BRAZÍLIA – HORVÁTORSZÁG

Elérkeztünk a Vb negyed döntőihez. Kezdésként egy Európa Dél-Amerikai párharc vár ránk úgy a délutáni mint az esti mérkőzésen. Előbb Horvátország legjobbjai mérik össze tudásukat Brazília ellen. Az esélyek az eddig mutatott játék alapján Brazília siker borítékolható, igaz eddig nehéz feladat elé nem állították a Selcecaot. Horvátország az esélytelenek nyugalmával illetve masszív védekezésével vár a Brazilokra.

Horvátország: Livakovic;sosa;Gvardiol;Lovren,Juranovic;Brozovic;Kovacic;Modric;Perisic;Kramaric;Pasalic

Brazília: Alisson;Militao;Marquinhos;Silva;Danilo;Casemiro;Paqueta;Neymar;Junior;Richarlison;Raphinha

A mérkőzést Horvátország kezdte. 13.perc: Perisic hibázott. 14.perc: horvát szöglet helyzet nélkül. 20.perc: Junior lőtt a kapu mellé. 24.perc: Brazil szöglet helyzet nélkül. 25.perc: Danilo sárgult be. 31.perc: Brozovic sárgult be.

A második félidőt Brazília kezdte. 49.perc: büntető gyanús szituáció melyből végül nem lett 11-es. 51.perc: horvát szöglet helyzet nélkül. 55.perc: Neymar hagyott ki helyzetet. 56.perc: Raphinha helyére Antony érkezett. 64.perc: Rodrygo állt be Junior helyére. 66.perc: Paqueta hagyott ki helyzetet majd az ezt követő szögletből helyzet nem alakult ki. 69.perc: Casemiro sárgult be. 72.perc: Petkovic helyére Kramaric állt be majd Pasalic érkezett Vlasic helyére. 76.perc: brazil szöglet helyzet nélkül. 77.perc: Marquinhos sárgult be. 80.perc: Paqueta lövését Livakovic védte. 84.perc: Richarlison helyére Pedro állt be. 87.perc: Brazil szöglet helyzet nélkül. 91.perc: brazil szöglet helyzet nélkül. A rendes játékidő véget is ért.

A hosszabbítás első félidejét Horvátország kezdte. 92.perc: brazil szöglet helyzet nélkül. 103.perc: Petkovic lökete hagyta el el a pályát a kapuhoz közel. 106.perc: Neymar lőtt közelről a hálóba 1:0!

A hosszabbítás második félidejét Brazília kezdte. A félidőben Kovacic helyére Majer állt be majd Militao helyére Sandro érkezett és Paqueta helyére Fred érkezett. 110.perc: Sosa helyére Budimir érkezett. 111.perc: Modric szögletéből helyzet ne alakult ki. 114.perc: Brozovic helyére Orsic érkezett. 117.perc: szinte a semmiből Petkovic lőtt a hálóba 1:1! 118.perc: Petkovic sárgult be. 122.perc: Casemiro lövését Livakovic hárította.

A büntetők: Vlasic belőtte míg Rodrygo kihagyta. Majer belőtte és Casemiro is. Modric és Pedro is belőtte. Orsic belőtte , Marquinhos kihagyta így Horvátország nyerte a mai mérkőzést.

Az első játékrészben inkább Horvátország jeleskedett támadásokkal Brazília nagyon visszafogott teljesítményt nyújtott. A második játékrészben Brazília többet tett a győzelemért ám előbbre nem jutott ellenfelénél. A hosszabbításban Brazília nagy lépést tett a győzelem felé ám az utolsó pillanatokban Horvátország egyenlíteni tudott. A büntetőpárbajban Horvátország bírta jobban az idegek harcát.