MANCHESTER UNITED F.C-ASTON VILLA F.C

A Premier League 32.fordulójának nyitó mérkőzését rendezik meg ma 13:45-ös kezdéssel az Old Traffordon.A vörös ördögök a tabella 7.helyéről várhatták a mostani találkozót míg a vendégek a 11.helyről.Az elmúlt mérkőzéseket tekintve a hazaiak 2 győzelem és 2 döntetlen mellett 2 vereséget szenvedtek el,míg a vendégek 3 győzelem mellett 1 döntetlent és 2 vereséget tudtak felmutatni.Az előző fordulóban a manchesteriek a városi derbin szenvedtek megalázóan sima vereséget,ahol ellenfelüknek még csak meg sem kellett közelíteniük csúcsfutbaljukat.Ennek következtében felerősödtek a Moyes távozását követelő hangok sőt egyes információk szerint ma egy repülőről húzott tüntető transzparenst fognak elhúzni a pálya fölött.Az őszi mérkőzésen A United magabiztos 3:0-ás sikert ért el.A hazaiak rossz idénybeli formájuk ellenére is a mai meccs esélyesének számítanak.

Az első félidőt a vendégek kezdték.Az első percben az égre tekintve látható volt az előzetesen már szóba hozott transzparens, „Moyes takarodj” felirattal.A 7.percben vendég szabadrúgás a hazai térfél közepéről de helyzet nem alakult ki belőle.A 9.percben hazai szabadrúgás,Mata tekerte középre a labdát ám a hazai védelem kirúgta a labdát.A 12.percben Rafeal buktatás miatt sárgult be,a szenvedő alany Benteke volt.A szabadrúgás a jó pozícióból a 16-os előteréből szinte a vonalról járt.A 13.percben Westwood tkert gyönyörűen a kapu bal oldalába 0:1!De Gea ugyan beleért a labdába de már csak beljebb tudta segíteni azt.A 16.percben Büttner sárgult be heves reklamálás miatt.A 17.percben vendég szabadrúgás melyből ezúttal nem alakult ki gólhelyzet,még ebben a percben Young adott veszélyesen középre de Guzan kivetődve halászta el a labdát Rooney elől.A 19.percben megint Rooney elől kapta el a labdát Guzan.A 20.percben Kagava adta középre a labdát ahonnan Rooney üresen fejelhetett a kapu jobb oldalába 1:1!Védhetetlen fejes mely a kapufát is érintve került a hálóba.A 22.percben Rooney lövését blokkolta a vendég védelem.A 27.percben hazai szabadrúgás a 16-os bal oldaláról,Rooney ívelte középre a labdát melyet a hazai védelem fejelt ki de a bíró tévesen kirúgást ítélt.A 31.percben vendég szabadrúgás de Delph a kapu mellé lőtte a labdát.A 32.percben hazai szabadrúgás a térfél közepéről melyet követően Mata próbálta Kagavát kiugratni de Guzan lehúzta a labdát.A 37.percben vendég szöglet de helyzet nem alakult ki belőle.A 44.percben Kagavát buktatták a 16-oson belül így büntető következett,a szabálytalanságot Bacuna követte el aki az esetet követően be is sárgult.A 11-est Rooney lőtte a kapu jobb oldalába ezzel 2:1!A hosszabbítás 2 perc az első félidőben melyben helyzet már nem alakult ki így az eredmény 2:1!

A második játékrészt a hazaiak kezdték.Csere a hazai oldalon a szünetben Carrick állt be Rafael helyére.A 49.percben Benteke maradt üresen az ötös vonalán belül de ajtó ablak helyzetből kétszer sem tudta jól eltalálni a labdát.Az 53.percben Benteke fejelt a kapu fölé közelről Albrighton jobb oldali beadását követően.Az 57.percben Fellaini elé került a labda majd Matához került aki közelről a kapu bal oldalába gurított ezzel 3:1!Mata első Unitedes gólját szerezte meg.A 63.percben vendég szabadrúgás a hazai térfél közepéről de helyzet nem alakult ki belőle.A 64.percben Bertrand sárgult be egy szabálytalanságot követően.A 68.percben Matat fautolták a középkörben,ezt követően a szabadrúgás előtt Januzaj állt be Kagava helyére.A szabadrúgásból nem alakult ki gólhelyzet.A 69.percben Jaznuzaj mutatott be szép cselsorozatot majd lőtt a kapu jobb oldala felé de Guzan biztosan fogta a labdát.A 71.percben vendég csere Agbonlabor helyett Tonev állt be.A 71.percben Rooney vette át a 16-oson belül a labdát de éppen Guzanba lőtte azt,a kapus jól helyezkedett.A 75.percben Tonev lőtt távolról a hazai kapu fölé még ebben a percben Rooneyt Hernandez váltotta hazai oldalon.a 76.percben vendég szöglet melyet gyorsan még egy követett,helyzet azonban nem alakult ki.A 77.percben Benteke maradt le centikkel egy középre adott labdáról.A 79.percben Lowton állt be Albrighton helyére a vendégeknél.A 85.percben Tonev lőtt a hazai kapu mellé 18 méterről.A 88.percben Clark kapott sárga lapot egy lökést követően.A 90.percben Clark lőtt távolról a bal kapufa mellé.A hosszabbítás 3 perc,a 91 percben Hernandez talált a vendég kapuba Januzaj bal oldali passzát követően 4:1!a 93.percben Lowton sárgult be egy Januzaj elleni szabálytalanságot követően.Több helyzet nem alakult ki így maradt a 4:1-es végeredmény.

Az első félidőben a vendégek szerezték meg a vezetést.Ezt követően a hazaiak irányításuk alá vonták a mérkőzést melynek már az első félidő végén meg is lett az eredménye,előbb gyorsan kiegyenlítettek majd a félidő végén egy jogos büntető révén meg is szerezték a vezetést.A második játékrészben Mata gólja gyakorlatilag eldöntötte a mérkőzést.Ezt követően kissé visszább vett a hazai gárda.Az i-re a pontot a csereként beállt Januzaj és Hernandez összjátéka rakta fel.A United összességében jobban játszott ellenfelénél és megérdemelten tartották ott hon a 3 pontot.