LIVERPOOL F.C. – A.C. MILAN

A Bajnokok Ligája nyitó fordulójának másik nagy rangadóját rendezik meg a szerdai napon. Két korábbi BL győztes játszik ma egymás ellen akik ráadásul egymás ellen nyerték egy-egy címüket. A Liverpool hazai környezetben fogadja a Milan együttesét. A Liverpool a nyár folyamán erősödött részben az igazolások illetve Van Dijk visszatérése miatt. A Milan kapus fronton mindenképp gyengült hiszen Donnarumma a PSG együtteséhez szerződött. A mai meccs esélyese az angol egyesület.

Liverpool: Alisson;Robertson;Gomez;Matip;Alexander-Arnold;Henderson;Fabinho;Keita;Salah;Origi;Jota

Milan: Maigan;Calabria;Kjaer;Tomori;Hernandez;Bennacer;Kessie;Saelemaeker;Diaz;leao;Rebic

A mérkőzést a Liverpool kezdte. 3.perc: hazai szöglet helyzet nélkül. 5.perc: Jota lövését hárította a hálóőr. 8.perc: Tomori szerencsétlen mozdulatát követően megszerezték a hazaiak. 13.perc: hazai szöglet majd 11-es melyből Salah nem tudott betalálni maradt az 1:0! 15.perc: hazai szöglet helyzet nélkül. 20.perc: újabb hazai szöglet helyzet nélkül. 30.perc: 4 hazai szöglet helyzet nélkül. 42.perc: Rebic lőtt a hálóba 1:1! 44.perc: Diaz lőtt a hálóba 1:2! Ezzel ért véget a félidő.

A második félidőt a Milan kezdte. 46.perc: Kjaer talált a hálóba les miatt. 49.perc: Salah lőtt a hálóba 2:2! 52.perc: hazai szöglet helyzet nélkül. 54.perc: hazai szöglet helyzet nélkül. 61.perc: Diaz sárgult be. 62.perc: Leao helyére Giroud állt be illetve Saelemaekers helyére Florenzi állt be. 63.perc: Origi helyére Mane állt be. 68.perc: két hazai szöglet melyet követően Henderson lőtt a hálóba 3:2! 71.perc: Jota helyére Jones állt be majd Keita helyére Thiago és Bennacer helyére Tonali. 73.perc: hazai szöglet. 83.perc: Rebic helyére Maldini állt be illetve Salah helyére Chamberlain és Henderson helyére Milner. 87.perc: vendég szöglet helyzet nélkül. 93.perc: Milner sárgult be.

Az első játékrészben a hazaiak nagyon jól kezdtek. Salah révén gyorsan eldőlhetett volna az összecsapás ám a kimaradt büntetőt a vendégek két góllal büntették. A második félidőben a hazaiak megfordították a mérkőzést. Összességében a jobb együttes győzött.