LIVERPOOL F.C. – INTERNACIONALE F.C.

A Bajnokok Ligája egyenes kieséses rendszere folytatódik. A visszavágók kezdetét a Liverpool Internacionale mérkőzés jelenti. A két együttes legutóbbi mérkőzését a Liverpool nyerte idegenben igencsak magabiztosan még gót sem kapva 2:0-ra. Az Inter mindent megtett a győzelemért ám erőfeszítéseik a nem fizetődtek ki. Rendkívül nehéz helyzetben vannak a az olaszok. A hazaiak szinte páholyban érezhetik magukat. Teljesítményük hetek óta kiegyensúlyozott. Nagy küzdelem várható a mai mérkőzésen ahol a mérkőzés esélyesének nevezhetjük az Intert ám a továbbjutás várományosa a Liverpool.

Liverpool: Alisson;Robertson;Van Dijk;Matip;Alexander-Arnold;Jones;Fabinho;Thiago;Mane;Jota;Salah

Inter: Handanovic;Skririnar;Vrij;Bastoni;Perisic;Calhanoglu;Brozovic;Vidal;Dumfires;Martinez;Sanchez

A mérkőzést az Inter kezdte. 10.perc: hazai szöglet helyzet nélkül. 16.perc: hazai szöglet helyzet nélkül. 31.perc: Matip fejelt kevéssel a kapu mellé. 32.perc: két hazai szöglet melyeket követően Van Dijk került helyzetbe ám végül gól nem született a helyzetből. 38.perc: vendég szöglet helyzet nélkül. 40.perc: Jota sárgult be. 42.perc: Calhanoglu próbálkozását Alisson védte magabiztosan. 49.perc: Sanchez illetve Vidal is besárgult. 52.perc: Alexander-Arnold lövése süvített el a kapu mellett.

A második félidőt a Liverpool kezdte. 46.perc: Vrij helyére Dambrissio állt be. 52.perc. Salah lőtt a kapufára. 60.perc: vendég szöglet melyet követően helyzet nem alakult ki. 62.perc: Martinez kapott jó labdát majd lőtt csodás gólt a jobb felső sarokba 0:1!  63.perc: Sanchez ismét besárgult így piros lappal volt kénytelen elhagyni  a pályát. 65.perc: Keita váltotta Jonest majd Thiago helyére Henderson állt be. 70.perc: Mane sárgult be. 73.perc: hazai szöglet helyzet nélkül. 75.perc: Brozovic helyére Gagliardini állt be majd Dumfires helyére Darmian állt be és Martinez helyére Correa. 77.perc: Salah lőtt ismét kapufát. 83.perc: Jota helyére Diaz állt be illetve Calhanoglu helyére Vecino. 85.perc: Bastoni sárgult be. 90.perc: két hazai szöglet helyzet nélkül. 92.perc: Diaz zseniális lövését Handanovic védte bravúrral. 93.perc. hazai szöglet helyzet nélkül. 94.perc: Gagliardini sárgult be.

Az első játékrészben a hazaiak dominálták a félidő nagy százalékát, az utolsó percekre ugyanakkor az Inter is „felébredt”. A második játékrészben a vendégek mindent megtettek a gól és emberhátrány leküzdésére. Végül nem jártak sikerrel sőt a hazai együttes több alkalommal is ziccerben hibázott. Összességében az erősebb jobb együttes megérdemelten jutott tovább.