SEVILLA F.C-R.C.D ESPANYOL

A Spanyol Bajnokság 32.fordulóját rendezik meg  a hétvégén.A hazaiak a tabella 5.helyét foglalják el.Az elmúlt 6 bajnoki fordulót tekintve szenzációs formában vannak a hazaiak 5 mérkőzést nyertek meg zsinórban illetve ezen kívül egy vereséget szenvedtek el.A vendégek a 9.helyen álltak a forduló előtt.A formájuk igencsak ingadozó az elmúlt időszakot nézve 2 győzelem mellett 2 döntetlen és 2 vereséget szenvedtek el.Az őszi fordulóban  a Sevilla tudott idegenben győzedelmeskedni 3:1-re.Érdekes mérkőzésre van kilátás melyen a hazaiak az egyértelmű esélyesek.

A mérkőzést a hazaiak kezdték.A 4.percben Simao került helyzetbe de Beto jól jött ki kapujából és menteni tudott,majd ezt követően ismét Simao elé keveredett a labda aki 16 méterről beto kezébe ívelte a labdát.A 8.percben Parreno jött ki jól a kapujából és ütötte ki a labdát a mezőnybe.A 18.percben Trochowski lőtt 23 méterről a vendég kapura de pPrreno hatalmasat védett.A szögletből M’bia szerezte meg a hazaiak vezető gólját egy bomba erős fejest követően 1:0!A 20.percben Gameiro lőtt a bal oldalról keresztbe a kapu előtt,Parreno rajta volta labdán de nem kellett beavatkoznia.Simao lőtt a kapu közepébe 25 méterről a 24.percben.A 25.percben Vitolo került lövőhelyzetbe az ötös bal oldalán,de lövése végül a kapu előtt húzott el keresztbe.A 26.percben vendég szabadrúgás kecsegtető szögből a 16-os vonala elől.Simao végezte el a szabadrúgást mely a jobb kapufán csattant.Trochowski tüzelt 17 méterről a vendég kapura de Fuentes blokkolta a labdát.a szögletet követően Moreno lőtte az elé pattanó labdát a kapu fölé.A 38.percben vendég sarokrúgás következett,Simao tekerte a labdát középre de azt a hazai védők kifejelték.A 41.percben Javi Lopez sárgult be egy könyöklés miatt.A 45.percben Gameiro lőtte a labdát a háló bal alsó sarkába,egy pontos jobb oldali átadást vett le mellkassal majd ezt követően tudott lőni ezzel 2:0!A védők méterekre tartózkodtak a támadótól.Ezzel véget is ért az első játékrész.

A második félidőt a vendégek kezdték.A 46.percben vendég 11-es illetve az esetet követően Fazio sárgult be.Garcia lőtte biztosan a büntetőt a kapu jobb oldalába félmagasan 2:1!Jól kezdődött a második játékrész..Hazai szöglet az 50.percben,a beadást a védelem vágta ki a bal kapufa elől.Az 52.percben M’bia sárgult be egy könyöklés miatt.Hazai szöglet melyet követően Vitolo lövését blokkolta a vendég védelem.Az újabb szöglet megint Vitolo elé került aki most egy középre adással próbálkozott de labdája az alapvonalon ment ki.Az 59.percben Simao helyére állt be Cordoba.A 62.percben Rakitic állt be Bacca helyére.Cordoba lőtt távolról a kapu közepébe de Beto lábbal hárítani tudott.A 66.percben Rakitic fejelt a kapu fölé közvetlen közelről.A 68 rcben Rakitic lőtt a kapu mellé egy távoli szabadrúgást.Garcia találta el közelről az oldalhálót vendég részről.Vendég szöglet a 73.percben,egy lecsorgó labdát Alex lőtt a kapu mellé távolról.A 74.percben Trochowski helyett Marinjött behazai oldalon.A 75.percben Pizzi helyett Lanzarotte állt be a vendég oldalon.Hazai szöglet a 82.percben de helkyzet ebből nem alakult ki a vendég védelem rúgta ki a labdát.Hazai csere a 84.percben Vitolo helyett,még ebben a percben egy szép összjátékot követően Gameiro pörgetett a kapu jobb sarkába közelről 3:1!A 89.percben Rakitic lőtte ki a jobb alsó sarkot így az állás már 4:1! Parreno rosszul zárta a szöget így nem volt nehéz dolga a támadónak.A hosszabbítás 2 perc,helyzet már nem történt így a végeredmény 4:1!

Egy aránylag sima mérkőzést hozott a mai esti összecsapás.Ugyan a meccs elején nem úgy tűnt,hogy ennyire egyszerűen fognak nyerni a hazaiak,a vendégek nagy elánnal kezdtek melyet a  hazai vezető gól tört meg.A második gól után kissé visszább álltak a hazaiak melynek eredménye a vendégek szépítő gólja lett.Ezt követően is mét magukhoz vették a kezdeményezést és még két gólt rámoltak be a vendégek hálójába.Összességében a jobban játszó hazaiak megérdemelten nyerték meg a ma esti találkozót.