WALES – MAGYARORSZÁG

Elérkezett az EB selejtezők utolsó csoportköre. Válogatottunk csoportjában két dolog már eldőlt, Horvátország Szlovákia legyőzésével biztosan csoportelsőként jutott ki a 2020-as Európa bajnokságra valamint Azerbajdzsán a csoport utoló helyén végzett. Az utolsó mérkőzések előtt Magyarország kijutó helyen áll mindössze 1 ponttal megelőzve Wales együttesét s 2 ponttal Szlovákiát. Amennyiben válogatottunk képes bravúrt végrehajtani úgy minden kétséget kizárva megérdemelten jut ki a részben hazai rendezésű EB-re. Amennyiben döntetlent játszana úgy a minden bizonnyal Azerbajdzsánt felülmúló Szlovákia jut ki az EB-re. Amennyiben Wales nyer úgy ők jutnak egyenes ágon az EB főáblájára. Románia előző körös vereségével kiderült válogatottunknak pótselejtezőn de lehet esélye a kijutásra. Ennek tükrében egy rendkívül izgalmas mérkőzés előtt állunk.

Wales: Hennessey;Davies;Mapham;Lockyer;Roberts;Morell;Allen;James;Bale;Ramsey;Moore

Magyarország: Gulácsi;Lovrencsics;Baráth;Lang;Nagy;Nagy;Pátkai;Dzsudzsák;Szoboszlai;Sallai;Szalai

A mérkőzést MAgyarország kezdte. Az első negyedórában a hazaiak nagy nyomást helyeztek a magyar válogatottra. A 15.percben egy jobb oldali beadásánál a magyar védelem elcsúszott s így Ramsey 5 méterről tisztán fejelhetett a kapuba 1:0! 27.perc: Magyar szabadrúgás melyet követően Baráth fejelt kevéssel a kapu mellé. 29.perc: Moore lőtte kapura Bale labdáját ám végül találat nem született. 35.perc: előbb Szoboszlai játszotta magát tisztára majd lőtt kapura a kipattanót Sallai lőtte Hennessy kezére, maradt az 1:0! A félidőben több helyzet nem alakult ki.

A második félidőt Wales kezdte. 47.perc: újabb édelmi elcsúszás eből Ramsey lőtte higgadtan második találatát. 49.perc: magyar szöglt helyzet nélkül. 50.perc: Ampadu helyére Morrell állt be. 51.perc: hazai szöglet helyzet nékül. 60.perc: Nagy helyére Kovács állt be. 66.perc: James lőtt a kapu fölé. 67.perc: Dzsudzsák sárgult be. 70.perc: magyar szöglet melyet követően gólhelyzet nem alakult ki. 71.perc: Kovács sárgult be. 72.perc: Lockyer sárgult be. 73.perc: Dzsudzsák helyére Varga állt be. 74.perc: magyar szöglet helyzet nélkül. 75.perc: Ramsey lövését Gulácsi védte bravúrral. 77.perc: magyar szöglet helyzet nélkül. 83.perc: Mepham fejelt a kapu mellé közelről. 84.perC: Sallai helyére Holender érkezett. 89.perc: James sárgult be. 89.perc: Bale helyére Wilson állt be. 90.perc: hazai szöglet helyzet nélkül. Ezzel ért véget a mérkőzés.

Az első játékrészben a hazaiak erősenkezdtek, s meg is szerezték a vezetést. Ezt követően is inkább walesi dominancia volt a pályán. Válogatottunk a 35.percben egymást követő két helyzetből is egyenlíthetett volna ám Hennessy hárítani tudott. A második félidőben a ahzaiak skkal jobb teljesítményt nyújtottak mit a magyar válogatott, akár több góllal is nyerhettek volna. Összességében válogatottunk a selejtezők során helytállt s reális helyen végzett. 2020. Március 26.-án illetve 2020.03.31.-én pótselejtezőn még kivívhatjuk az EB szereplés lehetőségét.