TOTTENHAM HOTSPUR – MANCHESTER CITY F.C.

A Premier League 7. fordulójához érkeztünk. A forduló már péntek este kezdetét vette s meglepetésre a tabellán 3. helyen szereplő  Everton hazai környezetben veszített pontokat a Crystal Palace-al szemben. A Szombati napon a Liverpool verejtékezett meg a Hull otthonában a győzelemért mellyel már a tabella 2. helyére érkezett meg, a Chelsea egy félidőnyi szenvedést követően nyert s visszatért a győzelem útjára. A vasárnapi nap is tartogat kitűnő mérkőzéseket többek között a Leicster City Southmpton összecsapást, valamint a forduló rangadóját a Tottenham Hotspur Manchester City összecsapást. A hazaiak a forduló előtt a 2. helyen álltak míg a vendégek a listavezetők. Pochettino együttese  eddigi 6 mérkőzéséből 4-et nyert meg 2 döntetlen mellett így hátrányuk mai ellenfelükkel szemben 4 pont. A sarkantyúsok hazai pályán a Liverpool ellen vesztettek 2 pontot valamint idegenben a másik liverpooli csapat ellen hullajtottak 2 pontot. A Bajnokok Ligájában az első körös vereséget követően a CSZKA Moszkva ellen győzni tudtak idegenben. A Ligakupában szintén győztek a fehérek.  A sérültek listáján Dembele;Dier;Kane és Sissoko szerepel. A vendég együttes Európa sőt a Világ legjobb formában levő együttese. Az összes tétmeccsük közül mindössze 1 döntetlent értek el 8 győzelem mellett. Ami az angol bajnokságot illeti 6 mérkőzésből 6-ot nyertek meg s 18 gól mellett mindössze 5-öt kaptak.  Guardiola egyértelműen rendbe szedte a City keretét igaz ehhez néhány sérülés is hozzá tartozik Kompany ;Nolito és De Bruyne. A mérkőzés esélyese a vendég együttes ám a döntetlen sem áll távol a várható végeredménytől. Érdekes érkőzés előtt állunk.

Tottenham  Hotspur: Lloris;Rose;Vertonghen;Alderweireld;Walker;Sissoko;Eriksen;Wanyama;Alli;Lamela;Son

Manchester City:  Bravo;Zabaleta;Otamendi;Stones;Kolarov;Fernandinho;Fernando;Sterling;Silva;Navas;Aguero

A mérkőzést a Tottenham kezdte. 4.perc: vendég szöglet következett be de a hazai védelem tisztázott. 5.perc: hazai szöglet következett melyre Wanyama érkezett de Bravo bravúrral hárított. 9.perc: Kolarov talált a saját hálójába miközben tisztázni próbált 1:0! 11.perc: újabb hazai szöglet következett de helyzet nem alakult ki belőle. 20.perc: Otamendi sárgult be. 21.perc: Eriksen lőtt a kapu mellé, nagy helyzet volt. 26.perc. Sterling elől Lloris mentett nagyot. 28.perc. Aguero lőtt közelről a kapu mellé. 29.perc. Silva passzát Lloris fülelte le. 30.perc: Wanyama sárgult be. 31.perc. Aguero szabadrúgását Lloris hárította szép mozdulattal. 37.perc: Min-Son passzolt Alli elé a 16-oson belül aki közelről lőtt a hálóba 2:0! 41.perc: vendég szöglet következett de helyzet nem alakult ki belőle. 42.perc. Rose sárgult be. a hosszabbítás 1 perc, melyben Navas ment el a jobb szélen majd ívelt középre de  a hazai védők kibombázták azt.

A második félidőt a Manchester City kezdte. 46.perc: Min-Son lőtt közelről a kapu mellé. 48.perc. Wanyama került helyzetbe ám lövését Bravo szép mozdulattal védte. 51.perc: Aguero lőtt de Lloris hárítani tudott, az ezt követő szögletből helyzet nem alakult ki. 53.perc: Fernando helyére Gündogan érkezett a vendégeknél. 56.perc: Sterling sárgult be. 64.perc: Fernandinho volt szabálytalan a 16-oson belül így hazai 11-es következett melyet Lamela lőtt kapura de Bravo hárított maradt a 2:0! 65.perc: Navas helyére Icheanacho érkezett. 72.perc: Sissoko helyére Dier állt be a hazaiknál.  76.perc: Icheanacho kapott kitűnő labdát majd lőtt kapura de Lloris ezt is hárítani tudta. 77.perc: hazai szöglet következett de helyzet nem alakult ki belőle. 80.perc. Aguero kapott jó labdát ám lövését ezúttal is Lloris védte, az ezt követő szögletből helyzet nem alakult ki. 86.perc: Alli helyére N’Koudou állt be. 87.perc: Sane állt be Sterling helyére. 90.perc: Min-Son helyére Janssen állt be. A hosszabbítás 4 perc. 93.perc: Aguero tört a 16-oson belülre de helyzet nem alakult ki belőle. Ezzel ért véget az összecsapás.

Az első játékrészben a vendégek kezdte aktívabban ám egy szerencsétlen öngól felhozta  a hazai együttest sőt az idény során másodszorra a City fölé kerekedett játékban. A vendégek igyekeztek ennek ellenére támadni ám utolsó passzaik nem voltak oly pontosak. Ezt követően egy szép támadás végén már 2:0 állt az eredményjelzőn. A félidőt a hazaik megérdemelten nyerték meg. A második játékrészben a hazai csapat egyértelműen dominált s egy 11-es révén akár három góllal is elhúzhattak volna. A vendégek igyekeztek helyzetet kialakítani de a hazai védelem és Lloris kapus könnyedén hatástalanította ezeket. Összességében a hazaiak teljesen megérdemelten nyertek a listavezetővel szemben.