RB LEIPZIG – ATLETICO MADRID

A Bajnokok Ligája negyeddöntői e rendkívül pikáns mérkőzéssel folytatódik. A spanyol együttes felemás szezont futott, Simeone munkája idén eddig nem fizetődött ki oly mértékben mint korábban. A Lipcse tulajdonképpen tét nélkül léphet pályára hiszen még sosem jutott ekkora magasságba az elti lgát illetően. A két együttes nagy munkabírásáról híres így igazán kemény mérkőzés előtt állunk.

Atletico Madrid: Oblak;Trippier;Savic;Gimenez;Lodi;Koke;Herrera;Saul;Carrasco;Vosta;Llorente

Lipcse: Gulácsi;Angelino;Klostermann;Upamecano;Halstenberg;Sabitzer;Kampl;Laimer;Olmo;Poulsen;Nkunku

A mérkőzést az Atletico Madrid kezdte. 4.perc: hazai szöglet helyzet nélkül. 13.perc: Carrasco remek lövését védte Gulácsi. 13.perc: spanyol szöglet helyzet nélkül. 14.perc: videóbíró nincs büntető az Atletinek. 25.perc: ismét kétes szituáció, nincs büntető. 40.perc: két spanyol szöglet helyzet nélkül. 47.perc: lipcsei szöglet helyzet nélkül. Ezzel ért véget a félidő.

A második félidőt a Lipcse kezdte. 51.perc: Olmo fejelt Oblak kapujába 1:0! 58.perc: Herrera helyére Felix érkezett. 62.perc: Lodi sárgult be. 64.perc: két Atletico szöglet helyzet nélkül. 70.perc: Marciniak sárgult be, majd a jogos büntetőt Felix lőtte a hálóba 1:1! 72.perc: Costa helyére Morata állt be majd Lamier helyére Adams. 80.perc: két spanyol szöglet helyzet nélkül. 82.perc: Kampl sárgult be. 83.perc: Olmo helyére Sclik állt be majd Nkunku helyére Haidara. 87.perc: Marciniak sárgult be. 88.perc: Agelino passzát Adams lőtte a hálóba 2:1! 92.perc: Sabitzer helyére Mukiele állt be majd Koke helyére Felipe. 94.perc: madridi szöglet helyzet nélkül. 96.perc: Gimenez sárgult be. Ezzel ért véget a mérkőzés.

Az első játékrészben a küzdelem illetve a szögletek domináltak. A második félidőben igazi gigászi küzdelem alakult ki. Előbb a Lipcse megszerezte a vezetést majd egyenlítettek a spanyolok. A hajrában ismét a Lipcse lőtt gólt. Összességében az esélytelenebb együttes megérdemelten jutott a legjobb 4 közé.