V.F.S MAINZ 05-HANNOVER 96

A Bundesliga 21. fordulóját rendezik a hétvégén. Ma este 20:30-as kezdéssel tekinthettük meg a Mainz 05 és a Hannover 96 összecsapását. A hazai alakulat a tabellán  a 9. helyen állt a forduló előtt míg a vendég Hannover a 10. helyen, tehát  a helyezések alapján két középcsapat rangadójának lehettünk tanúi az esti mérkőzés folyamán. Az őszi mérkőzést a Hannover gárdája nyerte 4:1-es eredménnyel. Jelenlegi formájukat tekintve a hazai csapat áll jobban az elmúlt 5 ékőzésen 1 vereséget 3 győzelmet és 2 döntetlent értek el míg a vendégek 3 vereséget 1 döntetlent és 2 győzelmet szereztek. Hazai győzelem esetén pontszámban beérhetik az 5. helyezett M’Gladbach-ot, míg vendég siker esetén épp a hazai gárdát közelítenék meg  3 pontra.

A Mainz kezdte az első félidőt. Rögtön egy vendég szabadrúgás a hazai térfél közepéről, melyet legjobbjuk Huszti végzett el de a védelem kirúgta az oldalvonalon túlra.Egy gyors vendég akció futott a bal oldalon de ismét megállította a támadást a jól záró védelem. Pospech lőtte fölé a labdát középről egy hazai támadást követően. A 9. percben magas láb miatt hazai szabad melyet Saller ívelt középre de veszély nem alakult ki belőle.  A 10. percben Schulz sárgult be szabálytalanságát követően. A szabadrúgásból nem alakult ki gólhelyzet.  Veszélyes passz a vendég kapu előtt Marcelo majdnem eladta a labdát de Zieler kirúgta azt. Vendég szabadrúgás a 18. percben melyet megint Huszti végzett el a középpálya közepéről de a védelem most fejjel tisztázott. A 19. percben Müller lőtt  23 méterről de labdája elkerülte a jobb felső sarkot. Hazai labdaszerzés a 20. percben de a jobb oldali beadást  Zieler kapus ölelte magához. A 23. percben egy vendég akció futott a jobb oldalon ebből beadás következett azonban sem fejes sem lövés nem lett belőle. A 26. percben ismét egy jobb oldali vendég akció mely végén beadás következett, a labda Husztit kereste de az számára elérhetetlen volt.  A 28. percben Karius kapus adta el a labdát a 16-oson belül de Rudvens nem tudta kihasználni az így kialakuló ziccert, Karius védett. A 32. percben Saller lőtt a kapu közepébe 25 méterről de Zieler kapus könnyedén fogta a labdát. A 33. percben Huszti jobb oldali szöglete következett de a védelem kivágta azt majd egy lepattanó labdából próbálkozott a vendég gárda de ebből veszély nem alakult ki. A 35. percben hazai szabadrúgás mely után Zieler kapust akarták átemelni ám a hórihorgas kapus megfogta az emelési kísérletet. A 25. perc óta gyorsabb akciók zajlottak a pályán de a már említetteken kívül gólveszély nem alakult ki.  Vége az első félidőnek Manel Grafe játékvezető egy percet sem hosszabbított.

A második félidőt a Hannover kezdte. Csere a Maniz oldalán Pak Dzs. H. helyett Choupo-Moting állt be. A félidő kezdetén a középpálya közepén pattogott a labda felváltva mindkét csapatnál feljegyezni való helyzet nem történt. Azonban az 51. percben Malli lő a hálóba 1:0! A gólpasszt Müller szerezte aki egy 35 méteres futást követően tálalt a gólszerző elé. Rögtön visszaszerezte a Mainz a labdát és Choupo-Moting lőtt középről 20 méterről de ezúttal Zieler kapus védeni tudott. Huszti lö 20 méterről az 53. percben de Karius védett óriásit vetődve. Szöglet következett de abból veszély már nem alakult ki. Bittencourt sárgult be szinészkedésert az  54. percben.  Egy bal oldali vendég akciót követően Huszti fejét kereste a labda  meg is találta de Huszti a kapu mellé fejelte azt. Malli lőtt a kapu jobb sarka irányába de a labda centikkel a kapufa mellett ment el. Csere a 60. percben épp az imént lövést leadó Malli jött le a pályáról helyére Koo állt be. Vendég oldalon is csere a 60. percben  Prib állt be  Bittencourt helyére. Vendég szöglet a 63. percben.  A 65. percben ismét Choupo -Moting elé került a labda aki szemben a kapussal de  belelőtte a labdát. Krig sárgult be a 65. percben. A 66. percben ismét Huszti végzett el szbadrúgást  Stindl kapta a labdát de beadása nem talált csapattársat a 16-oson belül. Rudnevs lőtt a hazai kapura 23 méterről de Karius védett magabiztosan. Hazai kontra a 69. percben Choupo -Moting előtt volt a labda de ő hosszan tolta meg a labdát így  Zieler kapus fogta azt. Újabb hazai támadás Pospech adta be jobb oldalról a labdát de megint Zieler kapus fogta azt. Fél perccel később megint hazai akció a jobb oldalról de Ziler kapus a góvonalon túlra tolta a labdát. A szögletből Okazaki fejelt a kapura de a labda a kapu felett ment ki. Újabb hazai támadás a jobb oldalon a beadásból nem lett veszély ám egy megpattanó labdát követően újból a jobb oldalra került a labda, megint beadás jött melyből kapuralövés következett 11 méterről  ami azonban Zieler kezében kötött ki. Csere a vendég oldalon Schulz helyére Schlaudraff érkezett a 75. percben.  Megint csere de ezúttal a hazi oldalon Zimling állt be Saller helyére. a 76. percben. Vendég támadás a 81. percben de a hazaiak megszerezték a labdát amelyből támadást indítottak volna de a vendégek ismét megszerezték a labdát azonban gólhelyzet ebből nem alakult ki. Zimling  eresztett el egy lövést 25 méterről de Zieler kapus hatalmasat mentett a szöglet azonaban elmaradt. Zimling sárgult be a 86. percben. A szabadrúgást a védelem kirúgta. Újabb szabadrúgás, Huszti rúgta el a labdát de az a sorfalban elakadt a 88. percben.  Hazai kontra amit Okazaki vezetett de a védők létszámfölénye miatt elvesztette a labdát, szöglet következett. A szögletből egy lecsorgó labda lett mely végén  a labda a keresztléc fölött hagyta el a játékteret. Koo-t rúgták meg a vendég 16-os előtt de veszély nem alakult ki. Letelt a rendes játékidő 3 perces hosszabbítás következett. A 90. percben egy hannoveri védő Koo-nak adta el a labdát a 16-oson belül azonban a lövés a jobb kapufától pár centire haladt el. Vendég támadás az előző helyzetet követően Huszti elé pattogott a labda egy lövést követően ő azonban a védelembe lőtte azt. A 93. percben támadtak a hazaiak Choukou-Moting talált be egy gyönyörű passzjátékot követően. A gólpasszt Koo adta, 2:0! A bíró a középkezdést követően le is fújta a mérkőzést.

Az első félidő feledhetőre sikerült míg a második játékrész annál több izgalmat hozott. A cserék felfrissítették a mérkőzést valamint a hazaiak első gólja is jó tett annnak. A vendégek későn kezdék el a véghajrát melynek az eredménye az lett, hogy a legnagyobb helyzetüket kihagyták és kaptak a kontrát követően még egy gólt. Összességében egy élvezetes meccset láthattunk leszámítva az első játékrész elejét. Az eredménnyel a hazaiak egy kupaporondot jelentő helyezést értek el.