SEVILLA F.C. – F.C. PORTO

Az Európa Liga negyeddöntőinek visszavágóit rendezik meg a héten.Az odavágó összecsapást 1:0-ra nyerte a Porto .A hazaiaknak ugyan nehéz dolguk van de egy lőtt gól esetén amennyiben nem kapnak,akkor hosszabbítás következhet.Ha a Vendég Porto rúg egyet a kapuba,úgy összesítésben már kettővel vezetnek,tehát a Sevillának három gólra lenne szüksége,hogy az elődöntőben is szerepelhessen.Nagyon érdekes mérkőzésre van kilátás,ahol kiderül,hogy tud e úgy fordítani a Sevilla,mint az előző fordulóban a Betis ellen.

Az első félidőt a vendégek kezdték.Hazai szabadrúgás a 3.percben,de helyzet nem alakult ki belőle.A 4.percben Bacca rúgott 13 méterről bal oldalról keresztbe a kapu jobb oldala mellé,majd Vitolo passzolt Baccanak,de őt elgáncsolták,így 11-est ítélt a hazaiaknak a bíró.A 11-est Rakitic rúgta az 5.percben,magabiztosan a kapu jobb oldalába,így az állás 1:0!A 8.percben vendég szabadrúgás,de a labda végül nem jutott el a kapuig.Szintén ebben a percben Rakitic próbálta elvinni a labdát a kapuig,de Fabiano nagyon jókor jött ki,így gól nem született.A 11.percben vendég helyzet a 16-os bal oldaláról,de a labda Beto kezében kötött ki.A 12.percben Koke rúgott a 16-os jobb oldaláról keresztbe,de a labda a kapu bal alsó sarkánál hagyta el a játékteret.A 17.percben Rakitic középre adását Reyes rúgta majdnem a kapuba,de Fabiano nagyott védett.A 19.percben vendég szöglet,de helyzet helyett egy bedobás lett belőle a túloldalon,ebből azonban már nem alakult ki gólveszély.A 24.percben vendég helyzet a 16-os bal oldaláról,de a labdát Beto fogta meg.A vendég szögletet Beto szintén biztosan védte.A 26.percben Vitolo kapott egy jó labdát balról,és 13 méterről rúgta keresztbe bal lábbal a kapuba,így az állás már 2:0!A 27.percben Mangala kapott sárgalapot feltartásért.A szabadrúgást Rakitic ívelte középre,a kavarodást követően Bacca elé került a labda és 14 méterről jobbal a kapu közepébe lőtt, 3:0!.A 31.percben Varela sárgult be.A 32.percben pedig Coke és Quaresma kaptak sárgalapot.A 39.percben vendég szöglet,melyből helyzet nem alakult ki.Vendég szöglet a 42.percben,Defour kapott egy jó labdát a jobb oldalra és 18 méterről lőtt jobb lábbal a kapu mellé.Vendég szabadrúgás a 45.percben,Quaresma lőtte laposan a sorfal alatt a kapu mellé.2 perc a hosszabbítás.A hosszabbításban több helyzet már nem alakult ki,így az eredmény maradt 3:0!

A második félidőt a hazaiak kezdték.Vendég csere történt a szünetben,Quintero és Ricardito jött be Eduardo és Varela helyére.A 48.percben Quintero lőtte a szabadrúgást,de ebből gól nem született.Hazai szabadrúgás az 51.percben,Rakitic rúgott középre,de a védelem jól zárt.Vendég szabadrúgás az 52.percben,Quaresma lőtt a kapu jobb felső sarkára,de Beto kiütötte a labdát.Az 54.percben Coke megkapja a második sárgáját szabálytalanságért,így megszületett az első piroslap,aminek köszönhetően a hazaiaknak emberhátránnyal kellett folytatni a mérkőzést.Az 55.percben Herrera lőtt a 16-os bal oldaláról,de Beto ismét hatalmasat védett. Az 56.percben hazai csere,Figueiras jött Reye helyére.Vendég szöglet az 57.percben,de gól ismét nem lett belőle.Vendég szöglet az 59.percben,amit Quaresma lőtt  de a beadásnak szánt labdát végül Beto fogta meg.A 61.percben egy vendég szögletből Quaresma lőtt a kapu mellé.Csere a vendégeknél,Kelvin jön a pályára Danilo helyére.A 66. percben Bacca sárgult be.A 69.percben hazai csere,Gameiro érkezett Bacca helyére.A 70.percben Herrera rúgott kapura távolról de sikertelenül,mert a labda a kapu fölött hagyta el a pályát.Hazai szabadrúgás,melyet Rakitic rúgott balról a 16-os környékéről de helyzet nem lett belőle.A 75.percben Ricardito kapott sárgalapot szabálytalanságért.A 76.percben a pálya bal csücskéből lőtt Quaresma kapura és majdnem sikerült is gólt szerezni,ugyanis a labda a felső lécről csúszott le.A 79.percben egy hazai lövést követően,mely lepattant Fabianoról,Gameiro lőtt erőset a kapu közepébe,ezzel 4:0!A 83.percben hazai szabadrúgás,melyet Rakitic végzett el,de helyzet nem lett belőle.A 84.percben ismét egy szabadrúgás,Rakitic lőtt középre,a labdát pedig Fazio fejelte a kapu fölé.Csere a 86.percben Rakitic helyére Trochowsky állt be.A 87.percben vendég helyzet,Defour lőtte a labdát a kapu fölé.A 89.percben Gameiro lőtt a 16-os vonaláról de a labda a kapu fölött szállt ki.4 perc a hosszabbítás.A 92.percben Quaresma lőtte a meccs gólját 18 méterről a kapuba,így az eredmény 4:1!.A 94.percben Kelvin lőtt a 16-os környékéről a kapu fölé.A hosszabbításban több gól nem született,az eredmény végül 4:1!Összesítésben 4:2!

A ma esti mérkőzés nagyon izgalmas és energikus volt.Az első félidőben a Sevilla 3 gólt is rúgott,amit megfejeltek még eggyel a második félidőben,így a továbbjutásuk már teljesen biztos.A vendégeknek úgy tűnt, hogy nem sok lehetőséget adnak a hazaiak,de Coke kiállítását követően,könnyebb lett a dolguk.A meccs legnagyobb gólját Quaresma lőtte.Összességében egy kitűnő találkozót láthattunk,melyen a jobban játszó csapat jutott tovább az elődöntőbe.