SPANYOLORSZÁG – NÉMETORSZÁG

A Vb 2. fordulójának másik slágermérkőzését Spanyolország és Németország játssza. Mindkét válogatott a Vb esélyesei között tartották számon ám Németország máris hatalmas bajba került. Meglepetésre Japán hátrányból fordítva legyőzte a németeket. Spanyolország ugyanakkor Costa Rica ellen 7:0-ás győzelmet aratott. A mai mérkőzés hatalmas téttel bír a német válogatott számára.

Spanyolország: Simon;Alba;Laporte;Rodri;Carvajal;Busquets;Gavi;Pedri;Olmo;Asensio;Torres

Németország: Neuer;Kehrer;Süle;Raum;Rüdiger;Goretzka;Kimmich;Gnabry;Gündogan;Musiala;Müller

Az első félidőt Spanyolország kezdte. 7.perc: Olmo lövését Neuer védte bravúrral. 8.perc: hazai szöglet helyzet nélkül. 27.perc: Torres lövése ment el a kapu előtt. 53.perc: spanyol szöglet helyzet nélkül. 36.perc: újabb hispán szöglet helyzet nélkül. 38.perc: Gnabry sárgult be. 40.perc: Rüdiger szerzett lesgólt. 42.perc: spanyol szöglet melyet követően Rüdiger sárgult be. 48.perc: spanyol szöglet helyzet nélkül.

A második félidőt Németország kezdte. 54.perc: Torres helyére Morata állt be. 56.perc: német ziccer maradt ki Kimmich révén. 57.perc: vendég szöglet majd egy Goretzka sárga lap. 60.perc: Kimmich is besárgult. 62.perc: szép akció melynek végén Morata lőtt a hálóba 1:0! 65.perc: Asensio hagyott ki helyzetet. 66.perc: Asensio helyére Koke állt be majd Gavi helyére Williams állt be és Gündogant váltotta Sane valamint Müller helyét Fullkrug vette át Kehrer helyére Klostermann állt be. 73.perc: Muisiala hagyott ki helyzetet. 74.perc: vendég szöglet helyzet nélkül. 79.perc: előbb Busquets majd Sane hagyott ki helyzetet. 81.perc: német szöglet helyzet nélkül. 82.perc: Alba helyére Balde állt be. 83.perc: Fullkrug lőtt a hálóba 1:1! 85.perc. Gnabry helyére Hofmann majd Raum helyére Schlotterbeck állt be. 90.perc: spanyol szöglet helyzet nélkül. 93.perc: német szöglet helyzet nélkül. 95.perc: Sane került helyzetbe. 96.perc: német szöglet melyből helyzet nem alakult ki.

Az első játékrészben a spanyolok vitézkedtek. Kimaradt helyzetek mellett sok szögletet végeztek el. A gólhoz mégis Németország jutott közel igaz les miatt azt érvénytelenítették. A második játékrész jó focit valamint két találatot hozott. Összességében Németország sorsa e döntetlennel már nincs a saját kezében.