NEWCASTLE UNITED F.C. – MANCHESTER UNITED F.C.

A Premier League 33.fordulójának szombati rangadóját rendezik a Saint James’s parkban.A hazai csapat a tabella 9.helyét foglalja el.Az elmúlt mérkőzéseken  3 győzelem és 3 vereség a mérlegük mely igencsak felemásnak mondható.A vendég United a tabella 7.helyét foglalta el a forduló előtt.Az elmúlt mérkőzéseik mérlege 4 győzelem és 2 vereség.A hétközi BL fordulóban nagy megelepetésre 1:1-es döntetlent ért el a a címvédő Bayern München ellen.A két csapat sokáig egymást üldözte közvetlen közelről a tabellán ám a hazaiak miután legjobbjukat Cabayet eladták erősen visszaesett a teljesítményük.A vendég gárda az idegenbeli tabellát vezetei ugyanakkor hazai pályán iszonyatosan gyenge teljesítményt nyújtanak ez az oka a tabellán elfoglalt helyezésüknek.Az őszi összecsapást meglepetésre a Newcastle nyerte 1:0-ra.Izgalmas összecsapásra  van kilátás mely a háromesélyes mérkőzések kategóriájába tartozik.

Az első félidőt a hazaiak kezdték.A 2.percben hazai helyzet,Gosling fejelt a 16-oson belül a kapura azonban gól nem született.Az 5.percben Young rúgta ki a labtád a kapu jobb oldalánál.A 10.percben egy vendég megmozdulás az ellenfél kapuja felé,de Fellaini berúgását a védelem jól blokkolta.A 12.percben Young adott be jobbról, a beívelést követően Fellaini szeretett volna fejelni,azonban a labdát már nem érte el.Csere a 18.percben,Januzaj jött be Young helyére.A 21.percben vendég helyzet a 16-oson belül,Cissé ollózott a kapuba,amit Lindegaard könnyedén fogott.A 23.percben Januzaj kapott egy jó labdát,de végül nem tudta elvinni a kapuig a játékszert.A 24.percben Santon ívelt  tökéletesen Cissé fejére,de a fejelést követően a labda a kapu felett hagyta el a játékteret.Vendég szabadrúgás a 27.percben,amit Mata rúgott középre és a kapu elől kikeveredett labdát Kagawa próbálta a kapuba rúgni,ami végül sikertelen volt.A felvételek tanulsága szerint a hazaiaké lehetett volna a szabadrúgás, mert a vendég belga játékos szabálytalankodott.Hazai helyzet a 30.percben egy vendég beívelést követően Cissé rúgott a labdába,de gól végül nem született.A 35.percben Santon hozta fel a labdát a 16-os vonaláig,de a kapu előtt nem volt senki,így a beadást követően az a pálya bal oldalán gurult ki.A 38.percben Hernandez rúgta hosszan a pálya jobb szélére Kagawanak a labdát,de azt már nem érte el.Vendég szabadrúgás közel a 16-os vonalához.A szabadrúgást Mata végezte el a 40.percben és nagyon magabiztosan lőtt egy gyönyörű gólt a kapu jobb sarkába, így az állás 0:1!A 41.percben Mata rúgta ki bal szélre Januzajnak a labdát,de lövése nem jutott el a kapuig,így gól ebből nem született.A 44.percben Kagawa passzából Hernandez lőtt egy izmos kapufát.2 perc a hosszabbítás.Több helyzet már nem alakult ki,így az eredmény a félidő végén maradt 0:1!

A második félidőt a vendégek kezdték.Csere egyik oldalon sem történt.Az 50.percben Hernandes adott középre egy remek labdát Matanak,aki az 5-ös vonaláról rúgta a kapu jobb sarkába a labdát,így az állás 0:2!Az 52.percben Tioté sárgult be egy szabálytalanságot követően.Hazai szöglet az 53.percben,amit Mata végzett el,de gólhelyzet nem alakult ki belőle.Az 56.percben Anita rúgta ki a labdát a pálya bal oldalán.Az 58.percben Haidara adott egy magas labdát középre,és a labda ezután a pálya túloldalán el is hagyta a játékteret.A 60.percben Kagawa ívelt középre,Mata pedig a kapu fölé lőtte a játékszert.A 61.percben hazai csere,Ben Arfa jött De Jong helyére.Hazai próbálkozás a 62.percben,Haidara beadását követően a vendég védelem tisztázni tudott.A szögletből nem alakult ki gólhelyzet.A 65.percben vendég csere,Evra jött le és Büttner állt be a helyére.A 65.percben Kagawa bal oldali beadását Hernandez lőtte a kapu közepébe,így az eredmény most már 0:3!A 69.percben Tioté lőtte ki a labdát a kapu felett.Hazai csere a 70.percben Fellaini helyére Nani érkezett.A 71.percben Cissé-nek adódott lehetőség gólszerzésre,a kapu közepébe lőtt és Lindegaardnak kellett nagyot védenie.A 78.percben Ben Arfa lőtte ki a labdát  laposan a kapu mellett.A 84.percben Haidara ívelt be balról,labdáját Cissé vette le és lőtte a kapu közepébe de Lindegaard ismét bravúrral védett.A 88.percben hazai helyzet,de gól nem született belőle.4 perc a hosszabbítás.A 93.percben Mata sarkazásából Januzaj lőtt egy bravúros gólt a kapu közepébe,így ezzel az állás 0:4!A 94.percben ismét egy hazai helyzet de gól nem született belőle.A játékmester lefújta a mérkőzést,az eredmény végül maradt 0:4!

Összességében egy jó iramú és intenzív összecsapásnak lehettünk tanúi,ahol mind a két csapat végig küzdött a továbbjutásért.A második félidő vége felé úgy éreztem, hogy egy kicsit ellaposodott a játék,de aztán ismét felgyorsultak az események és végül a hosszabbításban történt a legnagyobb meglepetés,amikor is egy újabb vendég gól született az utolsó előtti percben.Mindkét csapat jól játszott, és csak egyetlen egy sárga lap született,aminek köszönhetően nem akadozott a játék menete.Úgy gondolom,hogy egy elég sima mérkőzés volt,azonban megérdemelt a győzelem a manchesteriek számára,hiszen nagyon összeszedetten és fegyelmezetten játszottak.