HERTHA B.S.C.-S.C.FREIBURG

A Bundesliga 23.fordulójának nyitó mérkőzését tekinthettük meg ma 20:30-as kezdéssel.A küzdő felek a Hertha Berlin valamint a Freiburg csapata.A hazaiak a tabella 7.helyét foglalták el a forduló előtt,míg a vendégek a 17.helyen szerénykedtek.A két csapat formáját illetően a hazaiak álltak jobban egy hajszállal ugyanis az elmúlt 6 fordulóban 3 győzelmet és 3 vereséget értek el,míg a vendégek 2 győzelmet 1 döntetlent és 3 vereséget.Az őszi mérkőzésükön 1:1-es döntetlen született.A 3 pontra mindkét csapatnak nagy szüksége volna.A hazaiak a nemzetközi kupaszereplést jelentő helyezés miatt,míg a vendégeknek a kiesés elől kell menekülniük.

Az első játékrészt a hazaiak kezdték.Allagui lőtt rögtön az első percben a kapu mellé a 16-oson belülről.A 8.percben Mehmedi lőtt a 16-os vonaláról de Kraft kapus védte a középre tartó labdát.A 8.percben egy szabadrúgást Cigerci lőtt a kapu közepébe,Baumann biztosan fogta a labdát,majd a 9.percben egy jobb oldali beadás halt el a védelemben.A 12.percben egy jobb oldali vendég akciót követően Kraft-nak kellett védenie de mint kiderült les előzte meg a lövést.A 21.percben egy veszélyes hazai támadás futott a pálya közepén de végül  a vendégek fel tudtak szabadítani.Szöglet a 27.percben, a hazaiak ívelhették be a labdát de Baumann kapus kapta le a levegőből.A 29.percben a hazaiak vezettek újabb támadást a bal oldalon,a labda eljutott az ötös vonaláig ám a vendég védelem innét már ki tudta rúgni a labdát a mezőnybe.A 35.percben hazai szabadrúgás 35 méterről,a beadást követően Allagui fejese kerülte el a kaput.Hoszogai a 42.percben eresztett el 28 méterről egy bombaerős lövést de az a kapu fölött húzott el méterekkel.A 43. percben a jobb oldalról Schmid gurított középre Van Den Bergh hibájából, majd az ezt követő lövést Kraft védte.Még ebben a percben jött a hazai válasz egy jobb oldali átadást követően Hoszogai kapott labdát a 16-oson belül de azt nem látta mert beleért egy vendég védő így mire lőhetett volna Baumann kapus felszedte előle a labdát.A játékvezető nem hosszabbított így az állás a félidőben 0:0!

A második játékrészt a vendégek kezdték.Csere egyik oldalt sem volt.A 47.percben a hazaiak vezettek gyors támadást de Schmid beadása Baumann kezei között landolt.Hazai szabadrúgás az 50.percben 40 méterről.Cigerci rúgta kapura a labdát, az megpattant a védők lábán de Baumann a mezőnybe tudta rúgni a játékszert.Az 52.percben Darida rúgta a labdát távolról a kapu irányába,Van Den Bergh beleért de kirúgás következett.Vendég szöglet az 53.percben a sarokrúgást követően Mehmedi fejelt veszélyesen kapura de Kraft bravúrral védeni tudott.Az 55.percben vendég szabadrúgás következett,a bal oldalról beívelt labdát Kraft ütötte ki a mezőnybe.Az 58.percben hazai támadás, Pekarik adott be jobbról de Ramos fejese a kapu előtt keresztbe ment el.Csere a hazai oldalon a 60.percben Skjelbred állt be Ndjeng helyére.A 63.percben Van den Bergh adott be a 16-os bal oldaláról de Baumann ismét a helyén volt és fogta a labdát.Cigerci helyére állt be a 65.percben Niemeyer,a cserét sérülés indokolta.A 73.percben Allagui szlalomozott be a 16-oson belülre a bal oldalról majd középre tett labdáját Baumann kapus fogta meg.A 75.percben Ramos lőtt a vendég kapura de Baumann a megpattanó labdát a fültövével tolta a kapu fölé.Csere a vendégeknél Zulechner állt be Guédé helyére.A 77.percben Ramos lőtt a 16-osról kapura de Baumann ismét védeni tudott.A szögletből gólhelyzet nem alakult ki.Csere a hazai oldalon Ben-Hatira ment le és Ronny állt be a helyére.Vendég csere a 80.percben Klaus váltotta Darida-t.Csere ismét a vendég oldalon Kerk érkezett Schmid helyére a 84.percben.Vendég szöglet a 85.percben,Kerk ívelte be de a hazai védők kifejelték azt.Kraft védett egy vendég lövést követően mely 16 méterről tartott a kapu közepébe.Ramaos iramodott meg a jobb oldalon de beadását Baumann fogta könnyen az ötösön belül a 89.percben.Vendég szöglet már a 90.percben.Kerk ívelt középre de Krmas fejese a kapu mellé ment.A ráadás 2 perc.A hosszabbításban egyéb helyzet már nem alakult ki,a végeredmény 0:0!

A forduló talán legkevesebb helyzetét hozó mérkőzést láthattuk az este folyamán.Sem az első sem a második félidőben nem volt sok helyzet,helyenként a középpálya közepén zajlott a „küzdelem” a labdáért de voltak időszakok amikor ez is elmaradt.Összességében egy igen gyenge,Bundesligához méltatlan színvonalú mérkőzést hozott e két csapat összecsapása.