S.S.C. NAPOLI – A.S.ROMA

A Serie A 27.fordulójának rangadóját rendezték meg ma este 20:45-ös kezdéssel.A tabellán éppen egymást üldöző két gárda közül a hazaiak foglalták el a forduló előtt a 3.helyet,az utóbbi 6 bajnoki fordulóban 2 győzelmet 3 döntetlent és 1 vereséget értek el,míg a Roma a 2.helyen áll,elég meggyőző teljesítménnyel 4 győzelem mellett 2 döntetlent ért el.Az őszi összecsapást a Roma nyerte 2:0-ra.A mérkőzés esélyese a hazai gárda azonban figyelembe véve a vendégek rangadókon elért eredményeit a döntetlen is erősen benne van a levegőben.

Az első játékrészt a vendégek kezdték.Strootman sérült meg,így le kellett cserélni helyét Taddei vette át a 13.percben.Hazai szöglet a 14.percben,azonban De Sanctis kiöklözte a labdát.A 18.percben Gervinho lőtt 18 méterről a kapu mellé.A 23.percben Nainggolan lőtt kapura de Reina védett nagyot,a kontratámadást követően Higuain lőtte középre a labdát a 16-oson belül ám arra nem volt érkező ember.A 26.percben vendég szabadrúgás a térfél bal oldaláról,a beívelést követően ugyan gól született de azt les miatt jogosan érvénytelenítették.A 30.percben a 16-os előterében Nianggolan kezelt így hazai szabadrúgás következett.Mertens a sorfalba lőtte  a labdát.A 33.percben Maicon sárgult be színészkedés miatt,még e percben gyors támadást vezetett a Napoli a bal oldalon Higuain adott középre,melyet Callejón lőtt a kapuba.Mivel Higuain már lesen volt,így a gól érvénytelen sőt a sípszót követő elrúgásért Callejón be is sárgult.A 38.percben egy szép támadást követően Gervinho került gólhelyzetbe ám ő a labdát a jól helyezkedő Reina-ba lőtte,az ismétlés már nem okozott veszélyt.A 39.percben a vendég védelem akadályozott meg egy kontratámadást.A 40.percben ismét Gervinho elé került a 16-oson belül a labda ám egy pontatlan passz véget vetett a támadásnak.A 42.percben Gervinho cselezgetett a 16-os környékén,majd Bastos elé tette a labdát aki kapásból lőtte azt kapura de Reina hatalmasat védett,a szögletből gólhelyzet nem alakult ki.A 45.percben Mertens lőtt kapura ahol De Sanctis védett hatalmasat.3 perc a hosszabbítás,helyzet már nem alakult ki így 0:0! a félidei eredmény.

A második játékrészt a hazaiak kezdték.Csere egyik oldalon sem volt a szünetben.A 48.percben Mertens lőtt a kapu fölé.Az 50.percben ismét Mertens lőtt de ezúttal csak centikkel a kapu fölé.Az 53.percben egy hazai kontrát követően Callejon  elé került a labda de ő azt a jól kijövő De Sainctis-ba lőtte.Az 54.percben megint a hazaiak támadtak ezúttal Higuain elé került a 16-oson belül a labda de a lövés ha centikkel is de elkerülte a kaput.Vendég szöglet az 57.percben,Bastos ívelte középre ám helyzet nem alakult ki belőle.Az 59.percben Nianggolan lőtt a kapu fölé,szöglet következett mert megpattant a lövés.A szögletet követően Reina-nak kellett nagyot védenie egy jobb alsó sarokba tartó lövésnél,az újabb szögletből nem alakult ki  gólhelyzet.Henriqe érkezett Dzemaili helyére a 61.percben.A 64.percben Bastos lőtt kapura de Reina biztosan fogta a kapura tartó labdát,még ebben a percben Callejon tüzelt a 16-os környékéről ám De Sanctis nagyot védett.A 71.percben vendég szöglet melyet Pjanic végzett el de a védelem kifejelte a játékszert.A 73.percben Insigne váltotta Hamsikot a hazaiaknál.A 75.percben Florenzi fejelt a kapu mellé,ezek után lecserélték és a helyére Ljajics érkezett.A 81.percben Callejon talált be így 1:0! a Napoli javára,Gulan a bal oldalról ívelt a gólszerző fejére.Taddei sárgult be egy szabálytalanságot követően a 84.percben.Még ebben a percben csere Pandev váltotta Callejont hazai oldalon valamint Romagnoli helyére állt be Destro a vendég oldalon.Taddei lőtt távolról de a labda messze a kapu mellett hagyta el a játékteret.A hosszabbítás 3 perc.A 91.percben Maicon lőtt centikkel a jobb felső sarok mellé.Több helyzet már nem alakult ki így az eredmény 1:0 maradt.

Egy rendkívül jó iramú,küzdős helyzetekkel tűzdelt mérkőzést láthattunk.A Roma talán a vártnál többet birtokolta a labdát és a mérkőzés nagy részében irányított is.Azonban a semmiből jött hazai gól eldöntötte a mérkőzést.A meccs képe alapján a döntetlenre rászolgált volna a Roma,amely csapat csupán másodjára kapott ki ebben a bajnokságban.A Juventus sikerével 14 pontra növelte előnyét a Roma-val szemben igaz a torinóiak 1 meccsel többet játszottak.A Napoli győzelmével 3 pontar zárkózott fel a Roma mögé.