bet365

SPANYOL KIRÁLY-KUPA

Ma este 20:00-ás kezdéssel kerül megrendezésre a Spanyol Kupa első elődöntőjének első mérkőzése a nagy érdeklődéssel várt városi derbi  a Real Madrid-Atletico Madrid összecsapás. Tavaly e két csapat vívta e magasan jegyzett kupa döntőjét ahol kisebb meglepetésre a kisebbik madridi csapat győzedelmeskedett. Itt volt hát a lehetőség a Real előtt,hogy ezért visszavágjon. Idén egyszer már találkozott egymással a két alakulat ahol is az Atletcio hívei örülhettek, ugyanis elvitték a három pontot a Bernabeu-ból. Cristiano Ronaldo ezen a meccsen játszik, ugyan három bajnokira eltiltották a piroslapja miatt de ez a kupára nem vonatkozik.

Mindkét gárda a lehető legjobb felállással vágott neki a mérkőzésnek jelezve ezzel  mennyire is fontos számukra e kupasorozat. A meccs elején Louis Aragones-re emlékeztek mind a játékosok mind a nézők. A hazaiak kezdik az első félidőt. A Real kapuját mint ebben az évben Iker Casillas védi a kupasorozatokban. A 2. percen Ángel di María jelentkezik egy igen rossz bal oldali beadással. Kirúgás. Sergio Ramos mint házigazda, barátilag odaköszön Raúl Garcíának. Rövid ápolása  3. percben. Álvaro Arbeloa jobb oldali beadása magas CR-nek, és ki is kanyarodott a labda. 8. perc Miranda blokkolja Xabi Alonso  passzát, a szögletet öt méterről Karim Benzema a jobb sarok előtt álló Gabiba fejeli, aki mellel hárít. A kipattanót a védők rárúgják a franciára, akiről a kapu jobb oldala mellé pattan a játékszer, Pepe és Ronaldo orra előtt.Vezet a hazai gárda egy  Pepe lövést követően ami megpattan Insua  csípőjén így a 18. percben  1:0.Forrnak az indulatok egy-egy  kisebb szabálytalanság után. A 20. percben veszélyeztetnek a vendégek Diego Costa lévén de kimarad a helyzet. Kirúgás következett. A 23. percben veszélyeztet a hazai csapat de tisztáznak a vendég védők. Pepe kap sárgát  a vendég térfélen elkövetett szabálytalanságért. E pár percben inkább a Real játékosai birtokolják a labdát s alakítanak ki kisebb helyzeteket melyekkel azonban nem tudják megingatni a vendég védelmet. 32 perc Ronaldo lő Courtois hárít de épp egy hazai játékos elé aki azonban a kapus kezébe  rúgta a labdát. Szöglet a 33. percben a hazai kapu előtt de veszély nem alakul ki belőle. Egy vendég szabadrúgást követően kerül a labda Casillas kezébe aki rögtön támadást indít melyet  Diego faut állít meg a bal szélen.  Ronaldo lövi fölé a szbadrúgást a 34. percben. A pálya közepén folyik a  játék melyet egy hazai szöglet zár le a 39. percben. A szögletből rögtön jön az ismétlés is melyet kivágott a védelem. 40. percben vendég kontra mely azonban elakad a védőkben. Máris visszatámad a Real de az Atletico védői visszaértek, egy Ronaldo lövéssel zárul a támadás. Rögtön visszaszerzik a labdát a hazaiak mely azonba Courtois kezeiben landol. Jese cselez a jobb szélen két védőt is megbolondít  de végül nagyobb helyzet nem alakul ki a támadásból. 45. perc vendég szabadrúgás de les, így kirúgás következett amivel véget is ért az első félidő!

A  vendégek kezdték a második félidőt. Csere a vendég oldalon Cristian Rodrigez jött be Diego helyére. 47. percben vendég szöglet melyet követően  ismétlés következett. Veszélyes a beívelés melybe Benzema ért fejjel  a labdába  ám az a kapu felett hagyta el a  játékteret. Atletico szabadrúgás a bal oldalról de a labda az oldalvonalon megy ki. Újabb szabálytalanság Insua révén aki Modric-ot rúgta meg. Sok apró szbálytalansággal tűzdelt a mérkőzés amely miatt nem folyamatos a játék. 52. percben Ronaldo cselez de a kapu közepébe lőtt ahol Courtois fogta  a labdát. Visszaszerzik a hazaiak a labdát de Modric lövése a kapu mellé ment. 54. percben szép hazai támadás fut a bal szélen de a beadás gyenge és kivágták a védők. 57. perben egy vendég helyzet melyet Casillas fogott biztosan. Rögtön egy kontra mely végén Jese talál a hálóba Di maria passza után 2:0 Gyönyörű támadás volt Jese jobb külsővel gurított a kapus mellett a a háló közepébe 7 méterről. Megint  a hazaiaknál a labda  és  egy távoli lövést véd Courtois. A lövést Di Mária adta le a kapura. Diego Costa besárgult a  61. percben amikor is Di Maria után rúgott. Csere Arda Turan le Adrian Lopez áll be. Vendég szöglet de a védelem tisztáz sőt hazai bedobás következett. Jese-t rúgja le Insua a 64. percben, a szbadrúgást Ronaldo ívelte középre de a védelemből Godin fejelte az oldalvonalon túlra. Szépen passzolgatnak a hazaiak s közben a közönség ollézni kezd a 66. percben. Élvezik a hazaiak a játékot! Ronaldót rángatják meg a bal szélen, a szabadrúgást kifejelik. Megint a Real-nál a labda. Szabálytalanság ismét a bal oldalon, Juan Fran aki csúnyán megrúgta Di Mariat. A szabdrúgást  kicsiben végzik el.  Bedobás következik Koke-ról ment ki a labda. Szöglet a 70. percben . Pepe rúg a kapu felé a labda mellé ment. Csere Sosa  a pályán Raul Garcia helyett. Szöglettel következik az Atletico, Coentrao-ról ment ki a labda. A sarokrúgást követően Modric ment a gólvonalról. Csere hazai oldalon is Alvaro Morata jött be Benzema helyére. A  73. percben Di Mária lő 25 méterről és máris 3:0! Miranda lábain pattant meg a labda így Courtois nem tudta hárítani a lövést. Juan Fran szabálytalankodik a bal szélen, sárgát kapott a megmozdulásért. Kicsiben oldották meg  a szbadrúgást de végül a partvonalon túlra került a labda. 81 perben újabb hazai csere Di Maria helyett Illaramendi állt be. A 82. perben egy hazai fautot követően szabadrúgást végezhetnek el a vendégek de ahelyett, hogy veszélyt alakítottak volna ki  a hazaiak jöhettek szabadrúgással kifelé. A 84 percben az utolsó hazai csere Jese helyére jött Isco. A közönség ollézása közepette majdnem megszületett a negyedik hazai gól is de Ronaldó jobbos lövését a vandég kapus hárította.   Mindezt a mérkőzés 87. percében. Vendég sárgalap Miranda kapja aki Ronaldot rúgta meg hátulról.  Ronaldo lőtt a sorfalba a lepattanót pedig Modric lőtte ugyan oda  a 89. percben. Bedobás következett. A meccs végéhez közeledve a hazaiak a labdabirtoklásra törekedtek.  3 perc a ráadás amit a cserék a szabálytalanságok valamint a gólok is indokoltak. 92. perben Morata hagy ki helyzetet Ronaldo bal odali beadását követően.  Az utolsó percben  labdát vesztettek a vendégek de megúszták újabb kapott gól nélkül. Vége a Real Madrid  3:0-ra nyert!

Ugyan mindvégig jobban játszott a hazai csapat de a végeredmény kialakulásában a szerencse is közrejátszott, gondolok itt a két megpattanó gólra. Persze mondják jó csapatnak van szerencséje és az este folyamán  a Real volt a jobbik csapat. A mérkőzés végeredménye arra enged következtetni,hogy az elődöntő ezen párharca eldőlt. Ugyan a mostani Atletico képes csodákra de ezt a nagy hátrányt a Real nem hiszem ,hogy a visszavágón le fogja adni. Összességében egy igazi városi derbit láthattunk amelyen az esélyesebbnek vélt  hazai csapat magabitosan  nyert.