ATLETICO MADRID – LIVERPOOL F.C.

Atletico Madrid – Liverpool

A Bajnokok Ligája csoportköre folytatódik a válogatott szünetet követően. A keddi játéknap csúcsrangadója az Atletico Madrid és a Liverpool összecsapása lesz. A két együttes vívott a közelmúltban is „vérre” menő csatákat. Jelenleg a Liverpool Európa egyik legjobb formában lévő egyesületet Salah-val az élen. Klopp együttese nagyon érett játékot játszik s a csapat nagyon egységes. Az Atletico Madrid szezonja jól indult ám egy-egy mérkőzésen szinte az utolsó pillanatban sikerült nyerniük vagy pontot menteniük. Minkét keret kitűnő erőkből áll így a ma esti összecsapás szinte megjósolhatatlan. A Liverpool idegenbeli győzelme nem számít ugyanakkor nagy meglepetésnek illetve nagyobb meglepetés lenne ha az Atletico idegenben verné meg a Liverpoolt. Jó mérkőzés előtt állunk.

Atletico Madrid: Oblak;Hermoso;Kondogbia;Felipe;Trippier;Lmar;Paul;Koke;Carrasco;Felix;Griezmann

Liverpool: Alisson;AlexanderArnold;Matip;Van Dijk;Robertson;Milner;Keita;Henderson;Mane;Firmino;Salah

A mérkőzést a Liverpool kezdte. 8.perc: Salah mutatott be pár cselt majd lőtt a hálóba 0:1! 13.perc: Keita zseniális lövése landolt a hálóba 0:2! 20.perC: hazai szöglet melyet követően Griezmann lőtt a hálóba 1:2! 34.perc: elképesztő ismét Griezmann lőtt a hálóba 2:2! Zseniális mérkőzés.

A második félidőt az Atletico Madrid kezdte. A félidőben Keita helyére Fabinho érkezett illetve Geoffrey helyére Gimenez. 48.perc: vendég szöglet helyzet nélkül. 49.perc: Carrasco hagyott ki ziccert. 50.perc: hazai szöglet helyzet nélkül. 51.perc: Griezmann belépője brutálisra sikeredett így piros lappal hagyta el a pályát. 56.perc: vendég szöglet helyzet nélkül. 59.perc: Milner sárgult be. 63.perc: Milner helyére Chamberlain állt be illetve Jota állt be Mane helyére. 63.perc: Alexander-Arnold sárgult be. 70.perc: 3 vendég szöglet helyzet nélkül. 78.perc: Salah lőtt egy megítélt büntetőt követően a hálóba 2:3! 80.perc: Felix helyére Correa állt beérkezett illetve Llorente állt be Hermoso helyére majd Lodi állt be Paul helyére és Thomas helyére Suarez állt be. 83.perc: A VAR vont vissza egy büntetőt melyet a hazaiak kaphattak volna. 85.perc: Alexander-Arnold helyére Gomez állt be. 92.perc: Salah helyére Williams állt be. 95.perc: Suarez sárgult be.

Az első játékrészben a vendégek villámrajtot vettek s két góllal terhelték a hazai kaput. A hazaiak Griezmann révén előbb talpra álltak majd épp Griezmann révén emberhátrányba kerültek melyet a Liverpool ki tudott használni. Összességében kitűnő összecsapást láthattunk ahol a döntetlen talán igazságosabb eredmény lett volna.