MANCHESTER UNITED F.C. – TOTTENHAM HOTSPUR

A Premier League 29. fordulójának rangadójára ismét Manchesterben kerül sor ám ezúttal az Old Traffordon. A hazaiak egy csúfos vereséget követően igyekeznek lábra állni míg a vendégek egy Everton felett aratott gólzáporos győzelmet követően építenék tovább önbizalmukat. A tabellán 2 pont az előnye a hazai együttesnek igaz a United 2 mérkőzéssel többet játszott vetélytársánál. Mindkét együttes számára életbe vágó lenne a mai győzelem a Bajnokok Ligája indulást illetően. A Tottenham kiegyensúlyozottabb formát mutat mai ellenfelénél így egy esetleges vendég siker nem is lenne akkora meglepetés. Küzdelmes jó mérkőzés előtt állunk.

Manchester United : De Gea,Telles;Maguire;Varane;Dalot;Matic;Fred;Rashford;Pogba;Sancho;Ronaldo

Tottenham Hotspur: Lloris;Romero;Dier;Davies;Regulion;Hojbjerg;Bentancur;Doherty;Kulusevski;Son;Kane

A mérkőzést a Tottenham kezdte. 9.perc: a hazaiak nem kaptak meg egy jogosnak tűnő büntetőt. 12.perc: Ronaldo lőtt káprázatos gólt a bal felső sarokba 1:0! 15.perc: hazai szöglet helyzet nélkül. 18.perc: Davies lőtt lesgólt.  21.perc: vendég szöglet helyzet nélkül. 27.perc: egy vendég szögletet követően Dier fejese ment el centikkel a a kapu mellett. 30.perc: Dier sárgult be. 34.perc: Tellses ért kézzel a labdába a 16-oson belül. A büntetőt Kane lőtte a hálóba 1:1! 35.perc: Fred sárgult be. 38.perc: ismét Ronaldo villant 2:1! 42.perc: vendég szöglet helyzet nélkül.

A második játékrészt a Manchester United kezdte. 49.perc: vendég szöglet helyzet nélkül. 53.perc: újabb vendég szöglet helyzet nélkül. 56.perc: hazai szöglet melyet követően helyzet nem alakult ki. 61.perc: Kulusevski lőtt kevéssel a kapu mellé. 68.perc: Rashford helyére Elanga állt be. 72.perc: Maguire lőtt saját kapujába 2:2! 77.perc: Ronaldo hagyott ki helyzetet. 78.perc: hazai szöglet helyzet nélkül. 79.perc: Kulusevski helyére Moura állt be majd CAvani váltotta Maticot. 81.perC: hazai sarokrúgás melyet követően Ronaldo robbant be a 16-oson belülre majd fejelt gólt 3:2! 83.perc: Ronaldo helyére Lindelöf állt be. 85.perc: Pogba sárgult be. 87.perc: Davies helyére Bergwijn állt be majd Bentancur helyére Winks. Több helyzet már nem alakult ki.

Az első félidőben a hazaiak kezdtek jobban. Ronaldo révén meg is szerezték a vezetést ám a vendégek gyorsan egyenlítettek Kane büntetőjét követően. A félidő végén Ronaldo lőtt újabb találatot. A második játékrészben Maguire öngólja borzolta a hazai kedélyeket ám Ronaldo a meccs végén újabb mesterhármasával eldöntötte a mérkőzést. Összességében a Manchester United megérdemelten nyerte meg a mérkőzést.