BELGIUM – FRANCIAORSZÁG

A Nemzetek Ligája 2. elődöntőjét rendezik meg Olasz földön. Az első elődöntőt nagy csatában némi meglepetésre Spanyolország nyerte. A mai mérkőzésen a Világ két legerősebb válogatottja csap össze. Franciaország korábbi EB illetve a legutóbbi VB győzteseként rendkívül erős kerettel áll ki a ma este összecsapásra csakúgy mint Belgium. A belga keret erőssége ellenére még nagy tornát nem nyert így a mai meccs óriási lehetőség, a döntőbe jutáshoz. Kitűnő összecsapás előtt állunk.

Belgium : Courtois;Vertonghen;Alderweireld;Benayer;Carrasco;Tielemans;Witsel;Castagne;De Bruyne;Lukaku;Hazard

Franciaország: Lloris;Kounde;Varane;Hernandez;Hernandez;Rabiot;Pogba;Pavard;Griezmann;Mbappe;Benzema

Az első játékrészt Belgium kezdte. 4.perc: Lloris védett hatalmasat De Bruyne lövésénél. 5.perc: belga szöglet helyzet nélkül. 11.perc: belga szöglet helyzet nélkül. 28.perc: francia szöglet helyzet nélkül. 37.perc: Carrasco lőtt gólt De Bruyne passzát követően. 40.perc: Lukaku köszönt be a léc alá egy szép akció végén 2:0! 43.perc: belga szöglet helyzet nélkül. Ezzel ért véget a félidő.

A második játékrészt Franciaország kezdte. 58.perc: Griezmann lőtt a kapu mellé. Mbappe passzát követően Benzema lőtt a hálóba 2:1! 66.perc: Courtois volt szemfüles. 68.perc: Büntető melyet követően Mbappe lőtt a hálóba 2:2! 70.perc: Tielemans helyére Vanaken állt be. 74.perc: Hazard helyére Trossard állt be.  75.perc: De Bruyne lövését védte Lloris. 76.perc: Rabiot helyére Tchounameni állt be. 78.perc: Griezmann hagyott ki helyzetet majd Tchouameni hibázott. 80.perc: Griezmann szögletéből helyzet nem alakult ki. 87.perc: a VAR vett el egy találatot a Carrasco. 90.perc: Hernandez lőtt a hálóba 2:3! A 92.percben: Pavard helyére Dubois állt be illetve Batshuayi Castagne helyére állt be. 97.perc: Benzema helyére Veretout. Ezzel ért véget a mérkőzés.

Az első félidőben Belgium játszott jobban több helyzetet alakított ki s a félidő végén két gólt is lőni tudtak. A második félidőben a francia együttes össze szedte magát és 3 gólt lőve megfordították a mérkőzést.