyet Van Der Vaart adott be ám helyzet ezúttal sem alakult ki.A 29.percben egy hazai szabadrúgást követően Westermann veszélyeztetett de mint kiderült lesről.Badej lőtt a kapu fölé távolról a 31.percben,a lövést követően a támadó megsérült,ezért helyére Rincon érkezett.A 35.percben Kiessling beadását követően Son fejelt közelről a hazai kapura de Adler hatalmasat védett.A felvételek bizonysága szerint Sont buktatták a 16-oson belül de a bíró nem ítélt büntetőt.A 42.percben egy vendég szabadrúgást követően a hazai védelem szögletre fejelte a labdát.A sarokrúgást követően nem alakult ki helyzet a hazaiak kapuja előtt.Brant sárgult be egy visszarántást követően a 44.percben.A szabadrúgásból nem alakult ki helyzet.A 45.percben Adlernek kellett újabb nagy védést bemutatnia Son lövését követően.Az első félidőben 2 perc a hosszabbítás,mely folyamán a 47.percben Leno védett hatalmasat Calhanoglu próbálkozásánál.Az ezt követő szögletből a hazaiak szerezték meg második góljukat de Jirácek centikkel maradt le a labdáról.Több helyzet már nem alakult ki így az állás a félidőben 1:0!

A második félidőt a vendégek kezdték.A 46.percben Son végzett el egy sarokrúgást,melyből helyzet nem alakult ki.A 47.percben újabb vendég szöglet maradt kihasználatlanul.A 49.percben Calhanoglu lövését blokkolta egy vendég védő.Az 51.percben Leno húzott le a levegőből egy veszélyes középre adást,majd az 52.percben mentett lábbal Zoua elől.Az 55.percben Leno védett ismét óriásit Calahanoglu kitűnő lövését követően.Az 56.percben a bal kapufa mellett haladt el centikkel a labda egy veszélyes hazai átlövést követően.Az 58.percben Brandt 20 méteres lövése csúszott le Adler kesztyűjéről és a labda a kapu jobb alsó sarkában landolt 1:1! Nagy kapushiba előzte meg az egyenlítő  találatot.Hazai csere a 68.percben van Der Vaart helyére Tesche érkezett.A 69.percben hazai szabadrúgás kecsegtető szituációból a 16-os sarkáról,a beívelés megpattant a sorfalon majd Zoua fejelt a kapu mellé közvetlen közelről.A 71.percben egy vendég szögletet követően Adler-nak kellett mentenie a kapu előtt,az ezt követő szögletből veszély már nem alakult ki.A 73.percben Son tűnt el gyanús körülmények között a 16-oson belül de a bíró büntetőt ezúttal sem ítélt.A 74.percben Son lőtt jobbal a bal alsó sarok felé de Adler ismét hatalmasat védett.A szögletből helyzet nem alakult ki.A 77.percben Maggio állt be Zoua helyére,kinek sérülés miatt kellett elhagynia a pályát.A 78.percben egy jobb oldali beadás húzott el Leno kapuja előtt de senki sem ért a labdába,így az az oldalvonalon hagyta el a játékteret.A 80.percben Berdiyok állt be Bender helyére a vendég oldalon.A 82.percben hazai szabadrúgás,melyet követően Westermann elé került a labda egy jobb oldali beívelést követően és jobb lábbal lövi ki a kapu bal oldalát 2:1! Gyönyörű gól ahol a gólpasszot Rincon jegyezte.A 86.percben a hazai védelemnek akadt dolga egy jobb oldalról történő lövést követően.A 86.percben Donati helyett Ryu lépett pályára.Rincon sárgult be a 87.percben egy szabálytalanságot követően.A hosszabbítás 4 perc,a 92.percben Ryu lépte át a labdát,így Emre Chan maradt üresen a kapu előtt ám Adler hatalmasat hárított lábbal.A 94.percben Brant lőtt távolról a kapu fölé.Több helyzet már nem alakult ki így az állás maradt a 2:1-es végeredmény.

Egy szenzációs iramú,lüktető helyzetekkel teli összecsapást hozott a ma esti mérkőzést.Úgy az első félidőben mint a második félidőben alig akadt olyan időszak mikor ne történt volna valami a pályán,pozitív értelemben.A kapusok egy esetet kivéve szenzációs teljesítménnyel rukkoltak elő,melyet öröm volt nézni.Megkockáztatom a forduló egyik hanem a legjobb mérkőzése volt a mostani bár még csak az első mérkőzés volt a hétvégén.A hazaiak rászolgáltak a három pontra ám döntetlen vagy vendég siker esetén sem lepődhettünk volna meg.Régen látott izgalmas mérkőzés volt a ma esti összecsapás.