NÉMETORSZÁG – MEXICO

A Konföderációs Kupa második elődöntőjét Németország és Mexico együttese vívja. A német válogatott a B csoportot nyerte meg magabiztosan míg Mexico csak gólarányban lemaradva végzett Portugália mögött. Mexico első összecsapásán Portugáliával játszott 2:2-es döntetlent majd második mérkőzésükön Új-Zéland együttesét győzték le végül a házigazda Oroszországot is le tudták győzni. Németország első mérkőzésén Ausztrália ellen egy kiélezett összecsapáson 3:2-re diadalmaskodott majd Chile együttesével játszott 1:1-es döntetlent. A harmadik körben Kamerun együttesét győzték le 3:1-re. Ezzel megnyerték csoportjukat a már döntős Chile előtt. A mai mérkőzés esélyese azon német együttes akik a világbajnok csapat nélkül jöttek el e tornára s mégis kitűnő teljesítménnyel rukkoltak elő eleddig. Természetesen Mexico együttesét sem szabad leírni ám valójában az ő döntőbe jutásuk számítana igazi meglepetésnek.

Németország: Ter Stegen;Rüdiger;Ginter;Kimmich;Henrichs;Groetzka;Rudy;Hector;Draxler;Stindl;Werner

Mexico: Ochoa;Layun;Araujo;Moreno;Oswaldo;Santos;Herrera;Santos;Jimenez;Hernandez;Aquino

A mérkőzést Németország kezdte. 6.perc: Groetzka lőtt távolról a jobb sarokba 1:0! 8.perc: Werner passzolt Groetzka elé aki a bal sarokba lőtt 2:0! A mérkőzés eldőlni látszik, Németország elképesztően hatékony. 11.perc: Aquino lőtt kapura de Ter Stegen bravúrral védett, az ezt követő szögletből helyzet nem alakult ki. 12.perc: ismét Ter Stegen védett egy lapos lövést. 17.perc: hazai szöglet melyet követően Werner lövését Ochoa hárította, az ezt követő szögletből helyzet nem alakult ki. 23.perc: német szöglet helyzet nélkül. 25.perc. újabb germán szöglet de gólveszély ebből sem alakult ki. 29.perc: Herrera lövését blokkolták a 16-oson belül. 32.perc: Santos lövése kerülte el a kaput. 34.perc: Santos próbálkozott ismét de ezúttal Ter Stegen állta útját, a kipattanót testvére Jonathan dos Santos fejelte a hálóőr kezébe. 36.perc: Hernandez lőtt kicsivel a kapu fölé. 39.perc: Layun szabadrúgásból lőtt a kapu fölé. 40.perc: Herrera lövését Ter Stegen védte bravúrral, az ezt követő szögletekből helyzet már nem alakult ki. Ezzel ért véget a félidő.

A második félidőt Mexico kezdte. 46.perc: Aquino helyére Kozano érkezett. 50.perc: mexicoi szöglet helyzet nélkül. 51.perc: Ter Stegen mutatott be újabb földöntúli bravúrt Jimenez lövését követően. 53.perc: Werner lőtt kapura 14 méterről de a labda a kapu bal oldala mellett szállt el. 55.perc: Jimenez sárgult be. 59.perc: Werner lőtt a hálóba Hector passzát követően 3:0! A mérkőzés eldőlt. 61.perc: német szöglet helyzet nélkül. 62.perc: Dos Santos helyére Fabian érkezett. 64.perc: Fabian kapott kitűnő kiugratást ám nagy helyzetben hibázott. 66.perc: Marquez állt be Jonathan Dos Santos helyére, illetve Can állt be Groetzka helyére. 70.perc: Ter Stegen védett Layun lövését követően. 71.perc: mexicoi szöglet helyzet nélkül. 72.perc: Can sárgult be. 74.perc: hazai szöglet melyet kvöetően Draxler lőtt kapura de Ochoa hárítani tudott. 75.perc: vendég kontra melynek végén Jimenez lőtt a felsőlécre, gyönyörű kontra volt. 78.perc: Stindl helyére Brandt állt be. 81.perc: Draxler helyére Younnes állt be. 84.perc: vendég szöglet melyet követően Marquez fejelt a kapura de Ter Stegen ismét védett bravúrral. 87.perc: vendég szöglet melyet követően ismét Marquez fejelt a kapu mellé. 89.perc: Fabian gyűjtötte be Herrera passzát majd lőtt a kapu jobb oldalába 3:1! A hosszabbítás 3 perc, 91.perc: Can passzolt Younnes elé aki a kapu jobb oldalába lőtt 4:1! 93.perc: vendég szöglet melyet követően Jimenez fejelt Ter Stegen kezébe. Ezzel ért véget a mérkőzés.

Az első játékrészben Németország villámrajtot vett s gyorsan elhúzott két góllal. Ezt követően éledezett Mexico s a 30.percet követően elképesztő mennyiségű helyzetet dolgoztak ki ám vagy a Német védelem vagy Ter Stegen kifogott rajtuk . Szenzációs első félidőt hozott a mérkőzés talán a torna legjobb félidejét. A második félidőben ugyan az folytatódott mint az első játékrészben, Mexico sorra dolgozta ki helyzetit melyeket Ter Stegen vagy a védelem hárított s mindeközben a német kontrák is veszélyeztették Ochoa kapuját. A félidő végén mexiconak sikerült egyszer túljárni Ter Stegen eszén ám a Nationalelf erre is tudott válaszolni. A torna legjobb mérkőzését láthattunk ahol a Németek erő demonstrációt tartottak, igaz Mexico több helyzetet dolgozott ki ám azokat nem tudta belőni. Németország így csoportbeli ellenfelével Chilével vív az aranyéremért.