ARGENTÍNA – IRÁN

A VB 10. napjához érkeztünk, amikor is az F csoport 2. körének 1. mérkőzésén Argentína válogatottja játszik Irán ellen. Az első körben az argentínok legyőzték a bosnyákokat 2:1-es arányban, még Irán, Nigéria együttesével játszott 0:0-ás döntetlent. Az Argentínokat a VB egyik esélyesének tartják, míg Irán válogatottja valószínűleg a 3. helyért fog küzdeni Nigériával, így aztán a mai meccs esélyese az Argentín válogatott, mely akár több góllal is megverheti az éppen aktuális ellenfelét. (Maradona is itt volt a mérkőzésen)

Argentina: ROMERO; F.Fernandez; Zabaleta; Rojo; Garay; Mascherano; Gago; Di Maria; Messi; Higuain; Agüero

Irán: A.HAGIGI; Hosszeini; Hadzsszafi; Szadegi; Puladi; Shojaei; Montazeri; Tejmurjan; Nekunam; Dejagah; Ghoochannejhad

Az első félidőt Irán kezdte. Iráni szabadrúgás a 4. percben, Dedjaga végzett el szögletet, de a lövését követően a hosszú oldalra nem érkezett senki. A 6. percben Mascherano vitte fel a labdát a 16-os vonaláig és centerezett középre, ahol Agüero rúgta azt a kapu mellé. A 8. percben Agüero ívelt középre a 16-os bal vonaláról, de a labdát a védők kivágták a mezőnybe. A 11. percben Di Maria szerzett labdát a 16-os bal vonalánál, a beívelését követően Higuain elől vették el a labdát a védők. A 14. percben Gago indított támadást a középpályáról, lövését követően Higuain lőtt volna kapura, de elakadt Hagigiben. A 17. percben iráni szöglet, Dejagah végezte el, de helyzet nem alakult ki belőle. A 19. percben Di Maria rúgott a kapu fölé távolról. A 22. percben Agüero vette át a labdát a 16-oson belül középen és lőt kapura, de Hagigi nagyot védett. A 24. percben Argentin szöglet, melyet Di Maria végzett el, a beívelést követően Rojo fejelt centikkel a jobb kapufa mellé. A 26. percben Di Maria futott el a labdával a 16-oson belülre, és lőtt kapura, de az a kapu fölött hagyta el a játékteret. A 27. percben Messi végezte el a szögletet, beívelését követően Di Maria lőtt a kapu mellé. A 30. percben Messi jutott el a 16-osig, de ott leszerelték az iráni védők. A 31. percben argentin szabadrúgás a 16-os előteréből, melyet Messi végzett el, lövése a keresztléc fölött hagyja el a pályát. A 36. percben újabb argentin szabadrúgás, ez is a 16-os bal sarkának előteréből, Messi rúgta be középre a labdát, de Garai kirúgta azt a kapu fölé. A 41. percben iráni szabadrúgás, de Dejaga beívelt labdáját a szögletre fejelték a védők. A 42. percben Dejaga sarokrúgása következhetett, a beívelést követően Hosseini fejelte a kapu fölé. A 43. percben Zabaleta rúgott középre a 16-os vonaláról, de a védők kifejelték a labdát a mezőnybe. A 44. percben Higuain húzódott fel a jobb szélen és rúgta a labdát kapura, de Hagigi magabiztosan fogta azt. A 45. percben argentin szöglet, Di Maria ívelte be a labdát, amit Hernandez fejelt a kapu mellé. 2 perc a hosszabbítás az első félidőben. A 47. percben iráni szabadrúgás , melyből végül nem született gól. Ezzel véget ért az első félidő, melynek eredménye 0:0!

A második félidőt Argentína kezdhette. A 47. percben argentin szöglet, melyet Gago végzett el, de labdáját kifejelte egy védő a mezőnybe. A 49. percben Rojo lőtt a bal szélről kapura, de labdáját Hagigi fogta. Az 50. percben Zabaleta lőtt a 16-os jobb sarkából a kapu mellé. Az 52. percben Rojo lőtt a bal szélről középre, de labdája lecsúszott Agüero fejéről. Az 53. percben Ghoochannejhad kapott jó passzt a 16-oson belülre középre, de fejesét Romero védte magabiztosan. Még ebben a percben Nekounam sárgult be. Az 55. percben Di Maria centerezett egy labdát, de a labdát egy iráni védő kifejelte szögletre, melyet Di Maria ívelt középre, de a védők ismét felszabadítottak. Az 60. percben Messi jutott el a 16-os vonaláig és lőhetett kapura, de labdája a bal kapufa mellett hagyja el a játékteret. A 60. perc végén Rojo rúgott a kapu előtt keresztbe távolról. A 64. percben Hajsafi rúgott a kapu mellé a 16-oson belülről. Iráni szöglet, melyet Dejagah végzett el, de a védők felszabadítottak. A 66. percben iráni szöglet, Dejaga ívelt középre, de a védők blokkolták a támadást. A 67. percben Dejagah kapott egy remek passzt a 16-oson belülre, és fejelte a labdát kapura, ahol Romero üti ki azt a keresztléc fölé. A 69. percben argentin szöglet, Messi ível középre, de a védők kifejelik a labdát a mezőnybe. Még ebben a percben Di Maria rúgta középre a labdát a bal sarokból, de Hagigi kiöklözte azt a kapuból. A 71. percben iráni szöglet következett, de a beívelést követően a védők tisztázni tudtak. A 73. percben Shoajei sárgult be. Argentin szabadrúgás a 16-os bal sarkának előteréből, Messi rúgta a labdát az oldalhálóba. A 75. percben Di Maria lőtt az 5-ös közeléből, de Hagigi védeni tudott. A 77. percben Heydari érkezett Shojaei helyére, Agüéro helyére Lavezzi, és Higuain helyére Palacio érkezett. A 78. percben Palacio lőtt a 16-os jobb vonlától középre, de a védők ismét blokkolni tudtak. A 79. percben Palacio rúgott középre egy jó labdát, de azt a védők kirúgták a mezőnybe. A 80. percben Lavezzi lőtt a 16-os jobb oldaláról középre, de a védők ismét tisztázni tudtak. A 80. percben argentin szöglet, melyet Di Maria végzett el, de helyzet nem alakult ki. A 82. percben argentin szöglet, melyet Lavezzi végzett el, de Timotian fejelt ki, majd Rojo lőtt jobbról a kapu mellé távolról. A 84. percben iráni szabadrúgás, de helyzet nem alakult ki belőle. A 84. percben Palacio rúgott az ötös közeléből kapura, de Hagigi oldalába lőtte, így nem született gól. A 85. percben Dejagah helyére Jahanbakhsh érkezett. A 86. percben Di Maria lőtt a bal szélről középre, de Hosseini lőtte ki a labdát. A 87. percben egy gyors támadást indított Goochannejhad, és  futott föl a bal oldalon, de a lövést Romero védte ki. Csere a 89. percben Hajsafi helyére Haghighi érkezett. A második félidőben 4 perc a hosszabbítás. A 91. percben Messi lőtt 19 méterről jobbról a kapuba, Hagiginek esélye sem volt a védésre, ezzel 1:0! Csere a 93. percben Di Maia helyére Biglia érkezett. Végetért a második félidő, a meccs végeredménye tehát 1:0! lett.

A mérkőzés első félideje elég lassan indult be, de amikor elkezdtek játszani,akkor az irániak szabálytalankodni kezdtek. A mérkőzést Argentína uralta, az iráni válogatott a saját kapuja elé szorult, így nem sok esélye volt a gólszerzésre. Az argentin válogatott nehezen tudta megbontani a védelmet, hiszen, szinte az egész csapat ezt a szerepet töltötte be. A második félidőben fordult a kocka, Irán összeszedte magát, és remek helyzeteket alakított ki, az argentinoknál pedig megbomlani látszott a csapat biztos szerkezete, így könnyebben játszották át magukat rajtuk az iráni játékosok. Végül az argentin válogatott első félidőben végzett munkája kifizetődött és Messi rúgott sikeresen egy gólt, amivel 1:0-ra megnyerték a meccset.