ESPANYOL F.C-F.C. BARCELONA

A Spanyol Bajnokság 31.fordulóját rendezik meg a hétvégén.A tabellán a második helyezett Barcelona látogat a 8.helyezett Espanyol otthonába.A hazaiak elmúlt mérkőzéseiken 2 győzelmet 2 döntetlent és 2 vereséget értek el ,míg a vendégek 4 győzelem mellett 2 vereséget tudtak felmutatni.A Barca úgy fest kijövőben van a hullámvölgyből melyben nagy szerepet játszott a vitatott körülmények közt véget ért El Classico.Az őszi mérkőzést a Barcelona nyerte 1:0-ra és a mostani mérkőzés esélyese is a vendég alakulat.

A mérkőzést a vendégek kezdték.A 4.percben Neymar fejelt a hazai kapura egy jobb oldali beívelést követően de Casilla biztosan fogta a labdát.A 6.percben Alves középre adást fejelte ki a hazai védelem.A 10.percben Messi lövését hárította Casilla.A 11.percben Pique kézzel vette le a labdát de a sárga lap elmaradt.A 12.percben Messi elől mentett nagyot a hazai védelem.A 14.percben Casilla húzta le Alves középre adását.A 17.percben Messi maradt üresen a 16-oson belül de közelről a kapu fölé fejelt ziccerben.A 18.percben egy hazai kontrát követően a kapu mellett húzott el a labda.A 19.percben Alves tálalt a 16-oson belül Neymar elé aki óriási helyzetben lőtt a kapu fölé.A 21.percben Pinto majdnem a gólvonalon beül fogta meg a labdát,egy ártalmatlannak tűnő lövést követően.A 22.percben egy jobb oldali középre adást követően lőtt közelről a kapu fölé Sergio Garcia.A 26.percben Stuani sárgult be egy visszahúzást követően.A 28.percben Casilla húzta le Neymar középre adását.A 29.percben vendég szöglet melyet Xavi ívelt középre de helyzet nem alakult ki belőle.A 31.percben Casilla húzta le a labdát Messi elől.A 34.percben Fabregas centerezését rúgta szögletre a hazai védelem,a beívelést követően nem alakult ki gólveszély a kapu előtt.A 35.percben Colotto sárgult be egy szabálytalanságot követően.A szabadrúgást Xavi tekerte középre de a hazai védők ki tudták vágni a mezőnybe a labdát.A 39.percben Neymar kapott jó labdát de a 16-oson belül a kapu mellé lőtte a labdát.a 40.percben hazai szöglet,melyet követően gólhelyzet nem alakult ki.A 41.percben újabb hazai sarokrúgás következett melyet Simao fejelt a kapu mellé.A 43.percben Piquet zavarták meg így megint egy hazai szöglet következett.A labda ugyan veszélyesen kanyarodott középre de végül mindenki feje mellett elhaladt.A 46.percben Busquets sárgult be egy szabálytalanságot követően,a szabadrúgásból helyzet nem alakult ki.Ezzel véget is ért az első játékrész.

A második félidőt a hazaiak kezdték.A 48.percben hazai csere Morenot Rechel váltotta.Az 53.percben hazai szabadrúgás a vendég térfél bal oldaláról,a beívelést Stuani fejelte a kapu mellé.A 60.percben Messit állították meg lesen.A 66.percben hazai csere Alex váltotta Pizzit.A 67.percben Neymar rúgott alattomosan,de a bíró ezt nem vette észre így a sárga lap elmaradt.A 68.percben vendég szöglet melyet Xavi végzett el de a Fabregas fejére ívelt labdát Casilla magabiztosan fogta.A 71.percben vendég szöglet melyet követően Messi lőtt közelről kapura de Casilla ezt is fogta.A 72.percben Pinto fogott egy középre tartó lövést.Vendég szögelt a 74.percben,Xavi középre ívelt labdáját Pique lőtte a kereszt lécre közvetlen közelről.A 75.percben Javi Lopez sárgult be egy kezezést követően a 16-oson belül,így a vendégek büntetővel következhettek.Messi lőtte a labdát a kapu bal alsó sarkába ezzel 0:1!Hazai csere a 78.percben Sambrosa helyett Cordoba érkezett a pályára.A 79.percben egy veszélyes középre adást fogott Pinto.A 80.percben Neymar lőtt a rövid felsőbe a jobb oldalról de Casilla védeni tudott.A szögletből nem alakult ki veszély a hazai kapu előtt.A 81.percben Neymar helyére érkezett Sanchez.Vendég szöglet a 82.percben melyből helyzet nem alakult ki.A 83.percben Casilla kezelt a 16-oson kívül így rögtön piros lapot kapott.Menteni igyekezett a kapus és ekkor Messi ívelésébe kapott bele szándékosan a büntető területen kívül.Vészkapussal próbálkozik a hazai gárda a mérkőzés hátralevő részében.A szabadrúgást Messi lőtte a kapu mellé.A 86.percben Victor Sanchez sárgult be a hazai oldalon.A 88.percben vendég szöglet következett melyet követően gólhelyzet nem alakult ki.A 89.percben Sanchez lőtt kapura de lövését a a gólvonalról vágták ki a hazaiak.A 90.percben vendég csere Fabregas helyett Roberto állt be.A hosszabbítás 4 perc,Alexis lőtt kapura de óriásit mentett a hazai vészkapus.több említésre méltó esemény nem történt így a végeredmény 0:1!

Az első félidőt jól kezdték a vendégek és uralték is egy ideig a mérkőzést,a hazaiak szórványos kontrákkal veszélyeztettek,melyek közül egy csak centikkel kerülte el a vendég kaput.A második játékrész elejét mindkét csapat átaludta ami egészen a vendégek semmiből jött vezetéséig tartott.Ezt követően megélénkült a mérkőzés.A vendég győzelem valószínűsége nagyban megnőtt Casilla kiállítását követően.Összességében a Barca ugyan nyerni tudott még ha nyögve nyelősen is ám a mérkőzés alapján talán a döntetlen reálisabb eredmény lett volna.Érdekes mérkőzést láthattunk de azt gondolom lesz ennél nagyobb iramú mérkőzés is a hétvége folyamán.