MANCHESTER UNITED F.C-SWANSEA F.C

Elérkeztünk a 1014-2015-ös Permier League nyitányához melyen a Manchester United mérkőzik meg a Swansea együttesével. Mindkét gárda az előző szezonban is az első osztályban szerepelt. A Swansea a középmezőnyben végzett míg a United a csalódást keltő 7. helyen. Azóta nagy változások mentek végbe az Old Traffordon. Menesztették David Moyest maj a nyár folyamán kinevezték Luis Van Gaalt a holland válogatott korábbi szövetségi kapitányát. Az igazolások terén is aktív volt a machesteri klub ugyanis Ander Herrera mellett Luke Shaw-t leigazolták és további érkezők is várhatók még az uborkaszezonban. A Swansea a nyáron kapus poszton erősödött ugyanis leigazolták Fabianskit az Arsenaltól ám ettől eltekintve hasonló kerettel várja ezt a szezont. Érdekes mérkőzés előtt állunk melynek természetesen esélyese a hazai gárda kik idén igyekeznek visszahódítani a Premier League trófeáját.

Manchester United: De Gea;Blackett;Jones;Smalling;Lingard;Fletcher;Herrera;Young;Mata;Rooney;Hernandez.

Swansea A.F.C: Fabianski;Rangel;Amat;Williams;Naylor;Szung Jong;Shelvey;Routledge;Dyer;Sigurdsson;Bony

Az első félidőt a Swansea kezdte. A 3. percben Rooney megcsúsztatott labdáját szedte fel a Swansea kapusa. A 12. percben egy balról berkező beadást lőtt a mezőnybe a United védelme. A 13. percben De Gea védte Sigurdsson távoli próbálkozását. A 15. percben Blackett fejelte ki a labdát egy Swansea pontrúgást követően. A 22.percben hazai szabadrúgás melyet Szung Jong fejelt ki a mezőnybe. A 24. percben Lingard helyére Januzaj érkezett,Lingardnak sérülés miatt kellett elhagynia a pályát. A 25. percben Jones lőtt kapura Mata passzát követően de Fabianski résen volt, szabadrúgás a jobb oldalról melyet Mata lőtt Fabianski kezei közzé,a kipattanó labdát a United szerezte meg s egy csúnya belépőt követően Dyer sárgult be. A szabadrúgásból helyzet nem alakult ki de a kipattanó labdát a hazaiak ismét be tudták gyömöszölni azonban Rooney fejese után megint Fabianski kezében landolt a labda. A 28. percben egy gyors kontrát követően Ki Szung Jong 17 méterről a kapufa segítségével a hazai kapuba lőtte a labdát így 0:1! A lövést megelőzően egy szabálytalanság történt de ezt a bíró nem vette figyelembe. Hazai szöglet a 34. percben melyet Mata a kapu előtt keresztbe lőtt el. A 36. percben Mata sikertelen beadását követően a Swansea jöhetett kirúgással. a 39. percben Januzaj ment el a jobb szélen és harcolt ki szögletet,melyet Mata ívelt középre de a labdát Fabianski öklözte ki. A 40. percben hazai szabadrúgás a jobb oldalról melyet ismét Mata lőtt középre de Fabianski lehúzta a labdáját. A 41. percben Fletcher bombáját blokkolták le. A hosszabbítás 3 perc az első félidő végén. A 48. percben Sigurdsson t rúgták meg így vendég szabadrúgás következett melyből azonban helyzet nem alakult ki. Ezzel véget is ért az első félidő az állás 0:1!

A második játékrészt a hazaiak kezdték. Csere a hazai oldalon Nani érkezett Hernandez  helyére. A 48. percben Januzajt rúgták fel így hazai szabadrúgás következett Taylor sárgult be az esetet követően. A jobboldali pontrúgást követően a vendég védelem lőtte a labdát a mezőnybe. Az 51. percben Bony távoli próbálkozását védte magabiztosan De Gea. Az 52. percben hazai szöglet következett miután Januzaj viharzott el a jobb szélen. A sarokrúgást követően Rooney elé került a kapu előtt a labda aki ollózó mozdulattal juttatta a labdát a gólvonalon túlra 1:1! Mata szöglete ezúttal a megfelelő helyre érkezett.  A találatot követően Taylor helyére Tiendalli érkezett a vendégeknél.Az 54. percben hazai szabadrúgás következett miután Matát szabálytalanul állították meg,Shelvey sárgult be az esetet követően. A szabadrúgás a bal oldalról következett de Fabianski magabiztosan húzta le a labdát. Az 57. percben Rooney vette át jól Mata passzát de végül Fabianski tisztázni tudott a 16-oson belül.  A hazaiak láthatóan visszaálltak korábbi felállásukra az az a 4 4 2-re. A 61. percben Jones lerántása miatt a hazaiak jöhettek támadással melynek végén Januzaj ment el a jobb szélen majd lőtt a kapu fölé. A 65. percben hazai szabadrúgás következett miután Rooneyt tüntették el a 16-os előterében szabálytalanul. A pontrúgást 22 méterről Rooney lőtte a kapufa csücskére. A 67. percben Montero érkezett Dyer helyére a vendégeknél valamint Ander Herrera helyére Fellaini érkezett. A 69. percben hazai szabadrúgás következett miután Januzajnak lépte oda durván a szabadrúgásból helyzet nem alakult ki. A 73. percben egy vendég beadás követően Sigurdsson lőtt De Gea alatt a hazai hálóba 1:2! A hazai védelem hatalmasat helyezkedési hibát vétett melyt a vendégek jól használtak ki. A 77. percben Bonyt Gomis váltotta a vendégeknél. A 78. percben Jones állította meg nagy nehézségek árán Monterot a bal oldalon. A 79. percben Gomis lövését blokkolta a hazai védelem. A 80. percben Shelvy csúsztatott labdája haladt el Fabianski kapuja előtt. A sarokrúgást követően helyzet nem alakult ki. A 81. percben hazai szabadrúgás következett a jobb oldalról de helyzet ebből sem alakult ki. A 82. percben Gomis elől mentett az utolsó pillanatba Jones. Óriási mentés volt góltól mentette meg csapatát. a 82. percben ki Szung Jong sárgult be. A 83. percben Blackett sárgult be egy ütemtelen belépőt követően. A 85. percben Young távoli próbálkozását védte magabiztosan Fabianski. a 86. percben Young sárgult be egy szabálytalan belépőt követően. A 88. percben Fellaini lefejelt labdáját szedte fel Fabianski Rooney elől. A 89. percben Januzaj balról középre ívelt labdáját Fabianszki szedte le a levegőből. A hosszabbítás 4 perc a mérkőzés végén. A 94. percben Januzaj bal oldali keresztlabdáját húzta le Fabianski Fellaini fejéről. A 95. percben egy jobb oldali beadást követően Rooney tüzelt de saját csapattársát Fellainit lőtte telibe,még ebben a percben egy büntető gyanús szituáció Dean bíró nem ítélt büntetőt. A 95. percben újabb hazai próbálkozás melyet azonban a vendég védelem könnyedén hárított, így a végeredmény maradt 1:2 nagy meglepetésre.

Egy rendkívül érdekesnek ígérkező szezon első igazán nagy meglepetését láthattuk már rögtön az első mérkőzésen. A Manchester United úgy tűnik ott folytatja egyenlőre ahol a tavalyi sikertelen szezont zárta sőt az egy évvel korábbi szezon rajtnál is rosszabbul kezdtek ugyanis akkor idegenben tudtak 4:1-re nyerni most azonban hazai pályán szenvedtek  vereséget. A vendégek semmi extrát nem hoztak csupán játszották biztos játékukat s ezzel intézték el a több sebből is vérezni látszó Unitedet. Persze egy meccs után korai jóslatokba bocsátkozni ám az tény,hogy a United játékára még ráfér a csiszolás valamint úgy fest az igazolások is. Összességében egy jó nyitómérkőzést láthattunk ahol a vendégek megérdemeltem hozták el a 3 pontot.