SCHALKE 04 – EINTRACHT FRANKFURT

A Bundesliga 30.fordulójának rangadóját rendezik meg a hétvégén.A Schalke a tabella 3.helyéről várta a találkozót míg a vendég Frankfurt a 11.-ről.Az elmúlt 6 fordulóban a hazaiak 4 győzelem mellett 2 döntetlent értek el,tehát formájuk kitűnőnek mondható.A vendégeknél 3 győzelem 1 döntetlen és 2 vereség található így az ő formájuk inkább ingadozónak mondható.Az őszi mérkőzés 3:3-as döntetlennel zárult.A 3 pontra a hazaiak esélye sokkal nagyobb mint  a vendégeké.

Az első félidőt a hazaiak kezdték.A 11.percben Djakba ívelt középre,de labdáját senki nem érte el,így kirúgással jöhettek a hazaiak.Vendég szabadrúgás a 15.percben,amit Barnetta végzett el,a lövésből szöglet lett,amiből végül nem született gól.A 17.percben Draxler lőtt messziről a kapu mellé.A 18.percben Draxler lőtt a 16-os bal oldaláról középre,de Joselu blokkolta.A 21.percben Aigner rúgta a 16-oson belülről a kapu fölé a labdát.A 27.percben Draxler kapott sárga lapot szabálytalanságért.A 30.percben Boateng kapott jó labdát középre de fejese a kapu mellett ment ki.A 31.percben Barnetta rúgott messziről közel a kapuhoz de Fährmann jókor jött ki,így gól nem született.A 34.percben Draxler lőtt a 16-oson belülről a kapura,de a védelem jól zárt.A 36.percben Huntelaar egy jobbról érkezett labdát rúgott a kapu közepébe,de Trapp hatalmasat védett.A a 44.percben Aigner lőtt erősen középre,a labdát pedig Joselu fejelte a kapu fölé.1 perc a hosszabbítás.Az első félidőben nem alakult ki több helyzet,az állás maradt 0:0!

A második félidőt a vendégek kezdték.A 49.percben a vendég védelemnek egy középre fejelt labdát kellett tisztáznia.Az 50.percben hazai szöglet,egy csúsztatott fejest követően a vendégek a labdát a kapu fölé rúgták.Az 51.percben egy jobbról kapott keresztlabdát Draxler lőtt a kapu mellé,mivel azonban egy vendég láb beleért szöglet következett.A szögletet Draxler végezte el de helyzet nem alakult ki belőle.Az 54.percben Draxler elé került a labda,Boateng átlépését követően de az ifjú támadó támasztólába a lövésnél kicsúszott,így kirúgással jöhettek a vendégek.Az 59.percben Kolasinac lőtt távolról a bal kapufára,a kipattanót Huntelaar lőtte kapura,ezt Trapp védte,majd Meyer lőtt végül jobbról a hálóba,így az állás 1:0!A 61.percben egy gyors hazai kontrát követően Draxler megpattanó lövése gurult be a kapuba,amit megbeszélés alapján anuláltak a bírók,így maradt az 1:0!A 64.percben egy vendég kontrát követően Joselu lőtte a labdát Färmannba.A 65.percben büntetőt kapnak a hazaiak egy jobb oldali lövést követően Huntelaarnak húzták ki a támaszkodólábát.A 11-est Huntelaar hagyta ki.Vendég cserék a 69.percben,Rosenthal jött Barnetta helyére és A.Meier helyére érkezett Kadlec.A 70.percben vendég szöglet,melyet követően a hazai védelemnek kellett blokkolnia egy erős lövést.Meyer helyére Obasi érkezett a 72.percben.A 75.percben vendég szabadrúgás 30 méterről,Joselu lőtte a labdát végül a kapus ölébe.Hazai csere,Santana jött be Boateng helyére a 82.percben.Még ebben a percben vendég csere,Oczipka jött Djakba helyére.Vendég szabadrúgás a 83.percben,melyet Jung végzett el,beadását követően Lanig fejelt a kapu mellé.Hazai csere a 86.percben,Farfan érkezett Draxler helyére.A 87.percben Obassi lőtt a 16-oson belülről a kapu mellé.2 perc a hosszabbítás.A 91.percben Farfan talált a vendégek kapujába egy szabadrúgást követően 23 méterről a sorfal fölött 2:0!Trappnak esélye sem volt a hárításra.A 92.percben távoli vendég kísérlet a kapu mellé.Ezzel véget ért a mérkőzés melyet 2:0-ra nyertek meg a hazaiak.

Az első félidő az unalom homályába veszett,ám a második játékrész sok izgalmat hozott.A hazaiak sorra dolgozták majd hagyták ki helyzeteiket.Az első gól felszabadultabbá tette a Schalket de akár hogy,is játszottak jobban a hazaiak a második gól nem jött össze nekik egészen a hosszabbítás első percéig,ekkor dőlt el végleg a mérkőzés.Összességében egy jó iramú de helyenként unalmas meccset láthattunk.