ANGLIA – DÁNIA

A 2020-as Európa Bajnokság második elődöntőjét Dánia és Anglia játssza. Előbbi hatalmas meglepetés míg utóbbi is meglepő, hogy eddig eljutott. Dánia két vesztes mérkőzéssel s legjobbjának elvesztésével kezdte a tornát. Anglia egyszerűen ám annál biztosabban hozta mérkőzéseit. A Dán gólzsák Wales ellen szakadt ki s Csehországnak is tudtak a két gólt lőni az egyenes kieséses szakaszban. Anglia egészen a negyeddöntőig takarék lángon égett ahol aztán Ukrajnát meglehetősen simán búcsúztatták a tornától. A Mérkőzés esélyese az Angol együttes, ám Dánia mindenki számára kemény falat! Érdekes jó mérkőzés előtt állunk.

Dánia: Pickford;Shaw;Maguire;Stones;Walker;Rice;Phillips;Saka;Mount;Sterling;Kane

Anglia: Schameichel;Christensen;Kjaer;Vestergaard;Maehle;Delaeny;Hojbjerg;Larsson;Braithwaite;Dolberg;Damsgaard

A mérkőzést  Dánia kezdte. 12.perc: angol szöglet helyzet nélkül. 15.perc: Höjbjerg lövését Pickford hárította. 16.perc: Dán szöglet helyzet nélkül. 30.perc: Damsgard lőtte az EB első szabadrúgás talált mely egyben Anglia első bekapott gólja volt a tornán 1:0 Dániának. 38.perc: Streling előbb az év helyzetét lőtte Schmeichelbe majd a következő támadás végén Kjaer Sterlling elől próbált menteni de saját kapujába talált 1:1!

A második félidőt Anglia kezdte. 49.perc: Maguire sárgult be. 55.perc: Maguire közeli fejesét Schmeichel hárította óriási bravúrral. 57.perc: Dán szöglet helyzet nélkül. 60.perc: Angol szöglet helyzet nélkül. 67.perc: Larsen helyére Wass állt be majd Damsgaard helyére Poulsen állt be helyére, illetve Nogaard érkezett Dolberg helyére majd Saka helyére Grealish állt be. 72.perc: Wass sárgult be. 73.perc: ango, szöglet helyzet nélkül. 74.perc: büntető gyanús eset ám végül a bíró továbbot intett. 79.perc: Christensen helyére Andersen állt be. 88.perc: Delaeny érkezett Mathias helyére. 88.perc: dán szöglet helyzet nélkül. 95.perc: Maguire fejese kerülte el a kaput. Ezzel ért véget a rendes játékidő.

A hosszabbítás első félidejét Anglia kezdte. 94.perc: Kane helyzetét Schmeichel védte bravúrral. 95.perc: Roce helyére Hendersonn érkezett, majd Mount helyére Foden állt be. 98.perc: dán szöglet helyzet nélkül. 99.perc: Schmeichel védett óriási bravúrral. 10.perc. hazai szöglet helyzet nélkül. 104.perc: Anglia kapott egy erősen vitatható büntetőt, melyet Kane előbb kihagyott majd az ismétlést a kapuba lőtte. 2:1! 106.perc: Wind állt Vestergaard helyére.

A hosszabbítás második félidejét Dánia kezdte. 106.perc: Trippier állt be Grealish helyére. 115.perc: dán szöglet helyzet nélkül. 117.perc: újabb dán szöglet helyzet nélkül. 121.perc: Sterling hagyott ki óriási helyzetet. 121.perc: angol szöglet helyzet nélkül.

Az első játékrészben Az első játékrészben Anglia kezdett jobban majd a vezetést mégis Dánia szerezte meg. Ezt követően nagy angol nyomás helyeződött Schmeichel kapujára s végül meg is született az egyenlítés. A második játékrészben nem született ugyan újabb találat de több helyzet is kihasználatlan maradt. A hosszabbítás első félidejében Anglia hajszányira került Kane gólját követően a döntőbe jutáshoz. Igaz Dánia végül ember hátrányban fejezte be a mérkőzést ám így is majdnem ki tudott egyenlíteni. Anglia összességében többet tett a győzelemért.