LIVERPOOL F.C.-MANCHESTER UNITED F.C.

A Premier League 30.Fordulójának szuperrangadóját az Anfield Roadon játsszák ahol a Liverpool gárdája fogadja a Manchester United együttesét. A hazai együttes elképesztő formának örvend a bajnokságban ugyanis elmúlt 6 bajnokijukból 5-öt megnyertek  1 döntetlen mellett. Ezen kívül a csapat még áll az FA kupában is. A vendég Manchester United is jó formának örvend mert az ezt megelőző 6 bajnokijából 4-et nyert meg 1 döntetlen és 1 vereség mellett. A vörös ördögök mivel kiestek az FA kupából így csak a bajnokságban küzdhetnek valamelyik BL helyezés eléréséért. A tabella rendkívül összerázódott a Chelsea-től lefelé ugyanis a Manchester City Arsenal Manchester United és a Liverpool a forduló előtt mindössze 4 ponton belül volt. A vörösök és a vörös ördögök csatája hosszú időre nyúlik vissza s épp ezért Anglia egyik legnagyobb rangadója ez a párosítás. A két együttes őszi mérkőzését a Manchester United nyerte 3:0-ra az akkor botladozó liverpooliakkal szemben. A korábbi évek mérkőzéseire visszatekintve  a győzelmek egyenlően oszlanak meg a felek között. A hiányzók listáján a hazaiaknál Ibe;Jones és Leiva szerepel míg a vendégeknél Van Persie sérült illetve Evans eltiltását tölti. Izgalmas mérkőzés előtt állunk.

Liverpool: Mignolet;Can;Sakho;Skrtel;Moreno;Allen;Henderson;Lallana;Sterling;Coutinho;Sturridge

Manchester United: De Gea;Valencia;Smalling;Jones;Blind;Carrick,Mata;Fellaini;Young;Herrera;Rooney

A mérkőzést a vendég együttes kezdte. A 2.percben vendég szöglet következett melyből helyzet nem alakult ki. A 4.percben Sterling betörési kísérletét követően De Gea fogta meg a labdát. A 6.percben Mignolet húzott le egy lecsúszott beadást. A 8.percben vendég szabadrúgás következett melyet Mata ívelt a 16-oson belülre de a védők kifejelték azt. A 12.percben Fellaini lefejelt labdáját Sakho kísérte ki az alapvonalon túlra. A 14.percben egy csodás Herrera indítást követően Mata lőtt 12 méterről a kapu jobb alsó sarkába 0:1! A 17.percben egy jobbról középre ívelt labdát fejeltek ki a vendég védők majd ezt követően Sturridge lőtt a kapu mellé kapásból. A 19.percben Allen sárgult be, a pontrúgást Mata ívelte középre de hazaiak ismét kifejelték azt. A 27.percben vendég szöglet következett melyből helyzet nem alakult ki. A 31.percben Moreno beadását fogta De Gea. A 35.percben egy gyönyörű támadás végén Lallana hibázott óriásit. A 38.percben vendég szöglet következett melyből helyzet nem alakult ki. A hosszabbítás 2 perc melyben már helyzet nem alakult ki.

A második játékrészt a hazaiak kezdték. A félidőbe Gerrard váltotta Lallana-t. A cserlént beállt Gerrard egy szabálytalan belépőt követően piros lappal távozott a pályáról. Herrera is sárga lapot kapott színészkedésért. Herrera először feldobta magát majd ezt követően Gerrard megtaposta őt. Az 53.percben egy bal oldali beadásról Sterling maradt le. Az 55.percben Young helyére Di Maria érkezett. Az 56.percben Jones sárgult be egy csúnya belépőt követően. Az 59.percben egy szép passzt követően Mata ollózva lőtte ki 12 méterről a kapu jobb alsó sarkát 2:0! A 61.percben Di Maria passzolt nagy helyzetben rosszul Rooney elé. A 65.percben Balotelli érkezett Moreno helyére. A 67.percben Balotelli is besárgult egy utánrúgástért. A 69.percben Sturridge lőtt a rövid oldalra 1:2! A kapus vastagon benne volt a gólban. A 70.percben vendég szabadrúgás következett melyből helyzet nem alakult ki. A 75.percben hazai szabadrúgás következett a 16-os csücskétől melyet Balotelli lőtt a sorfalba. A 82.percben hazai szöglet következett melyből helyzet nem alakult ki. A 82.percben Falcao érkezett Herrera helyére. A 85.percbe hazai szöglet következett melyből helyzet nem alakult ki. A 88.percben hazai szabadrúgás következett melyből helyzet nem alakult ki. A hosszabbítás 4 perc. A 93.percben Blind tört be a 16-oson belülre ahol fellökték így a vendégek jöhettek büntetővel. A 11-est Rooney lőtte a kapusba. Mignolet odaért hatalmas védés volt. A 94.percben Rojo érkezett Blind helyére. Ezzel véget ért a mérkőzés melynek végeredménye 1:2!

Egy rendkívül érdekes találkozón vagyunk túl ahol a Manchester United teljesen megérdemelten gyűjtötte be a 3 pontot. Az első játékrészben a vörös ördögök kontroll alatt tartották a játékot s meg is szerezték a vezetést. Ezt követően ugyan éledeztek a hazaiak de egyenlíteniük nem sikerült. A második játékrész nem első sorban a fociról szólt mind inkább a csúnya belépőkről sárga illetve piros lapokról. Gerreard kiállítása nehezen magyarázható mint később Jones csúnya belépője is. A játékot a 10 emberrel játszó Liverpool irányította végig a félidő folytán. A következő találatot mégis a vendégek jegyezték s ezzel gyakorlatilag el is dőlt. Mata gólja a szezon egyik legszebb találata. Ezt követően a hazaiaknak össze jött a szépítés de több találatot már nem tudtak lőni. Összességében egy érdekes mérkőzést láthattunk.