PORTUGÁLIA – SVÁJC

Portugália magabiztosan jutott a legjobb 16 közé míg Svájcnak egy ki-ki mérkőzésen kellett győzzön Szerbia legjobbjai ellen. A Portugálok teljesítménye szinte hibátlan volt eddig, akkor játszottak a legjobban amikor arra szükség volt. Svájc a mai estén nem számít igazi favoritnak sőt egy több gólos portugál siker is a levegőben lehet. Persze ez a VB is valahol a meglepetések világbajnoksága.

Portugália: Costa;Guerreiro;Dias;Pepe;Dalot;Carvalho;Otavio;Silva;Felix;Ramos;Fernandes

Svájc: Sommer;Akanji;Schar;Rodriguez;Vargas;Freuler;Xhaka;Sow;Fernandes;Embolo;Shaquiri

A mérkőzést Svájc kezdte. 6.perc: portugál szöglet helyzet nélkül. 17.perc: Felix passzolt Ramos elé aki a kapuba lőtt 1:0! 31.perc: svájci szöglet helyzet nélkül. 33.perc: portugál szöglet melyet követően Fernandes labdáját Pepe fejelte a kapuba 2.0! Eldőlni látszik a találkozó. 38.perc: Fernandes került helyzetbe ám hibázott majd a 43.percben már a másik kapu előtt Ramos lőtt a kapusba. 44.perc: Schar sárgult be. 44.perc: portugál szöglet helyzet nélkül. 48.perc: portugál szöglet helyzet nélkül.

A második játékrészt Portugália kezdte. A félidőben Schar helyére Comret érkezett. 51.perc: Dalot passzolt Ramos elé aki  a kapuba lőtt 3:0! 54.perc: portugál szöglet helyzet nélkül. 55.perc: Freuler helyére Zakaria érkezett illetve Sow helyére Seferovic. 56.perc: Újabb portugál találat szerzője Guerrero a passzot Ramos adta 4:0! 57.perc: svájci szöglet melyet követően Akanji talált a hálóba 4:1! 59.perc: Comret sárgult be. 61.perc: ismét svájci szöglet helyzet nélkül. 66.perc: Okafor állt be Vargas helyére. 67.perc: Felix játszott Ramos elé aki immár 3. gólját jegyezte 5:1! 70.perc: Guerreiro passzolt hosszan Fernandes már nem tudta utolérni. 71.perc: svájci szöglet helyzet nélkül. 74.perc: Ramos helyére Horta állt be majd Otavio helyére Vitinha állt be és Felix helyére Ronaldo. 81.perc: újabb svájci szöglet helyzet nélkül, majd e percben Silva helyére Neves állt be. 84.perc: Ronaldo lőtt lesgólt. 88.perc: Fernandes helyére Leao állt be illetve Embolo helyére Jashari. 92.perc. Leao lőtt káprázatos gólt 6:1! 94.perc: portugál szöglet helyzet nélkül.

Az első játékrészben Portugália irányította a mérkőzést. Két gólos előnnyel vonulhattak a szünetre, igaz egy nagy helyzetet Svájc elpuskázott. Nem dőlt még el minden. A második játékrészben sok csere és még több gól jellemezte a mérkőzést. Portugália sziporkázott míg Svájc igyekezett szépíteni ami végül sikerült is. eseménydús kitűnő meccsen megérdemelten nyert Portugália.