RB LEIPZIG – F.C. BAYERN MÜNCHEN

A Bundesliga 4. fordulójának legnagyobb rangadóját rendezik meg a szombati játéknapon. Az előző idény első két helyezettje igazán érdekes szezon előtt áll tekintve, hogy Nagelsmann illetve Sabitzer a Lipcsétől a Münchenhez igazolt. Mi magyarok Szoboszlai Dominik Gulácsi Péter illeltve Vili Orban révén érintettek vagyunk a lipcsei oldalról. Jelenleg a Bayern München áll jobban hiszem 2 győzelemmel és egy döntetlennel a tabella 3. helyén állnak míg a Lipcse 1 győzelemmel és 2 vereséggel a 10. helyen állnak. A mai mérkőzés esélyese a vendég alakulat, ám nagy küzdelem várható.

Leipzig: Gulácsi;Angelino;Simakan;Orban;Mukiele;Laimer;Kampl;Nkunku;Olmo;Szoboszlai;Silva

Bayern München: Neuer;Pavard;Upamecao;Hernandez;Davies;Goretzka;Kimmich;Gnabry;Müller;Sane;Lewandowski

A mérkőzést a Bayern München kezdte. 8.perc: hazai szöglet melyet követően a Bayern München kapott VAR elemzés után 11-est. 12.perc: Lewandowsi lőtt büntetőből  a kapuba 0:1! 14.perc: vendég szöglet helyzet nélkül. 33.perc: két vendég szöglet helyzet nélkül. 38.perc: ismét vendég szöglet nélkül ám helyzet ebből sem alakult ki. 46.perc: Gnabry sérült meg helyére Muisiala érkezett. Ezzel ért véget a félidő.

A második félidőt a Leipzig kezdte. 47.perc: Davies passzát Musiala lőtte okosan a kapuba 0:2! A mérkőzés eldőlni látszik. 51.perc: hazai lesgól így maradt a 0:2! 54.perc: Lewandowski lövését Gulácsi védte bravúrral ám az ismétlést Sane már a kapuba lőtte 0:3! 58.perc: Kampl labdáját Lamier lőtte a hálóba 1:3! 59.perc: Angelino helyére Gvardiol állt be, Olmo helyére Forsber, Laimer helyére Haidara; és Sabitzer helyére Goretzka. 61. perc: vendég szöglet helyzet nélkül. 71.perc: Poulsen helyére Silva állt be. 72.perC: hazai szöglet helyzet nélkül. 75.perc: Müller helyére Stanisic állt be majd Pavardot Süle váltotta. 80.perc: Orban helyére Klostermann állt be. 88.perc: Sabitzer lövését Gulácsi védte magabiztosan. 92.perc: Choupo-Moting lőtt a hálóba Kimmich labdáját követően 1:4! Ezzel ért véget a mérkőzés.

Az első játékrészben a mérkőzés irányítását a Bayern vette kezébe s gyorsan előnyhöz is jutottak egy büntető révén. Ezt követően is a bajorok diktáltak. A második játékrészben is a Bayern irányított. Növelték is előnyüket majd 0:3-nál a hazaiak szépítettek. A mérkőzés végén ugyan akadt egy-egy hazai helyzet ám végül a vendég rúgtak még egy találatot. Összességében a bajorok esélyeshez méltón játszottak, megérdemelten nyertek ekkora különbséggel.