REAL MADRID F.C-F.C BAYERN MÜNCHEN

A Bajnokok Ligája elődöntői közül ma este  Real Madrid Bayern München rangadóra kerül sor az elődöntő keretén belül.Ezen párosítás az elmúlt 15 évben nagyon sokszor előfordult,hol a BL negyeddöntői között,hol később a kieséses szakasz során.Összességében a Müncheniek vezetnek 5-4 re a továbbjutásokat tekintve.E két csapat az egész évet tekintve a legkiegyensúlyozottabb,ide számítva az Atletico Madridot.A bajorok a sorozat címvédői ezen kívül már megnyerték az idei Bundesliga kiírást,valamint a német kupában is döntőt játszanak a Dortmunddal.Az utóbbi hetek formáját tekintve kissé alább adták a németek,mert rögtön a bajnoki cím megnyerése után  vereségek és döntetlenek rontották az éves összmérleget.A hazaiak megnyerték a Spanyol kupát a Barca ellen,a bajnokságban pedig szorosan tapadnak az Atletico csapatára.Formájuk a bajnokságot tekintve nagyon jó,leszámítva a Barca és Sevilla elleni vereségüket.E kupasorozatot tekintve mindkét gárda csoportelsőként jutott tovább.A nyolcaddöntőben a madridiak a Schalke csapatát verték ki,majd a negyeddöntőben a Dortmundnak vágtak vissza a tavalyi BL fiaskóért.A müncheniek előbb az Arsenalt verték ki,majd némi nehézségek közepette a Manchester Unitedet a negyeddöntőben.Sokak szerint az idei finálét e két csapatnak kellene játszani,ám a sors közbeszólt és,így egy körrel korábban mérkőznek meg.Rendkívül izgalmas összecsapásra van kilátás,mely esélyese ma este talán a hazai gárda ám a továbbjutást illetően ez már nem jelenthető ki ilyen egyértelműen.

A mérkőzést a bajorok kezdték.A 2.percben Marcelo tört előre,ám a vendégek védelme könnyű szerrel szerelte.Az 5.percben vendég szöglet következett,melyet Pepe fejelt ki a  mezőnybe.Kroos próbálkozása halt el a hazai védők lábai között.A 11.percben egy veszélytelen vendég szögletet fejelt ki a hazai védelem.Újabb vendég szöglet a 13.percben,Kroos szögeltét követően sem alakult ki helyzet de a labda maradt  a müncheieknél,ezt követően Robben lőtt kapura de Ramos lábáról ment ki a labda az alapvonalon túlra.A szögletből Schweinsteiger fejelt a kapu közepébe,éppen Casillas kezei közé.A 18.percben Mandzukic visszafejelt labdáját a védelembe bombázták,majd a kontrából Coentrao bal oldali középreadását pofozta Benzema a vendégek kapujába 1:0!A 20.percben Ronaldo fejesét fogta Neuer egy jobb oldali középre adást követően.A 23.percben megint a vendégek végezhettek el szögletet,melyből a hazaiak vezettek újabb kontrát de Di Maria lövését Neuer fogta biztosan.Lahm betörését követően megint vendég szöglet,Robben beívelését követően Casillasnak Dante fejesét kellett fognia.A 26.percben Benzema tálalt középre de Ronaldo a kapu fölé lőtte a labdát,nagy helyzetet hibázott el a portugál.Nagyon veszélyesek ezek a Real kontrák és eddig érezhetően sebezhető a vendégek védelme.Hazai szabadrúgás a 29.percben,Lahm szabálytalankodott Benzemával szemben.A szabadrúgást Di Maria 36 méterről végezte el de helyzet nem alakult ki belőle.Újabb vendég szöglet a 33.percben,melyből gólveszély nem alakult ki a kapu előtt.A 36.percben Robben szólóját követően a labda a kapu fölött hagyta el a játékteret.Alaba lövését blokkolta Ramos a 16-oson belül.A 38.percben vendég kisszögletet követően Robben lövésébe lépett bele Alonso,az újabb szögletet Kroos tekerte középre de veszélyes helyzet nem alakult ki belőle.A 40.percben Lahm kapott Rafinhától jó labdát a jobb szélen ám irányítani már nem tudta azt,így a hazaiak jöhettek kirúgással.A 41.percben egy bal oldali keresztlabdát kezelt le Di Maria majd lőtt erőből a kapu fölé.A 44.percben Benzema sarkazása kereste Ronaldot de ő nem számított erre,így a labda a vendégeknél kötött ki.A hosszabbítás 1 perc a félidőben.A 46.percben Ronaldo elé került a labda,aki lőtt erőből de a védelemről az alapvonalon túlra ment a labda,így szöglet következett.A sarokrúgást követően helyzet nem alakult ki és ezzel véget is ért a félidő,az állás 1:0!

A második játékrészt a hazaiak kezdték.A 47.percben Ronaldo használta ki a védelem hibáját és lőtt a 16-oson belülről kapura de Neuer nagyot védett.Az 51.percben Casillas ütötte a labdát szögletre melyből helyzet nem alakult ki ezúttal sem.Robben került Coentrao mögé,aki azonban szögletre tudott menteni.A  sarokrúgást követően Ribery adott veszélyesen középre de Casillas ki tudta ütni a labdát.Az 57.percben Isco sárgult be kezezés miatt.A szabadrúgást követően Kroos lőtt a kapu fölé.A 61.percben Isco szabálytalankodott Robben-nel szemben a jobb oldalon,így a vendégek jöhettek szabadrúgással.Kroos tekert középre de a labdát Alonso fejelte szögletre.A szögletből a hazaiak indítottak kontrát,mely egy szabálytalanságban halt el.A 62.percben Robben lőtt Casillas kezébe 16 méterről.Neuer rúgta ki rosszul a labdát,melyet Modric tekert Benzema fejére,aki azonban nem tudta a labdát kapura irányítani.Rafinha helyére Javi Martinez állt be vendég oldalon a 67.percben,rögtön a cserét követően Di Maria tudott beadni a jobb oldalról,ám a labdát a vendég védelem fejelte ki.Ronaldo jobblábas lövését védte Neuer szögletre.A sarokrúgásból helyzet nem alakult ki.A 69.percben Modric lövését fogta meg Neuer biztos kézzel.Casillas öklözte a labdát a mezőnybe,majd az rögtön vissza is érkezett de Pepe szögletre fejelte a labdát.A vendég szöglet után Dante lőtt távolról a kapu mellé.A 72.percben Ribery helyére Götze érkezett müncheni oldalon.A 73.percben Pepét kellett lecserélni,helyét Varane vette át,valamint Ronaldo helyére Bale érkezett.Schweinsteiger helyére Müller érkezett ugyanebben a percben.A 77.percben Isco ívelt Di Maria elé,aki azonban lemaradt a labdájáról.A 78.percben Alonso lövése pattant meg egy vendég védő lábán de Neuer még így is elérte azt.A 81.percben Müller lövése pattant meg Varane lábán,így a labda centikkel kerülte el a hazai kaput.A 82.percben Illaramendi állt be Isco helyére.A vendég szögletet Casillas húzta le a levegőből.A 83.percben Bale húzott el a  bal oldalon,majd adott középre de Dante szögletre tisztázott.A sarokrúgás ból helyzet nem alakult ki.A 84.percben egy jobb oldali középreadás után Götze lőtt kapura de Casillas óriásit védett.A szögletet követően,maradt a labda a vendégeknél.A 87.percben Bale ment el a jobb oldalon és lőtte a labdát az oldalhálóba.A hosszabbítás 4 perc,a 92.percben egy jobb oldali beadást követően Müller elé került a labda,aki nem tudta azt eltalálni,pedig szinte üres volt a háló,Alonso védekezett nagyszerűen az esetnél.A 93.percben Bale szólóját akadályozta meg a müncheni védelem.Ezzel véget ért a mérkőzés a végeredmény 1:0 a hazaik javára.

Egy érdekes mérkőzésen vagyunk túl,ahol nagyjából azt kapták a nézők amire számíthattak.A hazaiak talán a vártnál is kevesebbet birtokolták a labdát,ám ennek ellenére Benzema góljával meg tudták nyerni.A Bayern nem csúcsformáját mutatta ma este sem.Ugyan rengeteget birtokolták a labdát,ám a kapu előtt meddőnek bizonyultak.A továbbjutás természetesen nyitott maradt,ám az eredmény valamivel kényelmesebb helyzetbe hozta a spanyolokat ugyanakkor a münchenieknek elég hazai pályán 2 gól és máris Liszabonban érezhetik magukat.Izgalmas visszavágóra van kilátás.