TOTTENHAM HOTSPUR – EVERTON F.C.

A Premier League 23. fordulóját rendezik meg a hétvégén. A forduló több érdekes mérkőzést tartogat melyek közül előbb a Tottenham és az Everton küzdelmét vesszük górcső alá. A hazaiak jelenleg a tabella 5. helyén állnak amely Európa Liga főtáblát érne ha a szezont így fejezik be. Eddigi 22 meccsükből 12-őt nyertek meg 5 döntetlen és 5 vereség mellett. Utolsó 5 mérkőzésükből 3-at nyertek meg 1 döntetlen és 1 vereség mellett. Hazai környezetben 11 meccsből 6-ot nyertek meg 4 döntetlen és 1 vereség mellett, utolsó 5 hazai meccsükön 3 győzelem mellett 2 döntetlent játszottak. Sérültek: Alderweireld;Rose és Winks kinek játéklehetősége kérdéses. A vendégek jelenleg a 9. helyen állnak, eddigi 22 meccsükből 7-et nyertek meg 6 döntetlen mellett 9-szer kaptak ki,. legutóbbi 5 meccsükből 1-et nyertek meg 2 döntetlen és 2 vereség mellett. Idegenben 11 meccset játszottak a Stolwerkosok melyből 1-et nyertek meg 5 döntetlen és 5 vereség mellett. Idegenben utolsó 5 meccsükön 1 győzelem mellett 2 döntetlen és 2 vereséget értek el. Sérültek: Baines;Coleman és Funes-Mori; játéka Keane-nek és Stekelenburg-nak kérdéses. Az őszi összecsapást a Tottenham nyerte 3:0-ra. Ami a mai összecsapást illeti az esélyes a hazai együttes ám Rooney-ék egy döntetlenre bárhol képesek lehetnek.

Tottenham Hotspur: Lloris;Aurier;Sanchez;Vertonghen;Davies;Dembele;Dier;Eriksen;Alli;Son;Kane

Everton: Pickford;Kenny;Holgate;Jagielka;Martina;Gueye;McCarthy;Bolasie;Rooney;Sigurdsson;Tosun

A mérkőzést az Everton kezdte. 1.perc: vendég szabadrúgás helyzet nélkül. 5.perc. Aurier lövése akadt el a védőkben. 6.perc: hazai szöglet melyből veszély nem alakult ki. 8.perc. Tosun lövése kerülte el a hazai kaput. 20.perc. Aurier tette középre a labdát de a védelem ki tudta vágni a labdát. 21.perc: vendég szöglet melyet követően még egy következett ahol Tosun fejesét Rooney fejelte a kapuba ám lesről. 22.perc: Kane lőtt jobbal Pickford kapusba. 25.perc: Kane ezúttal ballal ,lőtt Pickford kapusba a semmiből. 26.perc: Aurier ment el ismét a jobb oldalon majd erősen középre lőtt ahol Son érkezett s lőtt a kapuba 1:0! A támadó 5. gólja az 5. meccsén zsinórban. 31.perc: vendég szabadrúgás ám Lloris könnyedén húzta le a labdát. 32.perc: Tosun fejelt kevéssel a a kapu mellé. 40.perc: veszélyes vendég támadás melynek végén McCarthy lőtt dropból a kapu fölé. 45.perc: Jagielka sárgult be. ezzel ért véget az első játékrész.

A második félidőt a Tottenham kezdte. 48.perc: Son játszott Kane elé aki a a kapuba lőtt lesgyanús szituációból. 52.perc: Alli kapott jó labdát majd távol tartotta védőjét ám az oldalhálóba lőtt, a passzt Son jegyezte. 55.perc: Kane lövését Pickford védte. 57.perc: Bolasie helyére Lennon érkezett. 58.perc: Son lőtt 18 méterről kapufát, Kane passzát követően. 59.perc: Kane lőtt közelről a kapuba 3:0! A gólpassz Dier nevéhez fűződik. 62.perc. Tosun helyére Calvert-Levin érkezett. 70.perc: Pickford ütött ki egy oldalról érkező labdát. 72.perc: McCarthy helyére Schneiderlin érkezett a vendégeknél.  74.perc: Dier helyére Wanyama érkezett a hazaiaknál. 77.perc: egy gyönyörű hazai támadás végén Son lőtt kapura majd Pickford védését követően Kane próbálkozása is a kapusban halt el. 80.perc: hazai szöglet melyet követően Pickford húzta le a labdát. 81.perc: elképesztően szép hazai akció végén Eriksen lőtt a hálóba 4:0! A gólpasszt Alli jegyezte. 82.perc: Eriksen lőtt a kapu mellé kevéssel. 87.perc: Eriksen helyére Lamela érkezett. A hosszabbítás 2 perc, melyben helyzet már nem alakult ki.

Az első játékrészben a hazaiak jól kezdtek ám némi meglepetésre a vendégek is kellően felpörögtek. a helyzetek így mindkét oldalon szép számmal alakultak ki. A vezetést mégis a hazaiak szerezték mg s ezt követően igaz akadt még Everton helyzet kicsit mintha megfogta volna a kékeket a gól. A második játékrészben a hazaiak elsöpörték az Everton védelmét. Martina szinte mindegyik helyzetben benne volt negatív értelemben. A Tottenham kénye-kedve szerint alakította ki helyzeteit majd lőtt is több gólt. A végeredményt tekintve akár több góllal is nyerhettek volna a hazaiak.