LIVERPOOL F.C. – WOLWERHAMPTON WANDERERS

A Premier League 2021/2022-es szezon utolsó bajnoki fordulójához érkeztünk. A bajnoki tabelláért óriási harc folyik. A tabellát vezető Manchester City mindössze 1 egységgel előzi meg a Liverpoolt akik ma hazai pályán fogadják a Wolwerhampton együttesét. A Liverpool számára nincs más esély mint a győzelem a bajnoki cím megszerzéséhez. Emiatt a Wolwerhampton nem számíthat egyszerű összecsapásra.

Liverpool: Alisson;Robertson;Konate;Matip;Alexander-Arnold;Thiago;Henderson;Keita;Jota;Mane;Diaz

Wolwerhampton: Sa;Boly;Coady;Gomes;Nouri;Moutinho;Neves;Dendoncker;Konny;Jimenez;Neto

A mérkőzést a Wolwerhampton kezdte. 3.perc: Neto lőtt nagy gólt 0:1! 5.perc: hazai szöglet helyzet nélkül. 10.perc: Diaz lövését Sa védte. magabiztosan. 14.perc: Keita hagyott ki nagy helyzetet. 18.perc: Dendoncker lőtt kevéssel a kapu mellé. 22.perc: Neto helyére Hwang állt be. 24.perc: Mane egalizált Thiago labdájából 1:1! 31.perc: hazai szöglet helyzet nélkül. 38.perc: Hwang hagyott ki nagy helyzetet. 40.perc: két vendég szöglet helyzet nélkül.

A második félidőt a Liverpool kezdte. A félidőben Thiago helyére James állt be majd Sa helyére Ruddy érkezett. 47.perc: Matip sárgult be. 51.perc: Mane lőtt be egy büntetőt melyet jogosan megítéltek 2:1! Ám a VAR érvénytelenítette a gól les címen. 58.perc: Jota helyére Salah állt be. 70.perc: Keita helyére Firmino állt be. 72.perc: két vendég szöglet helyzet nélkül. 83.perc: Diaz került gólhelyzetbe ám lövése célt tévesztett, nagy lehetőség maradt ki. 85.perc: hazai szöglet melyet követően Salah találat a hálóba 2:1! 89.perc: Firmino lőtt a hálóba s ezzel el is dőlt a mérkőzés 3:1! 90.perc: Dendoncker helyére Trincao állt be. Ez volt az utolsó említésre méltó momentum.

Az első játékrészben a vendégek villámrajtot vettek. Ezt követően azonban a hazaik gyorsan kiegyenlítettek majd ismét a Wolwerhampton percei következtek. Az első játékrészben a vendégek álltak közelebb az újabb találathoz. A második játékrészben a hazaiak már nagyobb fölényben játszottak igaz a vendégeknek így is akadt helyzetük. Összességében jó mérkőzést láthattunk ahol a jobb együttes győzött. A Liverpool a 2. helyen végzett a tabellán a Premier League-ben.