F.C. BAYERN MÜNCHEN – B.V.B. BORUSSIA DORTMUND

A Bundesliga 26. fordulójának csúcsrangadóján a listavezető Borussia Dortmund látogat az edzőváltáson áteső Bayern Münchenhez. A bajorok mindössze 1 ponttal vannak lemaradva mai riválisuk mögött, állnak a Bajnokok Ligájában így kissé érthetetlen miért Tuchel edző vette át a müncheniek irányítását. Jelenleg a Dortmund van jobb formában utolsó 5 meccsükből mindössze 1-szer veszítettek pontot míg 4 alkalommal győztek. A hazaiak utolsó 5 meccsükből 2-őt veszítettek el. érdekes mérkőzés előtt állunk ahol a hazaiak kicsivel esélyesebbek a győzelemre.

Bayern München: Sommer;Davies;Ligt;Upamencao;Pavard;Kimmich;Goretzka;Sane;Müller;Coman;Choupo-Moting

Borussia Dortmund: Kobel;Wolf;Süle;Schlotterbeck;Ryerson;Reus;Guerrero;Can;Bellingham;Brandt;Haller

A mérkőzést a Borussia Dortmund kezdte. 1. perc: hazai szöglet helyzet nélkül. 12.perc: Can sárgult be 13.perc: Kobel ért rosszul a labdába öngól a vége 1:0! 18.perc: hazai szöglet melyet Müller vágott a hálóba 2:0! 23.perc: Sane lövése pattant le a védelemről Müller ismételt 3:0! A mérkőzés eldőlni látszik. 44.perc: Schlotterbeck helyére Hummels állt be.

A második félidőt a Bayern München kezdte. A félidőben Ryeson helyére Ozcan állt be majd Terzic helyére Malen állt be. 50.perc: Sane passzolt Coman elé 4:0! Minden eldőlt. 56.perc: egy vendég majd egy hazai szöglet helyzet nélkül. 61.perc: Reus helyére Moukolo állt be majd Hallert Dahoud váltotta. 62.perc: hazai helyzet találat nélkül. 64.perc: Choupo-Moting lövését Kobel védte bravúrral. 65.perc: Upamencano sárgult be. 66.perc: hazai szöglet helyzet nélkül. 69.perc: Choupo-Moting helyére Mane állt be majd Gnabry váltotta Müllert. 72.perc: vendág büntető melyet Can értékesített 4:1! 79.perc: Davies helyére Cancelo állt be majd Coman helyére Musiala állt be. 80.perc: két hazai szöglet helyzet nélkül. 83.perc: Musiala lövését Kobel védte bravúrral. 86.perc: Goretzka helyére Gravenbech állt be. 90.perc: Guerreiro passzát követően Malen lőtt a hálóba 4:2! Ezzel ért véget az összecsapás.

Az első játékrészben a hazaiak gyakorlatilag átgyalogoltak a vendég védelmen s percek alatt 3 gólt vágtak némi segítséggel a vendégek hálójába. A vendégek részéről helyzet sem alakult ki. A második félidőben a hazaiak még egy találattal biztosították győzelmüket ám a vendégek két gólt lőve kozmetikáztak az eredményen. Összességében az erősebb együttes győzött. Tuchel jól mutatkozott be a Bayer München élén.